Promjena board displaya

MARKO2.0HDI

New member
Momci pozdrav,

jedno pitanje.. moja Xsara je 2003 god i iznad radija imam displej sa satom i datumom.Moja vizija je u glavi bila da stavim veci displej to mi se svida koliko vidim postoji vise verzija tih displeja sa manje /vise funkcija gledao sam u autu postoji snop zica za to prikljucit pa mi ne izgleda neka filozofija.Kakvo je vase misljenje iskustvo savijet
Hvala unaprijed ;)
p.s soorry radi onih velikih slova :eek:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Misliš na ovakav display :confused:



Kao prvo,trebao bi pronać takav display i masku oko njega :whistling:..a možda i oriđiđi radio, jer na slici ispod vidiš kako izgleda kad nije original :hm:



kolko znam,taj display pokazuje i vanjsku temp., tako da bi ako želiš da to pokazuje, trebao ugradit i senzor za temp. u retrovizoru

E sad..dal se to može i kako, dal se mora šta preko dijagnostike odradit i prijavljivat, odgovorit će ti neko od "stručnih tehničara" :D:D
 

MARKO2.0HDI

New member
Hvala,upravo to ,tocnije displej sa prve dvije slike i njega bih volio ugradit ,ovaj na trecoj slici je nesto manji tj uzi,nasao sam covijeka koji prodaje veci displej i orginalni radio,bez okvirne plastike trazi 500 kn
Neznam koje funkcije nudi jedan a koje drugi koliko sam vidio u autu imam neku pripremu:hm: ,sto se tice senzora temperature imam neki crni pipak ispod retrovizora a dali je to i sami senzor ili isto tako priprema budem pogledao ;)
 

Konrad

New member
taj crni pipak koji viri ispod plastike na desnom retrovizoru ti je senzor...

iskreno nikad nisam te ekrane rotirao na Xsarama tako da ti tu nemogu tocno reci da li je to samo plug i play
 

Kanader

Active member
Evo displaya...
Kod:
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=radio+za+citroen+xsaru&f_category_id=12183&sort=relevance
A i maske:
Kod:
http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/maska-radio-uredaj-vozilo-citroen-xsaru-oglas-2328399
Ne znam da li bi ovaj radio odgovarao:
Kod:
http://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/citroen-c3-radio-oglas-5527270
 

quadrolg

Member
Hvala,upravo to ,tocnije displej sa prve dvije slike i njega bih volio ugradit ,ovaj na trecoj slici je nesto manji tj uzi,nasao sam covijeka koji prodaje veci displej i orginalni radio,bez okvirne plastike trazi 500 kn
Neznam koje funkcije nudi jedan a koje drugi koliko sam vidio u autu imam neku pripremu:hm: ,sto se tice senzora temperature imam neki crni pipak ispod retrovizora a dali je to i sami senzor ili isto tako priprema budem pogledao ;)
vidil sam taj displey za 500kn, mislim da je to putno računalo
 

Monk

Different Spirit
@ MARKO2.0HDI
Ostalo mi je još par ovih manjih ekrana, imam i masku, pa ako te nešto zanima javi se u inbox.
Uglavnom, veći ekran nudi opciju putnog računala (prosječna potrošnja, trenutna), prikaza vanjske temperature, datuma, sata, poruka upozorenja i obavijesti i da bi taj ekran funkcionirao potrebno je u BSI prijaviti postojanje putnog računala, a da bi mogao mjenjati podatke na putnom računalu treba zamjeniti ručicu brisača sa ručicom koja na vrhu ima tipku (onu sa dvije strelice).
Manji ekran je doslovno plug&play, samo ga prištekaš i imaš prikaz vanske temperature (sreća da su Xsare 2.0 HDi imale serijski senzor vanjske temperature), datum, sat, i poruke obavijesti i upozorenja. :D
 

MARKO2.0HDI

New member
hvala svima na odg. :palac-gore:
mirda69 upravu si ,moja barem Xsara 2003 god.ima taj model rucica ,nekidan sam procitao tu na forumu kako su decki popravili rucicu za svijetla i tipku za putno racunalo.Kada sam rucice rastavio skuzio sam da je ona rucica za putno racunalo ista premada nemam putno racunalo.Naime rucica sadrzi onaj gumbic federic i onu kobnu limicu koja se svima lomi pa nemaju kontakta tj puno im ne radi,samo nema na rucici one dvije bijele strelice,međutim nije mi jasno ako sadrzi sve sto je potrebno zasto je gumb fiksan zasto ga nemozes stiskti.
Monk hvala vijerovatno ce mi trebati maskica ;)
 
Na vrh