Prometne, štete, procjene i zabava s osiguranjima

Pavel

Lepi™
Kao što naslov sugerira. :)

Jučer je brat vozio C5 te je naletio na šaht od vodovoda (Sisak). Šaht je pod autom pukao, udario je prednjim desnim krajem i auto je samo pao. Zvao je policiju, policija vodovod i društvo se skupilo. Napravljen je očevid, sve je fotografirano i izuzeto. Prema serijskom broju na poklopcu ispada da je to poklopac manje nosivosti koji je namijenjen za šetnice i biciklističke staze a ne za cestu (od laganog tankog gusa). Kasnije smo sreli poznanika koji radi tamo pa je rekao da to postavljaju jer im tako kažu (jeftinije je).

Zvali su dva mehaničara no nisu mogli izaći na teren, trećeg su dobili a policajac je inzistirao da bez obzira i ako ne može izaći na teren prođu preko poziva detalje oko vozila radi zapisnika. Brat stavio na razglas, ovaj ga uputio - digni vozilo (ne reagira), spusti vozilo (ne reagira). Ima li ulja oko kotača? Policajac i ostali potvrdili da ima. Mehaničar rekao da je u najbolju ruku otišao cilindar ovjesa, u najgoru da je izbilo od siline udara još negdje pa da mu je cijeli ovjes banana. Šef iz vodovoda počeo malo okretat očima, međutim policajac je rekao da mu je pametnije ne ići s ovime na sud jer će se povući odgovornost i izrade i općenito radova. Ovi priznali grešku, priznali i štetu na vozilu, sve potpisali. Kad zapisnik bude gotov policija će javiti. Auto je doma.

Koja je sad procedura dalje i što mi je najpametnije? Nikad nisam imao prometnu nit posla sa osiguranjem osim plaćanja police?
 

dinko1981

Well-known member
Sacekaj zapisnik a u medjuvremenu napravi procjenu i predracun u nekom servisu, nakon toga te papire dostavi u vodovod i zatrazi odstetu, vjerovatno oni imaju neko osiguranje koje pokriva takve stvari
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
međutim policajac je rekao da mu je pametnije ne ići s ovime na sud jer će se povući odgovornost i izrade i općenito radova.
Iz iskustva, šansa za prethodnim postupkom u prarničnom postupku za nadoknadu štete je gotovo, pa nikakva. :) Zvuči efektno, pa je, po svemu sudeći, ubrzala naplatu. Platite mu piće. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Gdje je to bilo?
Nije dosta šta izbjegavam loše asfaltirane rupe, kratere, pukotine i šahte s poklopcem, sad još moram strepiti koja će mi proterati amortizer kroz haubu?!

Ajde, možda dođem do Ultraleggere i PZ4 na taj način 🤣 🤣
 

Pavel

Lepi™
Iz iskustva, šansa za prethodnim postupkom u prarničnom postupku za nadoknadu štete je gotovo, pa nikakva. :) Zvuči efektno, pa je, po svemu sudeći, ubrzala naplatu. Platite mu piće.
To mu je bio drugi takav očevid taj dan. Isti slučaj, sve isto pa je rekao da budu li otezali da će onda imat problem s ugrožavanjem sigurnosti u prometu i kaznenim prijavama. Na to je još pitao jesu još gdje to postavljali a onda je ekipa promjenila ploču i postala jako susretljiva. Na kraju radnik donio drugu da pokrije ovu razbijenu i donese opet istu. Ovi iz policije poludili.

Gdje je to bilo?
Nije dosta šta izbjegavam loše asfaltirane rupe, kratere, pukotine i šahte s poklopcem, sad još moram strepiti koja će mi proterati amortizer kroz haubu?!
Uf, Savska ili Radnička. Nemoj me držati za riječ nisam bio s njim ali jedna od te dvije ulice. U Galdovu jel.. Danas ili sutra ide na procjenu. Mislim da je cilindar stradao jer ima dosta ulja međutim ostalo je prema mom sudu oke. Danas je zvao taj voditelj neki brata i dao mu broj police u Eurohercu i da im samo dostavi račun, da što se njih tiče neće tražit procjenu ni išta. Vidjet ćemo što me čeka.

Mislim logike. Idemo uštedit pa ćemo na manje prometne ceste i ulice stavit neadekvatne šahtove. Genijalan plan.. Fun fact, to jutro se aktualna gradonačelnica i zamjenici slikali na toj cesti jer su eto u rekordnom vremenu riješili vodovodne muke i sredili cestu. Na to sam više popizdio nego na štetu.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Nemreš belivet 😱
Sreća je pa neš imat problema s naplatom štete, negdje bi mogao svirat Sebastijanu da ti se to desi.
 

Pavel

Lepi™
Auto danas bio na procjeni štete. Otišao je nekakav dio na hidroovjesu za niveliranje (ja pretpostavljam senzor visine iako ne kužim kako je on nastradao no dobro), nekakav dio od ovjesa na prednjem desnom kotaču (nije cilindar ali nešto na njemu) i letva volana. Jer sad volan kad izravnam kotače stoji pod 65 stupnjeva.

I tak, šalju sad to u osiguranje i prema naplati. S obzirom da se ne razumijem puno ne znam jel strašno, nije strašno. Dok god oni ne rade probleme, ne radim ni ja.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Zato se ne treba zaigravati s procjenom i original dijelovima. Ima repariranih letvi. To je oko 3-4tkn
 

Pavel

Lepi™
Di je bio na procjeni? Tj tko je procjenjivao štetu?
Mi smo osigurani u Wieneru. Vozili smo ga kod Cindrića u Sisak (Renault & Dacia), tamo je došao neki iz Gorice mehaničar valjda iz Citroena. Njega su čekali.

Provjeri felge, garant je dobila.
Nije napukla i nije oštećena u smislu da bi bila ugroza, ali je poguljena. Ima par brazdi.

14k+
Bome fino. Nisam znao..

Oće taj auto na kraju završiti kao totalka.
Pa ovo meni nije jasno. Pričao sam sa mehaničarem kod kojeg sam prije održavao, on je bio u Citroenu radio u Savskoj. I rekao mi je još prije procjene da ako je otišao hidroovjes (šteta na kugli ili ako je posuda otišla od pritiska pa smrdala cijeli sustav) pa to kvar cijelog sustava i sve treba mijenjat a to je debelo veća cifra od vrijednosti auta. Mislim ne znam kako oni procjenu rade al činjenica da sam ga prodavao za 25.000 kn i da nije prodan meni daje do znanja da vrijedi očito manje.

Pričao sam s bratom jer on sve dogovara i radi s obzirom da ja radim i nisam uopće upoznat s detaljima, Cindrić je poslao troškovnik Wieneru. Ovi će sad tražit od Euroherca/Vodovoda naplatu po tome. Koliko sam shvatio nitko ne radi problem oko ičeg pa sad idemo lagano.
 

Pavel

Lepi™
Pozdrav!

Isprike, ja sam bio out. Čeka me obrana diplomskog pa sam se isključio totalno.

Auto je popravljen, sami smo to riješili jer se s osiguranjem još natežemo. Njihovim naravno, Euroherc.. Zapisnik smo dobili odmah, sve napravili i predali. Prvo su brata zvali da nije dostavio zapisnik, pa da nije dostavio troškovnik. Pa da još nisu obradili i to se sad razvuklo. Pa je netko otišao na godišnji, pa su danas radili skraćeno itd. Auto nam treba, sanirali smo štetu i u voznom je stanju a sad se natjeravamo s njima.

Nisam bio uključen u to pa ne znam sve detalje, on je probao na fini način jer je vozio automobil i zvao policiju. Međutim mislim da ću ipak ja kao vlasnik morat ići tamo. Ionako zadnjih dana ratujem pravno na nekoliko frontova pa ću izgleda morati i na ovom.
 
Na vrh