Procjena auta na forumu?

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Koliko ima smisla tražit procjenu auta na forumu, pa ga onda ić prodavati? :) Ozbiljno pitam. Je li to kontraproduktivno. Gledan dati svojeg C4 i uzet mlađeg. Možda čak i neki C5. Najgore mi je odrediti koliko tražit. Lakše mi je procijenit kad kupujem, ali sam suviše sentimentalan kad svoje moram ocijeniti. :)
 

dinko1981

Well-known member
Auto ti vrijedi onoliko koliko je netko spreman platit a ne onoliko koliko ti kaze netko na forumu. Ako ti se ne zuri, malo snimi cijene slicnih auta i kreni od neke vece cijene i postepeno po potrebi spustaj dok potencijalni kupci ne pocnu reagirat.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam baš koliko ljudi prati forume prije kupovine, mali dio da, ali definitivno ne većina kupaca. Pa nisam siguran koliki je to faktor...
Što se standardne prodaje tiče... nek je čist, čim bliže tvorničkom stanju, smislene fotke sa dobrim osvjetljenjem i kadriranjem puno pomažu.
Ako nemaš što skrivati, stavi odmah br. šasije u oglas, daj napraviti ispis km pa i to slikaj, napiši sve bitno o održavanju... S time imaš bolji oglas od 70% auti na tržištu.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Auto ti vrijedi onoliko koliko je netko spreman platit
Naravna stvar.

a ne onoliko koliko ti kaze netko na forumu.
To mi je ono, okvirno, kao referenca. Ne bih se htio zaletavat u cijeni. ;)

Ako nemaš što skrivati, stavi odmah br. šasije u oglas
Nemam ništ aza skrivat. Šta se sa VIN-om može javno provjerit, osim da auto nigdje negdje "na tjeralici"?

daj napraviti ispis km pa i to slikaj
To ću napravit. Nemam tu stavrno ništa skrivat oko kilometara.

I nemoj ga ulikcati kokpit sprejem
Taman kupija u Lilda onaj njihov WD za kokpit. :)
 

dinko1981

Well-known member
Opet mislim da ti forum ne moze biti nikakva okvirna referenca glede cijene nego se moras prilagodit cijenama na oglasima. Ako smatras da ti auto vrijedi malo vise od prosjeka (zbog kilometraze ili odrzavanja) onda na osnovu toga formiraj cijenu ali opet referenca ti je trenutno stanje cijena koje ljudi traze za svoj auto. E sad treba uzet u obzir i to da su trazeni iznosi i oni za koje se zaista prodaju ponekad poprilicno razliciti.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Šta se sa VIN-om može javno provjerit, osim da auto nigdje negdje "na tjeralici"?
Ništa pretjerano, pogotovo ako je auto čist... eventualno možeš vidit dali ima kakvu štetu preko osiguranja od 2013., rezultat zadnjeg tehničkog, koliko je dugo na zadnjim tablicama, dali se kakva institucija upisala... Ponekad i nešto preko ovlaštenog, ako se zna što i kako pitati :)
 
Na vrh