Problemi sa servo upravljačem

Grunf

New member
Pozdrav svima.
Evo jedne nove teme pa ako je neko ima slicnih problema bilo bi lipo sa ih iznesemo.
Uglavnom prilikom startanja auta servo je osta ukrucen i nije funkcionira.
Dva dana se auto tako ponasalo da bi se nakon toga sve vratilo u normalu i od tada ima vec i dva miseca sa servom nema nikakvih problema.
U meduvremenu sve sta je povezano sa servom je provjereno i pregledano te greska nigdi nije nadena.
Nadam se da nisam otvoria pandorinu kutiju:D:D
 

Grunf

New member
Re: Problemi sa servom

Pregled je obavljen kod jednog provjereno kvalitetnog mestra,al nazalost bez dijagnostike.Bez uvrede al neman bas neko povjerenje u doticni ovlasteni servis u Splitu jer rade po principu corave kokosi bez obzira na dijagnostiku,al probat cemo nac nekoga da provjeri.
 
Posljednje uređivanje:

bojan111111

New member
Pokvario se servo volan

Danas mi je na mom C3 1.4 benzinac crko servo volan u vožnji.Nikakva lampica se nije pojavila, jednostavno više ne radi, volan se okreće teže nego na autima koji ni nemaju servo.Navodno mi imamo elektonički servo a ne hidraulički ali nisam siguran.Auto je 2007 godina.
E sad imam pitanje dali da u ponedjeljak idem kod mehaničara, električara ili možda najbolje u ovlašteni servis? Dali itko zna koliko košta ta servo pumpa ako je riknula da se znam pripremit?
Inaće sam razočaran sa autom i ovo je valjda 10. kvar u 4 godine i 52000km.
Molim savijet ako itko ima kakvu informaciju
 

robert945

New member
Re: Problemi sa servom

Evo i mene ..novi clan od danas... :)
ja imam takodjer, u stvari mislim da imam problem sa servom....dakle od jucer su se pojavili cudni zvukovi prilikom okretanja volana bilo u mjestu ili u manevriranju....zvuk je nekako plastican i podsjeca na skripanje...u voznji se to skoro i ne primjecuje zbog buke pretpostavljam ali kad sam to probao na mjestu i bez diranja upravljaca nakon toga cuo sam skripuckanje i lagano pomicanje volana u desno (pipnuo volan u tom trenutku nisam)znaci sam se mrdao.!!!???
naravno da imam paranoje sto se tice toga,sta ja znam jer se moze zablokirati zbog kojekakvog kvara...znam da je servo elektrcni i to mi je prvi doticaj sa takvom vrstom buduci da sam prije imao hidrauliku na drugom autu i o tome vise manje sve znam...
neznam u cemu je fora...pa ako ko nesto zna molio bih savjet da ne idem kod lesinara koji ce mi nesto zasarafit i puknut nenormalnu cifru
hvala ;)

Danas mi je na mom C3 1.4 benzinac crko servo volan u vožnji.Nikakva lampica se nije pojavila, jednostavno više ne radi, volan se okreće teže nego na autima koji ni nemaju servo.Navodno mi imamo elektonički servo a ne hidraulički ali nisam siguran.Auto je 2007 godina.
E sad imam pitanje dali da u ponedjeljak idem kod mehaničara, električara ili možda najbolje u ovlašteni servis? Dali itko zna koliko košta ta servo pumpa ako je riknula da se znam pripremit?
Inaće sam razočaran sa autom i ovo je valjda 10. kvar u 4 godine i 52000km.
Molim savijet ako itko ima kakvu informaciju
izgleda da imamo slican problem...jeli se sta rjesilo u medjuvremenu....ja imam neko skripanje s lijeve strane auta bilo kad je u pokretu ili kad prestanem vrtjeti volan..onako zvuk je plastican...zasad radi ali nisam siguran jel to tako treba pogotovo zbog tog zvuka koji sam jucer prvi put cuo... :)
 

matooo15

New member
Èudan zvuk volana

Pozdrav!

Imam sljedeći problem... dešavalo mi se i prije nakratko, medutim u zadnje vrijeme intenzivno... čuje mi se nekakav zvuk u volanu...Naime cim malo cimnem volan ili ako zakrecem normalno volan, čuje se kao neko struganje, pucketanje i to moram reci dosta jak zvuk...Volan normalno zakrecem bez ikakvih problema i bez ikakvog otežanja... U isto vrijeme (pretpostavljam da je to elektromotor od serva), čuje se pri zakretanju volana...zvuk tipa nekog transformatora... Prije takve zvukove uopće nisam primječivao

Zna li netko sta bi to moglo biti? :confused:
Hvala.
 

matooo15

New member
Re: Èudan zvuk volana

To i mene zanima... Gledao sam, ali nigdje nevidim posudu ulja za servo??

To krckanje sto se cuje, znaci povremeno se pojavljuje... bilo mi je u par navrata i obicno 2,3 dana i prestane, ali sad unazad 10ak dana i vise bez prestanka i to prilikom svakog skretanja i pomicanja volana. Èak i kad stojim na mjestu i nediram volan, on sam od sebe dobiva neke trzaje kao, okom vidljivo po volanu kako se lagano pomjera tj. trza.
 

Mrèela

New member
Re: Èudan zvuk volana

To i mene zanima... Gledao sam, ali nigdje nevidim posudu ulja za servo??
Evo možda ovde nađeš odgovor: znači to pomeranje samo od sebe je od el. motora

U servisu su mi računalo električnog servo upravljača fiksirali vijcima (umjesto dotadašnjih zakovica!!! :D) i otad nema problema (iako i dalje ponekad imam osjećaj da volan malo "škripi", naročito neposredno nakon pokretanja). --Ovde ima slika kompjutera serva:Malo te kontakte proveri,očisti,podmaži možda pomogne.

Ukoliko se problemi budu ponavljali, nužno je zamijeniti računalo električnog servo upravljača (s cijenom od 5700 kuna
 

RI-C3

New member
Re: Èudan zvuk volana

koliko je meni poznato C3 nema ulje za volan.
I meni prilikom motanja volana na mjestu se čuje pucketanje
ali lagani zvuk.To mi se već dugo čuje i neka se čuje i dalje,kad mi otpadne
volan onda cu uzet drugo računalo od 5000 kuna
 

matooo15

New member
Re: Èudan zvuk volana

@Mrčela zahvaljujem na odgovorima... Pogledat cu cim uspijem, jer malo mi nezgodno sve to raditi, ili kod servisera najbolje... al sve se bojim da je nes krepucnulo :hm: ... ovaj auto je katastrofa ..100 problema ... ugl pogledam pa javim rezultate
 

RI-C3

New member
Re: Èudan zvuk volana

Kada ti otpadne volan, neće ti trbati kompjuter!:doh:LOLLOL
pa zar da dam gotovo 6000 hiljada kuna za kompjuter od volana,ma daj molim te...
ajde da na satu imam 200 000 km onda ajde ,ali sa 58 000 km da već mijenjam tako skup dio to bi bila katstrofa...
Auto koji se normalno vozi pazi i mazi,nema se šta kvariti prije 150 000 km,ajde mali popravci to je ok,ali ovako skupo da ode nakon 50 000 km to je sramota...to nije nikakav auto ...
 

Konrad

New member
Re: Èudan zvuk volana

imas dopis da je potrebna zamjena centrale volana zbog greske...

a jel znas cijenu letve volana kad rikne? :D
 

Automatic

Well-known member
Re: Èudan zvuk volana

I meni prilikom motanja volana na mjestu se čuje pucketanje
Ako je to onaj zvuk laganog pucketanja koji se pojavljuje u istim intervalima kad motaš volan,i čuje se u samom volanu ,to samo u određenom trenutku preskoči zapor preko jednog zupca koji vrača ručicu žmigavca u normalan položaj,jer kad daš žmigavac taj zubac iskoči i kad vračaš volan onda zapor zapne u njega i vrati ručicu .A pogledaj i plastiku oko volana i onu zaštitnu pri samom izlazu ne letvi volana(oko glavčine)
 

bojan111111

New member
Re: Èudan zvuk volana

Već sam negdje pisao o tome ali i ja imam identičan kvar na volanu kao i matooo15. Škripalo je i strugalo i onda krepa skroz servo i ne radi 2 dana. Popravi se samo od sebe i opet škripi neko vrijeme pa krepa skroz i tako već par godina.
Jedino je nezgodno kad nestane servo u vožnji.
 

balki

Active member
Re: Èudan zvuk volana

dali ti je zanitan ili zašerafljen? po gore opisanom problem je gubljenje mase pa si to mozes i sam srediti da ne riskiraš
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Èudan zvuk volana

U čamce? Viš.. mogel bi mi za ribičiju jednog sklopati :D

pa zar da dam gotovo 6000 hiljada kuna za kompjuter od volana,ma daj molim te...
ajde da na satu imam 200 000 km onda ajde ,ali sa 58 000 km da već mijenjam tako skup dio to bi bila katstrofa...
Auto koji se normalno vozi pazi i mazi,nema se šta kvariti prije 150 000 km,ajde mali popravci to je ok,ali ovako skupo da ode nakon 50 000 km to je sramota...to nije nikakav auto ...

Umene je na hdi-u 165tkm nemoj me plašiti :D imam kolegu ima na c3 blizu 250tkm.. imam negde fotku kaj sam mu poslikal vuru.. samo opruge remenje i kočnice je mjenjal.. i na svakih 10tkm ulje.. radi mu ko moj sa 165tkm ko pčela..
 
Na vrh