Problemi sa robotiziranim "automatskim" mjenjačem C2 VTR

veteer

New member
Moram naci u papirima.... Al besto ako se ne varam zove se shift actuator...

Ili clutch atuator.... Tako nekako se zove.... Poslije tog nika vise problema a vec je 45000km s tom novim presao. Do tada se javljalo svakih par dana pahuljica i blokada....
 

damjan01

New member
Problem vtr

Pitanje za znalce,imam problem sa gumbom kod mjenjaca za prebacivanje na auto,on svijetli ali ne radi!Ne mogu gasiti i paliti auto salanje!Dali je imao ko slican kvar
 

veteer

New member
Pojavio se problem... Najprije mi je počelo po Nti put s lupanjem u području lijevog kotača zadnjeg. Onda smrdi kao spaljena plastika i žice, znate onaj jedan miris industrijskog zapaljenja. A zvuk koji dopire je kao vlak koji se priblizava -tup tup, tup tup... Manje intenzivan kad se vozi brže jer postaje konstantnije lupanje koje se ne cuje kao nekakav takt nego kao konstanta, a i pri vecoj brzini lupanje to maskira buka motora. Rijetko se to javljalo, cca 20ak puta mozda zadnjih par godina... Al sada kad je se i to javilo prvi put (mozda slucajno, al ovom zadnjem problemu vecu paznju pridajem) se javilo i problem sa šaltanjem u rikverc. Dakle krenem iz 1 u N pa R i ne prebaci već taman kad iz N prema R krenem oglasi se onaj 3x BIP BIP BIP. I tako svaki put. Prebacio je par puta iz desetog pokusaja sinoc, jedva hvala bogu da dodjem do doma, ali kasnije ni to.. Eno ga sada parkiran stoji i ne prebacuje u rikverc... Sta da radim... Servis sigurno, ali jel imao tko iskustva ta... Jer idem na DS3 uskoro, ovaj ostavljam ženi, pa me zanima jel ima nekog jeftinog rješenja obzirom da je ona vozac samo kuća-posao.
 

vborovic

C5 modifikator
Kuplung set mijenjan prije cca godinu dana...
Znam za C2 Senso koji je tri puta mijenjao kuplung set u 5 godina ... naravno, na kraju se ispostavilo da je to bilo saniranje posljedica ... kvar nikad nije točno utvrđen, ali mijenjao se ECU mjenjača, aktuatori i još jedan ili dva dijela, za koje moram prizati da se ne sjećam koji su ... tek nakon toga svega je mjenjač "proradio", ali ne znam koliko dugo, auto bio prodan ... :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odi napravi dijagnostiku, možda tu nešto izbaci. Nemogućnost rikverca bi u osnovi upućivali na akutator. Lupanje kod stražnjeg kotača nemre imat veze sa mjenjačem. A smrad... nemože se to preko foruma dočarat. Valjda biš prepoznao spaljeno kvačilo.
Navodno u Citiusu (vrbani) imaju iskustva sa Sensodriveom, probaj.
 

ivanhojan

New member
Pozdrav,di si kupio motorić za aktuator kuplunga?neki kontakt ako nije problem

Pozdrav di si našao mjenjač jer u hrvatskoj ima samo jedan i to za 650 e?

Pozdrav di si našao mjenjač jer u hrvatskoj ima samo jedan i to za 650 e?
 

Srki90

New member
ajde kad smo kod tog updatea ECU a od mjenjača, ko to radi? promjenio sam oba robota , napravio reparaciju...volio bi do updejtat dok ima smisla...:)
 
Na vrh