Problemi sa ključem, zamjena, daljinsko upravljanje

tomica0308

Well-known member
ja sam dobio naljepnicu samo nije ljepila bilo na njoj pa stavio sekundno :D , jel si kuciste otvarao s 1KUNOM(kovanica) ?
 

vborovic

C5 modifikator
Èovjek je samo promijenio ljusku ključa, ne elektroniku. Ako se uzima nova elektronika, onda ti treba dijagnostika + svi ostali postojeći ključevi kako bi se ponovno svi kodirali (ako nekog ključa ne bude u tom procesu, on ne bude više valjani za pokretanje auta).
 

Clutch

New member
Aha, preletio sam ovaj dio sa prebacenom plocicom sa cipovima iz kljuca...:whistling:
Svakako zanimljivo rjesenje situacije, koja inace kosta cca 1.000 kn u ovlastenom servisu...:cool:
 

gospodinMO

New member
Problem sa otkljucavanjem na kljuc

Ljudi ima li neko problem sa otkljucavanjem vrata na kljuc?
Naime kad probam da otkljucam vozaceva vrata ,otkljucaju mi se sve cetiri brave.Ima li neko taj problem?Ili je to tako ?:)
 

vborovic

C5 modifikator
To je kod većine automobila tako (na ključ ili na daljinski), zato se i zove centralno zaključavanje ... s time da, postoji na nekim autima, u prvailu novijim (nisam siguran za C4 tog godišta) mogućnost da se složi tzv. selektivno otključavanje, odnonso otključavanje u 2 koraka ... prvi put se otključaju samo vozačeva vrata, a drugi put ako bi išao otključavati se otključaju i sva ostala ... zaključavanje ne može biti selektivno
 

Doomsday

U prolazu...
Zahvali dragom Bogu da je to tako... :grin:

Znači da su se potrudili imati kontrolu centralne brave i na bravi vozačevih vrata, ne samo na daljincu... :weeabooface:

Ima vozila kojima se centralna brava može kontrolirat samo daljincem... Pa se brava na vozačevim vratima ponaša kao bilo koja druga obična brava, i nema veze sa centralnim zaključavanjem... :)

A pazi sad... Recimo to auto nema one 'nosiće' na vratima kojima se svaka vrata mogu zasebno otključat-zaključat, ili bilo kakav drugi sličan mehanizam, na ručki ili kako već... :thinking:

I tako... Rikne ti daljinski, a auto otključano... Bravu imaju samo vozačeva vrata, i ništa drugo... Iznutra ima dugme za zaključati sva vrata, ali čim otvoriš neka vrata, sva se otključaju... Ajde ti sad zaključaj auto... :whistling:

:D
 

Doomsday

U prolazu...
Ha...? :confused:

Ako ti vozačeva brava na ključ otključava sva vrata, onda bi ih trebala i zaključat... Valjda... :thinking:

Ako ti sve sva vrata otključaju ne kad okreneš ključem u vozačevoj bravi vrata, nego kad otvoriš vrata, onda je to ona druga verzija... ;)
 
Na vrh