Problemi sa ključem, zamjena, daljinsko upravljanje

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Novi daljinski ključ

Èekaj, uništio si samo gumeni dio? Elektronika još radi?

Ima sigurno na ebay-u pravi model... daj slike ključa ako hoćeš. Inače ima po trgovačkim centrima na onim kioscima di se izrađuju ključevi rezervnih kućišta... samo će ti naplatit duplo nego ebay.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Novi daljinski ključ

Imaš u City Centru One na Jankomiru ključara dole u podrumu koji to ima..
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Novi daljinski ključ

Bok,

Imam C4 iz 2008 god. Daljinki ključ koji sam dobio sa njim se dosta uništio tako da tipke gotovo i ne rade...

Da li znate gdje ima za kupiti kučište ključa tako da prabacim čip i metalni dio? Koliko košta?

Bio sam kupio preko ebay-a tu stvar ali nije pasao ključ, drukčiji su utori... tako da je bilo bacanje u vjetar 80tak kn...

Unaprijed hvala
imas ih na ebayu od 4-5$ na dalje,i trebas dobro pazit koji model narucujes,zato ti nije pasao.
ja nisam nikad imao problema.
bilo da je skakavac ili obicni kljuc
 

peh

New member
Re: Novi daljinski ključ

I ja sam naručio preko e bay-a malo truda prilikom montaže i sad radi savršeno.Ako misliš ma one plastične utore na kućištu gdje staviš elektronski dio njih možeš s klještima polomiti tako da ih prilagodiš jer to sam i ja napravio.:whistling:
 

eantema

New member
Re: Novi daljinski ključ

Bok,

Da, elektronika radi savršeno, iako ću i baterije trebat zamjeniti...

Ugalvnom, meni nije odgovarao "usjed" za metalni dio.

Nažalost, iako sam u toj struci, nemam pojma kako postaviti sliku sa aparata Ovdje...

Jel možete zaključiti po modelu C4 2008 god, koji bi to ključ bio?

Hvala vam puno!
 

peh

New member
Re: Novi daljinski ključ

Jeste li pokušali taj metalni dio promjeniti tako da izbijete samo štift i onda umetnete svoj metalni ključ?
 

eantema

New member
Re: Novi daljinski ključ

Jeste li pokušali taj metalni dio promjeniti tako da izbijete samo štift i onda umetnete svoj metalni ključ?
Da, izbio sam, ali jednostavno utori ne ogdovaraju ovima na novom kučištu :-(

Ništa, msilim da će prva opcija biti posjećivanje Cisty Centra pa vidjeti koliko košta i dali oni imaju te zamjenske ključeve. Neda mi se opet riskirati sa ebay-om
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Novi daljinski ključ

A možeš stavit slike svog ako ti je već rastavljen?

Ili odi jednostano kod ključara i sam će ti to montirat... pravi komad valjda ima.
 

vlado7

New member
Re: Novi daljinski ključ

meni je kljucar u vinkovcima napravio za 250kn(2006 c4)

ali su mi tipkice bile pokidane,znaci ne samo guma nego unutra
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Novi daljinski ključ

i opet tri puta jeftinije nego naručivat u citroenu novi ;) super
 

merimo

New member
Re: Novi daljinski ključ

Bio sam kupio preko ebay-a tu stvar ali nije pasao ključ, drukčiji su utori... tako da je bilo bacanje u vjetar 80tak kn...
Meni triba baš takvo kućište pa ako ga kojim slučajem još uvik imaš i voljan si prodat, javi.
 

eantema

New member
Re: Novi daljinski ključ

Meni triba baš takvo kućište pa ako ga kojim slučajem još uvik imaš i voljan si prodat, javi.
Nažalost, od živčanost sam ga odmah bio bacio budući da ga nikako nisam mogao spojiti...
 

ming

New member
@konrad,

dali se taj dio "izbije" ili odšerafi.

toliko je sitno da ne vidim dali je vijak ili štift.

Možda bi jednostavnije bilo zamijeniti cijeli dio. Kako se on vadi?
 

Charles

Active member
Donator foruma
Novo kučište ključa - korak po korak

Iako je već manje više jasno kako doći do novog kučišta ključa i nije neka nauka ja sam napravio par pogrešnih koraka pa da pomognem i drugima :)

Radi se o skakavcu za C4, C3 i kaj ja znam koga još.

1. Narudžba - Naručite kučište kod ovog ili nekog drugog kineza
http://www.ebay.com/itm/121947383487?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Cijena sa dostavom: 20kn!

Ima i gro drugih, ali stavljam ovj link

2. Odvajanje izrezbarenog ključa od kućišta - Kad je stiglo kućište prvo nisam znao da se sitnim čavlićem ključ odvaja od kučišta pa sam ga rastavio i namučio se kako bi vratio onaj gumbić, oprugu itd.

Mehanizmi nisu kompatibilni, pa postoje dvije opcije:

a) odvojiti izrezbareni dio ključa od mehanizma (što sam prvo napravio, ali je na originalu očito bio dodatno zalijepljen, pa je dio pukao i bio malo klimav. Zato sam ipak odlučio dati izrezbariti dio koji je došao sa kućištem). Onaj sitni klin se mora izbiti sa nekim sitnim čavlićem.

b) dati izrezbariti novi ključ (platio 60kn) - odmah su mi ga i montirali na nosač ključa



Rezime - novo kučište za 80kn ukupno sa izrezivanjem. Da nije pukao ključ bilo bi 20kn :grin:

Fali još samo naljepnica
 
Na vrh