Problem so zaklucuvanje

kire.tudzarov

New member
Pocituvani, jas sum od Strumica, Makedonija. Imam Citroen C3 2007, 1.4. Pred nekoe vreme mi se pojavi problem so bravata. Ne mi se zaklucuva nitu otkkucuva mehanicki, nego samo preku dalecinskoto. Koga pokusavam da ja otklucam mehanicki so klucot ja prevrtuva bravata. Dali ima nekoj drug takvo iskustvo.
Se nadevam me razbravte, ako ne, kje se obidam da napisam na hrvatski.
Hvala puno
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Treba proveriti cilindar ključa na vratima. Kad se otvore vrata, na boku vrata bi trebalo da su srafovi koji drže bravu.
 

sir.Oliver

Well-known member
brava kao brava mi izgleda , po tome kako piše , OK ( daljinski normalno radi ) savjetujem odstraniti tapacirung i pogledati da li cilindar pomera polugice brave . mada , po mojim iskustvima , sve vuče na to da je tu čisto mehanička greška ( neznam da li ima plastični spojni elemenat izmedju cilindra i brave . kod škode je to bio jedini kvar kada nije zaključavala a uložak se okretao za 360 ° .)
 

kire.tudzarov

New member
Treba proveriti cilindar ključa na vratima. Kad se otvore vrata, na boku vrata bi trebalo da su srafovi koji drže bravu.
Hvala vam puno za odgovor. Pitao sam vise majstora, bravara, niko nece da se nafati da to popravi.
brava kao brava mi izgleda , po tome kako piše , OK ( daljinski normalno radi ) savjetujem odstraniti tapacirung i pogledati da li cilindar pomera polugice brave . mada , po mojim iskustvima , sve vuče na to da je tu čisto mehanička greška ( neznam da li ima plastični spojni elemenat izmedju cilindra i brave . kod škode je to bio jedini kvar kada nije zaključavala a uložak se okretao za 360 ° .)
Hvala ti puno za odgovor. Bio sam kod vise majstora. Niko nece da se nafati i da mi garantuje da ce popraviti kvar. Cak, sta vise, mi kaze da ta brava se ne moze popraviti.
 

Mrki5

Well-known member
Pred nekoe vreme mi se pojavi problem so bravata. Ne mi se zaklucuva nitu otkkucuva mehanicki, nego samo preku dalecinskoto. Koga pokusavam da ja otklucam mehanicki so klucot ja prevrtuva bravata. Dali ima nekoj drug takvo iskustvo.
Skinuti tapacirung, onda bravu, pa onda rastaviti bravu i videti gde je probloem.
 
Posljednje uređivanje:

kire.tudzarov

New member
Skinuti tapacirung, onda bravu, pa onda rastaviti bravu i videti gde je probloem.
Hvala ti puno za odgovor. Bio sam kod autobravara pa mi je reko da se taj kvar tesko moze popraviti. Pokusacu opet kod neki drugi. Nemam nikakvi problemi sa daljinsko, nego nece mehanicki da se brava otkluca.
Hvala jos jednom.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Skini tapecirung, izvadi je i dobro nasprejaj s WD40.
Ako i nakon toga ne bude radila kako treba - probaj naći neku rabljenu.
Nadam se da će rabljena biti OK (i da će imati ispravan mikro-prekidač za zatvorena vrata / svjetlo u kabini)…
 

kire.tudzarov

New member
A druga polovna brava?
Imam samo jedna brava na vozacku stranu.
Skini tapecirung, izvadi je i dobro nasprejaj s WD40.
Ako i nakon toga ne bude radila kako treba - probaj naći neku rabljenu.
Nadam se da će rabljena biti OK (i da će imati ispravan mikro-prekidač za zatvorena vrata / svjetlo u kabini)…
Hvala puno za ponudjenu pomos. Zelim te ugodnu vecer.
 
Na vrh