Problem sa vratima

trebapomoc

New member
Pozdrav,
Nisam uspio naći temu za C4 2012 godina pa pišem ovdje.
Kada zatvaram vrata suvozača čuje se jaki zvuk, doslovno "KLIK" zvuk.
Zvuk nastaje kada vrata dođu na 15-20 centimetara do zatvaranja vrata.
Što bi to moglo biti?
Vrata mogu zatvoriti, otvoriti, auto se zaključava ... ali je zvuk jako ružan i neugodan za čuti.

Koliko sam ja uspio vidjeti, ima jedna tanka "šarka" koja je spojena sa kariserije i ulazi u vrata. Čini mi se da ta šarka radi taj zvuk!

Hvala

LP
 

sir.Oliver

Well-known member
dobro ti se čini . zove se to graničnik vrata . i najverovatnije ti se raspao klizač , pa opruga udara direktno na metalni deo .citroen-c4-picasso-i-granicnik-prednjih-vrata-5425635115393-71789249627.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod mene se to na vozacevim vratima cuje povremeno od kad sam ga uzeo. Nisam se kanio nista menjati, jer ce opet da se cuje posle nekog vremena. Ne smeta mi u voznji i slično. Polako otvorim vrata i problem resen
 

Milosh

Test
Prvo pokušaj taj graničnik dobro nasprejati WD-om da ga ispereš a onda ga probaj podmazati uljem iz pumpice ili kakvim mazivom u spreju. Možda nije puklo već samo malo zapeklo pa se čuje.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam mazao sa WD40 i na kraju sa tovatnom mašću, rezultat je da se jedno 60% manje čuje, odnosno, dosta redje.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne treba, skine se obloga samo i tako se zamijeni.
Meni školjca već dugo na suvozačkim vratima na c4. Ali jednostavno me nije briga, mislim da je zamjenski dio oko 400 kuna.
 

Scorpyo

Active member
Jesi li provjerio da se nije taj dio samo olabavio? Kod mene je bilo baš to u pitanju, problem riješen za 0 Kn u 15 sekundi.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja kad otvaram, vidim da taj metal sto ulazi u vrata, kao da se na kratko pomeri, odnosno, kao da izgubi pravac i onda se cuje kao da sam polomio vrata :D
 

markan1000

Well-known member
Ja sam na C3 I mijenjao već komada 3. Konačne posljedice nakon duljeg vremena škljocanja su bile:
- 2x vrata (suvozačka i zadnja lijeva) izgubila stupnjevito otvaranje, pa treba biti jako oprezan kod otvaranja vrata na parkingu, a pogotovo na nizbrdici
- 1x nisam mogao izaći van iz auta, jer naravno da je baš na vozačkim vratima ostao zaglavljen, pa sam nekoliko dana do zamjene morao ulaziti i izlaziti kroz suvozaka vrata, što baš u C3 nije jednostavno kad imaš blizu 2 metra
Puna cijena jednoga 100 kuna, s popustom 60 kuna. Tako da ova cijena za C4 je mučka
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
07-03-49-Front-Door-Hinge-Stop-Check-Strap-Limitery-9181-K3-for-Citroen-C4-Picasso.jpegZa C4 Picasso vodi se kao deo 9181 K3. Video na oglasima, jedan trazi 50e za jedna vrata, dang.
Nasao na drugom mestu za cca 12e po komadu. Proizvodjač Polcar Poljska.
 

Scorpyo

Active member
Ja kad otvaram, vidim da taj metal sto ulazi u vrata, kao da se na kratko pomeri, odnosno, kao da izgubi pravac i onda se cuje kao da sam polomio vrata :D
E upravo to se i kod mene dešavalo. Zategnuo sam vijke i nakon toga sve super.
 

markan1000

Well-known member
Proizvodjač Polcar Poljska.
E da, mislim da sam i ja te stavljao, puna cijena 100 kn.
Nisam znao da se to može dogoditi.
Nije se zaglavio graničnik, nego je puknuo tako da su vrata ostala zaglavljena, nisam ih mogao niti 10 cm otvoriti

Nekidan sam bio u društvu svog bivšeg C4 II, i na njemu su počela opako škljocati vozačka vrata
 
Na vrh