Problem sa "belom" zicom Xsara 2.0HDi

Mickey

Member
Pod haubom na pozarnom zidu gde je kutija sa dva releja,i dva osiguraca od 40A,a koji su inace za funkcionalnost ventilatora hladnjaka...postoji bela zica koja je koliko sam uspeo da skapiram glavni dovod struje na taj sklop.

Kod mene se zica grejala,verovatno zbog labavog spoja negde,i pocela da se topi,i to skoro 10-ak 15cm od kutije prema dole .

E sad mene zanima,posto kad budem odstranio parce te zice koje je osteceno,gladao sam i mozgao kako da je nastavim posto je jako nepristupacno?
Zna li neko da li ta zica ide direktno sa + na tu kutiju,ili je negde prekinuta osiguracem?
Ako je direktno sa plusa,ja bih izvukao celu novu zicu od 4 kvadrata,i doveo je na kutiju,a ako je preko osiguraca,potrebna mi je pomoc koji je...!?
 

Milosh

Test
Pa prvo, provjeri da li ta žica ima stalni plus ili ga dobija na kontakt. Kad to utvrdiš mjeri napon na njoj i pokušaj vaditi jedan po jedan osigurač, da pronađeš njen osigurač (ako već nema nikakve naznake koji bi mogao biti, u uputstvu ili na poklopcu kutije). Ako je to žica od 4 mm² onda i osigurač mora biti jači.
 

Mickey

Member
Napon nisam merio,a zica jeste pod stalnim plusem,siguran sam da je 12V,ali provericu.
E sad za osigurac...videcu.
Cenim da moze biti ili neki od 30A ili od 40A,jer je 4 kvadrata,a takvih osiguraca nema mnogo na autu.
 
Na vrh