Problem, potrošnja plina i goriva

robert098

Member
Od kada kupio citroena konstantno sam na forumu i prisiljen otvarati jednu za drugom novu temu jer problemu nema kraja.

Problem sa potrošnjom plina.
Nikada do sada nisam imao auto na plin. Ovaj tjedan ga testirao. Citroen c5 2.0 automatik 2005 godište. Kao što rekoh u prijašnjem postu auto se gasi u leru na radu na plin a usput mi potrošio na relaciji od 260 km (Zaprešić-Našice, autoput, vožnja sa tempomatem 140 km/h) auto je potrošio 43 litre plina i cca 10 litara goriva. Pa dali je to moguće da auto troši istovremeno plin i benzin? Nazad išao magistralom, preko Bjelovara i desila se skoro ista stvar cca 40l plin i 10l benzina. Vožnja bez gašenja automobila.. Ma lud sam više. U subotu kod majstora pa ga spojit na komp a u ponedjeljak kod servisera za plin...:sise:
 

ZlatkoC4

Well-known member
sve je to moguće kad nešto ne štima sa ubrizgavanjem kao što je kod tebe slučaj. treba prvo srediti plin da radi kako treba i onda bi se trebala potrošnja normalizirati.
 

Mrki5

Well-known member
Motor jednostavno ne može da radi sa tolikom količinom goriva. Koliko ja znam , prvo se mora dovesti u red potrošnja benzina, a onda srediti plin.
 

Damaj

Active member
Auto može trošiti istovremeno i plin i benz iznad 4000 obtraja ako je tako naštimano u postavkama plinskog računala. Može se ta opcija i isključiti, a mislim da je ovolika potrošnja nemoguća, prije bih rekao da plin negdje curi. Iz iskustva znam da se sve greške rada motora uvijek pokazuju na plinu, mada je taj plinski sustav ispravan.
 

robert098

Member
Jučer bio kod svog servisera (inače čovjek radi u citroen servisu a doma...) obe kugle naprijed imaju malo lufta i ošlo mi je crijevo za ulje, povrat ulja hidraulike na lijevom kotaču tako da čemo zamjeniti oba i kugle.. Spojili na komp i auto ne pokazuje nikakve greške. Termostat je izbačen valjda zbog plina, parkirni senzori su navodno naknadno ugrađivani i komp ih ne pronalazi, ne rade... I tako.. Uglavnom motor je dobar. A sutra idem na servis plina i sve me strah jer sam več čitao po forumima da i ovi popravljaju AG centrum a ne AG system koji ja imam i iskreno se nadam da neču morati mjenjati centralu, kompjuter plina... Javim se sutra.
 

robert098

Member
Evo da se javim dečki... Bio danas kod generalnog uvoznika za "AG" plinski sistem. Prvi dojam mi je bio li-la ali... Za početak smo napravili servis plinske instalacije, (na boci nemam sigurnosnog ventila=KATASTROFA!!!:twisted: da ga j.... tko ga ugrađivao!!!) .
Svi parametri ok. Išao provozati auto i naravno ista stvar, auto se u kratkom vremenu ugasio tri puta. Vratio se nazad, čovjek sjeo samnom u auto sa spojenim laptopom, vozali se dugo, dugo pod svim režimima. Resetirao stare mape, napravio nove, podesio da se automatski cijeli sistem prebaci na gorivo u slučaju padanja okretaja ispod 600 te ponovo vračanja na plin na 700 okretaja ( mada mi je to jedan majstor rekao da se to kod ovog sistema "AG sistem" ne može napraviti). Uglavnom mislim da smo sve riješili. Èovjek mi rekao da se vozim i ukoliko dođe ponovo do češčeg gašenja da dođem odmah sutra do njega a ako ne da se vidimo nakon 500 km da utvdimo, sredimo 100% mapu. Eto, danas ga vozio po brdima, cimao, silio, kočio, ubrzavao i ok... Što se tiče potrošnje, nisam ga pitao za plin, ali za benzin mi je rekao da je to kod citrača normalno, kompjuter smanjuje nivo goriva s obzirom na prijeđenu kilometražu a u pravilo je benzin u rezervaru a i sam sam primjetio. Neki dan sipao 50 kn benzina a kazaljka mi se popela na pola rezervara i komp izračunao da imam benzina za 350km. Tako da... Budemo vidjeli ali za sada ok!! Cijena cijele priče= prava sitnica i svakom bih ga preporučio, čovjek je prva liga. Ljubazan, stručan i korektan. Svaka čast.:angel:
 

vborovic

C5 modifikator
Odlično da si locirao i transferirao problem ... :cool: ... ja budem samo dodao da je to u skladu s mojim očekivanjima što se kvara tiče, unatoč svakakvim idejama koje su se na tu temu ovdje (i na drugim mjestima gdje si pisao) mogle pročitati ... :D
 
Na vrh