Problem podizanja/spustanja prozora na strani vozača.

sergejk

New member
Bok ekipa!

Pretrazio sam razno razne Citroen forume ali nigdje konkretnog rješenja ili barem workaround-a za ovaj problem!

Naime, C4 GP 1.6 HDI godiste 2011 kupio novog.
Kad pokusam dignuti ili spustiti prozor na strani vozaca ili komanda "ne slusa", ili se prozor mice na gore a ja stiscem gumb na dole ili obratno.

U najvise primjera jako je tesko dignuti prozor jednom kad je spusten do kraja!

Bio sam na ovlastenom servisu 2,3 puta (odmah nakon kupovine) radilo ok para dana pa opet isto.
Promijenili mi komande (za spustanje i dizanje prozora) na vratima, probao sam razno razne anti-pinch metode, resetiranje u smislu odspojavanja akumulatora sa negativnog pola isto nema razlike.

Netko je negdje na nekom stranom Citroen forumu rekao, da je mijenjao tj. reprogramio kompjuter i da je to pomoglo!

Ima li tko slican problem i kako ga je riješio!

Hvala i pozdrav,
S.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je prozor uglavnom ne radio, otišao u ovlašteni, za 10 kuna popravili, radio par mjeseci, opet počeo zezati, par mjeseci sam ga tako vozio, uglavnom bi proradio ako bi brzo drkao po tipki. Dopyzdilo mi to raditi pa sam izvadio kontroler/kućište tipaka, sve rastavio, oprao kontakt sprejem, lijepo sastavio, probušio par rupa i sve stegnuo vezicama(bilo je lufta između kućišta i nosača) i sad radi par mjeseci bez greške.
 

Spallato

Active member
Ja imam isti problem kao i ti, već duže vrijeme. Nekad radi dobro, a nekad ne.

Jednom su mi u servisu čistili kontakte ali nakon nekog vremena opet ista stvar.

Nisam našao neko rješenje pa sam odustao od svega.
 

sergejk

New member
Ja imam isti problem kao i ti, već duže vrijeme. Nekad radi dobro, a nekad ne.

Jednom su mi u servisu čistili kontakte ali nakon nekog vremena opet ista stvar.

Nisam našao neko rješenje pa sam odustao od svega.
14.11 sam narucen na servis (opet) pa cemo vidjeti sto ce reci :)

Pozdrav,
S.

Meni je prozor uglavnom ne radio, otišao u ovlašteni, za 10 kuna popravili, radio par mjeseci, opet počeo zezati, par mjeseci sam ga tako vozio, uglavnom bi proradio ako bi brzo drkao po tipki. Dopyzdilo mi to raditi pa sam izvadio kontroler/kućište tipaka, sve rastavio, oprao kontakt sprejem, lijepo sastavio, probušio par rupa i sve stegnuo vezicama(bilo je lufta između kućišta i nosača) i sad radi par mjeseci bez greške.
I to sam probao :) Razlike nema :)
 

sergejk

New member
Evo rijeseno! Nakon 8 godina muke :)
Na Citroen servisu mijenjali:

Na vozačevim vratima skinuta obloga i zamijenjeni ulazi na konektorima:
1) Ulaz 4 i 5 crnog 6 polnog konektora upravljačke ploče za pomicanje stakla. (konektor na upravljačkoj ploči)
2) Ulaz 3 i 17 žutog 20 polnog konektora motora za pomicanje stakla. (konektor koji se spaja na motor podizača stakla)

Potrebni dijelovi:
3 x kvačkica 6542WY (https://apshop.eu/371631-thickbox_default/peugeot-citroen-apw-6542wy-peugeot-citroen-cable-connector-6542wy.jpg)

1 x kvačkica 6541E6 (https://www.myparto.com/en/electric-parts/car-wiring-harness/10x-ORIGINAL-Citroen-Peugeot-Leitungsverbinder-Stecker-Kabelschuh-6541-E6_PP019Y782W)

40€ mi je uzo :)

Pozdrav!
S.
:whistling::whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Ne bih htio biti grinč, ali isto to su meni zamijenili i jako kratko je veselje trajalo.
Ne znam kak su uspjeli tako usrati najjednostavnije moguće upravljanje električnim motorom, ali jesu...
 

sergejk

New member
QR .. hvala za info ... tako mi je i ovaj na Servisu isto rekao :) hehe...

Pa kako to da ti konektori moraju biti mjenjani .. mislis da ih motor skuri ili kako?
 

Cutac

Prèkaroš
mislis da ih motor skuri ili kako?
Pretpostavljam da su od neke šugave plastike koja se raspadne. Mislim ne znam što su napravili, ali to bi trebalo trajati zauvijek ili barem 30-40 godina.

40€ mi je uzo :)
40 eura?? Meni su naplatili konektor 10 kuna i ruke nešto sitno. Uglavnom, popravak u ovlaštenom me ispao ispod 100 kuna.
 

nightwish80

New member
Bok ekipa!

Pretrazio sam razno razne Citroen forume ali nigdje konkretnog rješenja ili barem workaround-a za ovaj problem!

Naime, C4 GP 1.6 HDI godiste 2011 kupio novog.
Kad pokusam dignuti ili spustiti prozor na strani vozaca ili komanda "ne slusa", ili se prozor mice na gore a ja stiscem gumb na dole ili obratno.

U najvise primjera jako je tesko dignuti prozor jednom kad je spusten do kraja!

Bio sam na ovlastenom servisu 2,3 puta (odmah nakon kupovine) radilo ok para dana pa opet isto.
Promijenili mi komande (za spustanje i dizanje prozora) na vratima, probao sam razno razne anti-pinch metode, resetiranje u smislu odspojavanja akumulatora sa negativnog pola isto nema razlike.

Netko je negdje na nekom stranom Citroen forumu rekao, da je mijenjao tj. reprogramio kompjuter i da je to pomoglo!

Ima li tko slican problem i kako ga je riješio!

Hvala i pozdrav,
S.
Imao sam sličan problem. Riješeno kupovinom novog elektronskog dijela za podizanje i spuštanje stakala na vozačevim vratima.
 
Na vrh