Problem nakon izmjene akumulatora

popinjo

New member
Htio sam zamijeniti dotrajali akumulator na c4 picasso 2.0...nakon postavljanja akumulatora, na tabli se počela, sa pištanjem javljati poruka Braking system faulty...automatska ručna ne radi i motor se ne može pokrenuti...postoji li čarolija kojom se poništava ova loša čarolija!?
 

Dalibor

Dado Tornado
najbolje odpoji akumulator, najprije masu, onda tako ostavi odpojen nekih 10 min. zatim spoji plus pa minus, i nakon 10 min probaj upaliti.
prije ovog procesa ugasi sve prekidače i potrošače, stakla neka budu podignuta, vrata zatvorena
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema na modernim Citraćima jednostavne zamjene akumulatora nutra-van... potrebne su te bsi reset procedure. Ili recimo da si ga dao u neki Bosch servis zamjeniti, auto bi cijelo vrijeme bio spojen na komp koji bi vršio inicijalizaciju
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam na mom, doduse, samo jednom, prošle zime vadio akumulator jer sam hteo da ga napunim. Dva dana je bio bez akumulatora. Nakon vracanja, srafljenja one kleme u dubini, i svega, osim podešavanja sata, nisam nista drugo morao. Posle sam prodao punjac jer nema sanse da ono vadim ponovo napolje. Uzas
 

sir.Oliver

Well-known member
Nema na modernim Citraćima jednostavne zamjene akumulatora nutra-van... potrebne su te bsi reset procedure. Ili recimo da si ga dao u neki Bosch servis zamjeniti, auto bi cijelo vrijeme bio spojen na komp koji bi vršio inicijalizaciju
ZAŠTO ???
zar nije jednostavnije upotrebiti drugi akomulator ( može i onaj mali od 7Ah / 12V ) , kablovima za startovanje spojimo paralelno postojećem .... popustimo kleme i izvadimo stari ( pazimo da nam štipaljke dobro drže ) i stavimo novi , stavimo kleme , stegnemo i sklonimo štipaljke od kablova .... auto uopšte ne registruje zamenu ..... ništa se ne podešava , čak ni sat ....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ZAŠTO ???
Mogu pretpostavljati, ali neznam točne razloge internih procedura kojih se drže ovlaštein ili franšize tipa Bosch Service. Probaj njima predložiti, tko zna što će reć
 

Franz

Well-known member
Nema na modernim Citraćima jednostavne zamjene akumulatora nutra-van... potrebne su te bsi reset procedure. Ili recimo da si ga dao u neki Bosch servis zamjeniti, auto bi cijelo vrijeme bio spojen na komp koji bi vršio inicijalizaciju
Frend ima službeni. Izgorila žarulja fara. Nije čak ni LED ni Xenon. Obična halogena. Auto mora u servis. :) Ne možeš sam. Mislim, možeš, ali treba ti jedno popodne i ode garancija. :) Cirkus.
 

popinjo

New member
Problem riješen, kod kvalitetnog električara...baterija na izdisaju,uzrokovala je probleme na softwearu glavnog kompjutera...navodno se u ovlaštenim servisima stavlja novi softwear...zaključak...pripazite na stanje svoje baterije...već nakon 3 godine...hvala na intervencijama
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Moja je bila katastrofa, dve zime nekako. I to verglanje po 4 pokusaja dok ne upali zimi. Sad je Exide u njemu skoro godinu dana, pali na pola ključa
 
Na vrh