Prevare sa motornim uljima

koska

New member
Ekipa dobar dan...dali moze itko znati zasto zadnjih godina nema folija na otvoru ulja...neki proizvodaci stavljaju hodograme...kodove....trosim ulje 0 30 ...kupljeno preko interneta u hr....tko mi garantira da nije pretoceno i sipano npr 10 40 i tako prodavano...isplativije je raditi makinacije sa skupljim uljima...sam mjenjam filter i ulje na novom autu...kao da kod otvaranja cepa nema onog klika....kako provjeriti vjerodostojnost ulja
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bome još nisam doživio da ulje dođe bez folije na čepu. Evo i pod zadnje ju je i Inin dvotaktol imao.
A ulja sam u zadnjih par godina kupovao sa malla, autokreso, autodoc, ali i na akciji u metrou... Total i Shell ulja.
Što i gdje kupuješ?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nitko ne zna. Nekidan kod prijatelja u garaži. Nekog Forda je servisira. Kaže, dvi boce od litre Ford Formule imaju foliju, onda od pet nema. Samo zavareni prsten čepa. Kupljeno u Mall-a. Od njih nemoš dobilt suvisli odgovor nego "sav naš asortiman je, bla, bla," i neke koorporativne ****arije. Bilo bi dobro, ko ima vrimena i volje, kontaktirat proizvođača i pitat ga ima li odstupanja u pakiranju po pitnau te folije.
Mada, da ja razmišljan ka prevarant i da se bavim tim poslon, zadnje je šta bi iša činit je skidanje te folije. Bilo je ode na forumu o nekoj ilegalnoj tvornici ulja u Rusiji. Po slikama boce i etikete svih marki izgledaju, ****te, bolje neg originali. :D
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
ništa novo . još 90 - tih godina se u srbiji trgovalo praznom ambalažom od ulja . još ako je čep odvrnut bez toga da se pokida onaj prsten i ako je folija odlepljena samo do pola , dobijalo se cca 1/3 cene pune flaše falš ulja .... ili 20% od cene originala . bio je to dobar biznis ... znam ljude koji su kupovali po 200 litara ulja ( celo bure ) i pakovali u litarske , trolitarske i petolitarske kantice .....
 

koska

New member
Bome još nisam doživio da ulje dođe bez folije na čepu. Evo i pod zadnje ju je i Inin dvotaktol imao.
A ulja sam u zadnjih par godina kupovao sa malla, autokreso, autodoc, ali i na akciji u metrou... Total i Shell ulja.
Što i gdje kupuješ?
Kod malla , zato i pitam
Post je automatski spojen:

Kod malla , zato i pitam
Total ineo first 0 30
 
Na vrh