Premium goriva

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ina i Tifon najavili povlačenje premium goriva. Valjda dižu pritisak na ladu da samnji trošarine. Točite li ih? ;)

P.S. Danas sam otkrio Petrolovu aplikaciju za Android. Kakva komocija. Dodaš karticu, skeniraš QR kod na agregatu za točenje, platiš, natočiš i odeš. Ne treba ulaziti, čekati u redu, pristojno odbiti ponuđenu čokoladu i kavu na akciji... :)
 

bbozak

Active member
Ne točim.

Nisam nikad primjetio s dizlom ništa, više primjetim kad vozim po Njemačkoj, možda radi puno autocesta, boljeg asfalta, nagiba, tempa vožnje nego kvalitete goriva, u Hr nisam nikad primjetio ništa premium dizel i obični.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Danas sam otkrio Petrolovu aplikaciju za Android. Kakva komocija. Dodaš karticu, skeniraš QR kod na agregatu za točenje, platiš, natočiš i odeš.
Hvala ti na ovome. Koliko vidim, dela u HR i SLO ista app. Super stvar izgleda. Budem probao prvom prilikom.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ima li još netko takvu aplikaciju za plaćanje od distributera u HR?
Ne. Ovo je prva aplikacija koja ima tu mogućnost i time ujedno i jedina koja ima smisla u tom segmentu tržišta. Ostale se svode na besmislene programe "vjernosti". Najluđa je od INE gdje je uvjet za potrošiti nekoliko tisuća kuna da bi dobio par lipa popusta gorivo i gratis kavu ili tako nešto. Isprobao sam ih sve i obrisao u roku pet minuta. Recimo, s ovim me Petrol privukao kao kupca. ;)
 

markan1000

Well-known member

Cutac

Prèkaroš
Pa jbt je li više nemamo vremena niti ući i reći dobar dan, prisloniti karticu na POS i s nekim dvije riječi porazgovarati, pa makar i samo odbiti čokoladicu?
Pa realno postoje radna mjesta koja nemaju puno smisla. Pogotovo blagajnici i slična mjesta za polu-šalterima/pultovima. Doslovno ne samo da rade posao računala, nego posao koji ti sam možeš.
INA je državna firma i koliko znam, ja plaćam plaću ljudima koji rade nešto što ja mogu. Iz tog razloga mrzim neradnike, lažne invalide i branitelje i ne odobravam gore navedena i slična radna mjesta. Jer ja radim, zaradim novce i onda dio tih novaca država otme da bi njima osigurala prihode.

Doslovno kroz prozor vidim u daljini ekipu propalica koji se u magli na 3°C opija ispred lokalne trgovine "Mlin i pekare". I to rade svaki dan. A ja sjedim doma, na jednom monitoru Excel, na stolu bilježnica i kalkulator, na drugom monitoru Inventor i zarađujem za njihov alkohol.
Odvratno.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Pa INA to ima još od prošle godine? INA pay?
Od prošle godine ne radi. Probao na dva telefona. Android 10

249957398_411928200647095_7832505401086196108_n.jpg


Pa jbt je li više nemamo vremena niti ući i reći dobar dan, prisloniti karticu na POS i s nekim dvije riječi porazgovarati, pa makar i samo odbiti čokoladicu?
Austrija, Njemačka, Nizozemska, Švicarska, pa sve više i Slovenija, imaš POS odmah na agregatu. Opet nema potrebe za ulaskom. Samo prisloniš karticu. Ovo je očito bio prečac, jer jeftinije je napisati aplikaciju i zalijepiti QR kôd, nego na svaki agregat uvoditi i plaćati POS i direktan link prema banci. Konzumova benzinska u Vukovarskoj (Pešćenica) nikad nije ni vidjela zaposlenog. Samouslužna je otkad je izgrađena.

Nego, kad smo kod vremena za reći dobar dan, smijem li te pitati, izlaziš li s A1 u Demeriju na brzi ENC ili produžiš za Zagreb i čekaš? ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Ja tankam na INA zadnjih cca. godinu dana. Zadnje tankove VTS-a i c4 sam tankao na Croduxu jer mi se tako potrefilo. Prestao sam paziti, bitno samo da je prometna benzinska.
 

Mirage

Well-known member
Ja tankam na INA zadnjih cca. godinu dana. Zadnje tankove VTS-a i c4 sam tankao na Croduxu jer mi se tako potrefilo. Prestao sam paziti, bitno samo da je prometna benzinska.
2 puta tjedno dovoze gorivo a prolazim kraj nje dnevno minimalno 2 puta ostale ne postoje za mene.
 

gudelj

Member
Prosječna je bila po kompu 7.0 sad je 7.5. Idući tank ćemo probati nešto drugo pa cemo vidjeti... Iako netko uglavnom kaže da je uglavnom stvar da li je benzinska novija ili starija..
 
Na vrh