Preljevanje vode između motora i kabine ?

C4ttz

New member
Situacija slijedeća dogodila se prije nekoliko dana i danas opet.
Dakle između motora i kabine čuje se preljevanje vode te u prvi 1 km vožnje na desnoj strani odozdo zvuk kao da se vruća voda prolila po šparetu.
Nakon toga bez ikakvih zvukova.

Auto vozi normalno, nikakvih očitih problema, osim što sam primjetio na suvozačevom mjestu nešto vode na gumenom tepihu.

Auto je proizveden 2007, kupljen rabljen ove godine, 45tkm trenutno.
Servisiran uredno svih godina, zadnji put redovni servis negdje početkom jeseni.

Ima li netko slična iskustva ?

Hvala !
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Moguće da ti je otišel mali kiler iliti kiler grijanja :whistling:
Uglavnom,imaš zraka u sistemu..
 

Konrad

New member
skuplja ti se voda na pregradnoj stijeni izmedu kabine i motora i cijedi se u kabinu pomalo jer su ti odvodi vode u blatobranima zastopani od lisca itd...
 

gambler072

C5 enthusiast
Dignes haubu, skines citav nosac oba brisaca sa motora (mislim da je kljuc 16 na citroenima), skines zastitne plastike ispod brisaca i zasuces rukave. Kad sve ocistis, uzmi neku tvrdu zicu i provozaj malo gore dole kroz odvode koji idu u blatobrane. Nista komplikovano, samo pripazi kod ponovnog stavljanja brisaca da budu u idealnom polozaju, da se ne bi poceli sudarati.
 

Spallato

Active member
Skini onu plastiku iznad gume (blatobran) i pročisti odvod. I meni se dogodilo isto, 15 minuta posla i sve čisto kao suza.

Pogledaj malo po forumu, negdje je bio i video. Je da je na videu c5 ali isti je princip.
 

gambler072

C5 enthusiast
Spallato,
pomoci ce i to, ako nije puno zacepljen. Ja sam na svom to nedavno radio, bilo je dosta smeca ispod brisaca, samo ciscenje odvoda ne bi pomoglo. Mozda jeste malo teze za odraditi, ali si bar siguran da je sve cisto, jer su tu bar na C5 i neki usisi za ventilaciju, pa ako se lisce zalijepi nece valjati.
 

tompa

New member
Vezano za skidanje obloge u blatobranu, kako izvaditi čepove. Nisu na navoj, ovaj središnji dio izvučem, ali sve zajedno ne ide van. Bojim se na silu da ih ne strgam (ne znam kako se drže)
 

nightwish80

New member
Vezano za skidanje obloge u blatobranu, kako izvaditi čepove. Nisu na navoj, ovaj središnji dio izvučem, ali sve zajedno ne ide van. Bojim se na silu da ih ne strgam (ne znam kako se drže)
Izvadiš prvo središnji dio (ne mora komplet) i onda izvučeš sve to zajedno.
 
Na vrh