Prednji lijevi amortizer

dario.zg

Member
...čuje se "lupkanje" u prednjem lijevom dijelu...tok, tok, tok kod određenih frekvencija, lagane vožnje u rikverc, sitnih grba na cesti i slično; na ravnom ništa sve OK.
Servis EF kaže: zamjena amortizera lagera itd...

OK ako je stvarno "otišlo", heb ga, "nisi imao sreće" no kako nakon servisa biti 100% siguran da su u servisu stvarno napravili tu promjenu tj da nisu samo promijenili neku "gumicu" ili... te problem riješili, a naplatili "masno" odn. "navukli magarca"? (laički rečeno)

Da li je poželjno biti u servisu prilikom mijenjanja ili nakon servisa otići kod drugog "mehaničara" te provjeriti situaciju te da li itko ima takvog iskustva?

Nemam više povjerenja u te servise...jedna situacija otprije pa pušem na hladno...servis je cca 3700kn (s popustom 3200-3300) (ovlašteni)

Zanima me Vaše mišljenje...

Thx
 

sir.Oliver

Well-known member
ako si malo vičniji , skinut ćeš onaj plastični branik u blatobranu i vidjet ćeš dal je amortizer nov . ja osobno to radim sam , svojeručno . nemam poverenja u servise , od vremena kako su pokušali da me za*ebu na prvom servisu . auto je imalo 7500 km predjenih . ali ulje koje su mi vratili , bilo je crnje nego li ispuštam iz signuma dizelaša nakon cca 10.000 km . napominjem , elysée je benzinac . nakon mojeg urgiranja , ponovo se menja ulje i filter , ali sada o njihovom trošku . od onda , servis izbegavam ko djavo krst .
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
zamjena amortizera lagera itd...
Tu fali zarez između amortizera i lagera?
Koliko km ima auto?
Amortizeri se mjenjaju u paru, sa kapama. To je u djelovima do 1500kn da sve uzimaš vrhunsko. Zamjena nemre biti više od 1000kn.

Stare djelove svaki pošten servis daje minimum na uvid, makar su me često dočekali i u autu. Pa ih poslije zamolim da oni to bace.
Stari amortizer će biti prljav, imati tragova hrđe, vidi se da je star. Nov je nov... tu je teško nešto fulati.
 

dario.zg

Member
63000km...kako sam i napisao, stvarno "izbjegavam" rupe koliko god mogu i one prokl** ležeće policajce...ono, stani-kreni kao puž preko tih čudesa...
Rekao je voditelj servisa i amortizer ("labav", ima lufta) te "lager amortizera"...
Valjda računa i njihov "rad" 4h servisa...lopovluk, znam...
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam za 2000 na VTS stavio Bilstein amortizere i SKF(ili SNR, ne znam) kape. Za ovih 3300 ima da ih mijenja Lidija Bačić na suncu.
 

Franz

Well-known member
ležeće policajce...ono, stani-kreni kao puž preko tih čudesa...
Haha, točno tako i ja vozim preko njih. I najviše volim fahere koji me ona bijesno pretječu, jer sam suviše spor. Takvima je vjerojatno tata kupio i autio i amortizere, pa ih boli k. ;)
 

dario.zg

Member
Ja sam za 2000 na VTS stavio Bilstein amortizere i SKF(ili SNR, ne znam) kape. Za ovih 3300 ima da ih mijenja Lidija Bačić na suncu.
Sve može, i u bikiniju ALI neka NE pjeva!!! ;)
Post je automatski spojen:

Haha, točno tako i ja vozim preko njih. I najviše volim fahere koji me ona bijesno pretječu, jer sam suviše spor. Takvima je vjerojatno tata kupio i autio i amortizere, pa ih boli k. ;)
Ma upravo tako; likovi se zapikavaju, trube, mašu rukama, prijete, "groze"...mislim si isto; "a tko vam je kupio tu zvijer tj tko ju servisira, mamicu vam..." Jednom mi je lik, u nekom pasahatu počeo trubiti, mahati, a išao sam s posla, ionako izmoren i revoltiran...stao sam; 4i žmigavca, pogled u retrovizor i dignem ruke u zrak s upitom" što je, mamicu ti?" da vidiš kak' se stišao...
5 kompleta tih prokletih ležećih sr*** imam do kuće...na svakom moram stati jer doslovno pazim na auto (kako na moj osobni tako i na službeni...) no ovakve kamikaze su mi veći strah da ne razvale zadnji kraj auta...
 
Posljednje uređivanje:

Mirage

Well-known member
Ja moram priznati da preko ti ležeći gluposti preletim, dobro ja sam u malom gradu i imam samo jedan tip i to one gumene niske četvrtaste tako da ako dobro naciljaš samo preletim preko njega.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja one dugacke isto prolazim sa 3 na sat. Ali one koje mogu, prodjem kroz sredinu ili preko parkinga sa strane. Prodjem sa 30-40 na sat, ali nabijem i njih i lezece.
A tko trubi, nek trubi, ko ga jebe.
 

dario.zg

Member
Sutra je dan D, zamjena...ništa neću reći prije "zamjene" već ću biti u "blizini" i povremeno škicnuti "što se radi". Nakon "zamjene", provjera obavljenog posla jer na to imam pravo pa da vidim(o) da li su stvarno napravili zamjene oba amortizera ili su ih "dali" nekom drugom ;) ihaaa
To bi bila svojevrsna "komisija kontrole kvalitete obavljenih radova" (iskustvo s posla, hehe)
 

dario.zg

Member
Pa kaj ideš tam ak nemaš povjerenje u njih?
sutra ću znati da li je opravdano povjerenje ili je total izgubljeno...
Post je automatski spojen:

Evo, posao gotov
Servis je odradio OK, nemam zamjerki, dakle za pohvalu što se tiče obavljenog posla; bio sam u "blizini" tako da sam i pogledao "što se radi": cijela priča zamjene od zaprimanja vozila je trajala cca 3ipol sata

S druge strane, nije mi jasna jedna druga stvar; u međuvremenu sam saznao da C4 i C-Elysee imaju moguće "tvorničke" probleme upravo s amortizerima! Mislim jasno mi je zašto ali...zar ne bi bilo fer da Citroen svojim kupcima "javi" preko servisa da je u tome mogući problem te da je potrebna zamjena s "drugim" kataloškim/novim brojem odn sasvim drukčijim amortizerom? Očito je postotak tih problematičnih amortizera u manjem obimu (kako sam napisao u poruci prije; "nisam imao sreće"), evo baš naletih ja :D , pa ne bi bilo (naravno) ekonomično za njih; ovak je bolje kada stranka plati dio plus rad servisa...

ovo je za Vaš info što i koliko košta zamjena prednjih amortizera...


citroen 1.jpgcitroen 2.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh