Pozdrav ekipa forumaši,molim za pomoć,il' savjet neki mudar.

Ax boy

Well-known member
Pozdrav svima, za dragu suprugu gledam neki citrać mali il' peugeot ( koji ona obožava btw.svakog hahha). Zanima me mišljenje stručnjaka ovdje,šta je bolje. Peugeot 306/99godište 1.9D ali treba malo poraditi na vanjštini,motor je u super stanju ali izvana se vide godine nažalost na ovom primjerku.

https://i.postimg.cc/rpCZ0C58/IMG-20200217-171318.jpg

https://i.postimg.cc/RZ1LXChd/IMG-20200217-171309.jpg

https://i.postimg.cc/fbTqdSCm/IMG-20200217-171345.jpg

https://i.postimg.cc/7ZBMps1J/IMG-20200217-171416.jpg

Od elektronike sve radi, motor super ali nešto ventilacija zeza,kao da ne radi? Hmm jel se isplati ili auto za otpis?

P.S. : Koji citrać mali bi bio dobra kombinacija za nju, tek je friška vozačica ? Imam i u užem izboru Saxo 1.5 D za 300 EUR 2001va, možda bolje nego takav 306?
Èak razmišljam o xsari 1.4i 2003.?
Some opinions? Tnx svima unaprijed. ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da malo poraditi na vanjštini, ova 306ica je tehnički neispravna. Ne vidim smisla ikakvim popravcima.

Nego, tebi draga ono radi puno kilometara s posla i nazad jel?
Ako je tako, iskreno, ja bi šparao lovu ili se zadužio, svojoj dragoj nebih nikada dozvolio da svakodnevno vozi više kilometara u Saxu ili 306ici.

Ako je pak samo za po gradu, ajde... možda rađe Saxo jer bi ga moglo biti jeftinije dovesti u ispravno stanje.
 

Dalibor

Dado Tornado
planirao sam krenut prodat svoj c3 od travnja. pa se javi ako ništa ne nabaviš i budeš zainteresiran. kažem šta valja i nevalja pa odluči
 

Ax boy

Well-known member
Aaaa i ja skužio da je za otpad 306 al povuklo me ,tj oglas hahahahahahaha. Nego dečko je bio okej,odmah mi rekao: čuj ako ti se da za:cenzura::cenzura::cenzura: sa limarijom ok ali ga moram riješiti ovako il' onako, makar ( sad vjerojatno) na otpad u preš mašinu. Nije ništa muljao,takvo i takvo stanje auta,nije nov . Svaka mu čast al ne hvala.
Dado hvala ti, vidiš vidiš, možda tvoj C3 lijepi crveni,ta prva generacija cetrojke mi je dan danas uuuuhh ko bombon.
Javi koji motor,kad ćeš i ako prodavati pa ću vidjeti.
Dinko1981, Punto je dolje u Dalmaciji u selu Kostanje al i pitanje oče li do zagreba. Međutim ako ništa drugo ne bude, onda on.
Draga mi je profesorica u srednjim školama u Karlovcu i Dugoj Resi, da da opaaa hahahhah. ;)
P.S. : Ivane222, mislim da bi ako uopće ima još kvalitetan saxić i to dizel bio ko grom ali ima i boljih kod dizel C3.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
C3 ti je svjetlosnim godinama ispred ova dva, prvenstveno po sigurnosnom pitanju.
Meni bi to bilo presudno. A ima ih za kikiriki već...
 

djuan

Active member
Pravilo za ne-entuzijasta, a tvoja supruga to vjerojatno nije - što novije to bolje.
Razlozi:
1.) Sigurnost
2.) Dijelovi
3.) Lakša naknadna prodaja
Itd.

Dakle u ovom slučaju C3 😊
 

Ax boy

Well-known member
Znači C3 ,pa stvarno ima c3-ja već za male pare. Dobro kažete kolege, najbolje njoj C3 1.4i sx oprema 04/05 ;). Može i 2006/07 redizajn onaj
Ostavit ćemo puncu i punici punto, najbolje tako. ;)
Mislio sam čak i tu xsaru al opet dosta ih je u banani već a ko ima dobru, ako ne mora,ne prodaje ju. Pogotovo isto redizajn 2003/04.
Draga voli pežo pa pežo,hjooojj koji je tu dobar,njih ne poznajem baš.?.
 

Ax boy

Well-known member
Cutac,do recimo 2500 eur da je u dobrom stanju,motor super a uredi se lako ako nije ko crni pežo gore u postu hahahahahahahaha.
Ma nikakva elantra, hyundai,kia il' sl., svaka im čast al u tom slučaju radije bih Škodu Fabiu, Octaviu neku iako preferiramo citrać i pežo.
Ma nešto će se nać, prodo bi i punta za višak dodatne love al šta se dobije za njega? Šipak,ništa .n ;)
 

markan1000

Well-known member
Moja iskustva s C3 su takva da ga ja ne bi odbacio ni za te malo dulje rute. S nekom umjerenom vožnjom auto nije ni prebučan ni prenaporan, a nije ni toliko toliko malen da se osjećaš ko u nekoj kutijici na cesti. Taj 1,4i kakvog i ja imam u svome, osim tog problema s brtvom glave svi uglavnom hvale.
A ako se njoj sviđa Peugeot, onda 206 možda? Osobno nemam nikakvih iskustva s tim autom - imam dosta s 205, ali to je prošlo svršeno vrijeme... :grin:
 

Ax boy

Well-known member
Markan1000, imaš pravo,dobar je C3 autek. Fenomenalan. Kaj misliš može i benzinac,ne mora HDI 1.4.? Jest da dalje putuje al u dobrom stanju za prodaju dizela baš nema il' imaju oko 300 tisuća već ( što naravno rijetko piše nego ko fol 120,150 000).
Ma ona nema šta sad birat,muško je glava kuće,ionako joj je prvi auto tek. ;)
C3 svakako,sve više i više razmišljam o tome . Međutim ima još vremena.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa ako je većinom na otvorenoj cesti, dulje relacije... niti potrošnja neće biti prevelika. Ispravan motor joj nebi trebao ići preko 7
 

Ax boy

Well-known member
Radi u Karlovcu i u Dugoj Resi. Ma bio bi C3 idealna kombinacija,meni se čini. Vidit ćemo.
;)
Malo će i mog berlingića vozit,sviđa joj se komfor i velika preglednost. Naravno ne smije jesti u njemu. Hahahha ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Ja i dalje smatram da je C3 premalen auto za takvu vožnju, bude mlade dobila nakon tri tjedna. Plus što ti je plin jeftiniji i vjerojatno u boljem stanju nego 100 godina star dizel koji je vjerojatno dosta vožen po gradu.
Ona Elantra koju sam ti linkao je vječna. Taj motor bez greške ide po 400 tisuća samo sa redovnim održavanjem. Dijelovi su ful jeftini, nema ništa od opreme da krepa, limarija se voli rascvjetati, ali kozmetički samo.
To ili Accent istog godišta, to ne možeš ubiti niti da hoćeš. C3 ima hrpu francuske elektronike, kompjutere...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema baš hrpu. Ima ABS komp koji ne voli duboku vodu. I voli jak akumulator. Ne sjećam se da sam čuo za neke druge redovne probleme.

C3 premalen auto za takvu vožnju
Sic je veći i udobniji od svih auta u klasi, kabina prostrana, relativno mekan ovjes... osim snage motora i manjak tempomata, niti jednu jedinu zamjerku nisam imao na dužim putevima. Ako ne nosi tonu tereta, ne vidim što može biti premalo.
Sa 100-120 se može u njemu vječno kliziti.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam nedavno s frendom išao probati neki C3 prve generacije i osjeti se da je gradski auto. Ne kažem da je loš, nego da se osjeti da je B segment, pogotovo ako bi bio dizel sa jako puno kilometara.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Stajem u obranu c3ce, nije premalen i udoban je! 200 000 sam nabio sanjim, bez problema, tada dvoje djece, sjedalice i ostale kuntošine.. isad je zmaj, tera ga mama dvi godine, još ga nije satrala! Moja preporuka za gospođu se ubio AX boyu, pa ti vidi 😉
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Najdulja tura je bila cca 900km, a od redovnijih sam jedno vrijeme radio 120km dnevno s njim. Prošle godine smo dva puta još u Alpama bili... ma milina. Nikada nisam doživio bol u leđima tokom vožnje u njemu. Al je auto bio servisiran, ovjes i sve... a preko 200 na grbači.

Rađe bi sjedio u njemu tu udaljenost nego u Sorentu ili Passatu, Golfu...

Netko razmažen višom klasom će možda osjetiti kraći međuosovinski razmak, no i to će biti tek na lošijim cestama. Al velim, ne vjerujem da će kolegina žena imati zamjerke na peglanje ZG-KA sa Citraćem.

No i Elantra nije loša :) Samo ju je grdo za vidit :D
 

Ax boy

Well-known member
Znači ekipa,sad sam se zbunio skroz na skroz. C3 po nekima,po nekima ne baš.? Hmm Hyundai je okej gradski auto iako preferiram citroen/peugeot.
 
Na vrh