Pozadinsko svetlo na gumb esp off

igorricar

Member
Zdravo svima, imam jedan mali problem na mom c4, pre neki dan primetio sam da pozadinsko svetlo na gumb esp off i parking off (levo dole od volana) ne radi. Ne sveti i onaj gumb za zakljucavanje vrata isto tako. Kad ukljucim svetlo na autu pale se na sekind i onda se ugase, kad pomovo ugasim i upalim svetlo one ostaju ugasene. Nije neki problem ali ako moze da se sredi voleo bi da sredim, pa ako neko zna ili ima slicno iskustvo, pisite.
Hvala i pozdrav is Skopje
P.S moj hrvatski je malo los pa se izvinjavam
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Pregorila ti je žarulja u pepeljari. Ali ajde mi slikaj kako ti izgleda upaljač/12V utičnica na centralnoj konzoli kod ručne.

Copy-paste mog posta sa srpskog foruma od nekidan :D

A ****da ti je malo doći do te žaruljice.

Prvo moraš skinuti one dvije trokutaste plastike lijevo i desno od radija i klime. One su na klik, a najlakše ih skineš ako izvučeš radio. Ispod njih su dva torx šarafa, njih odvrneš. Onda skineš kožu sa mjenjača i plastiku koja ju drži. Onda tu plastiku koju su držala dva torx vijka skineš tako da kreneš odozdo i naginješ ju prema gore, kao da otvaraš pivu. Malo moraš cim cim jer ju ona kadica ispod ladice(ili ekrana ako imaš navigaciju) malo drži, pa treba i lagano izvlačiti istovremeno. Skužit ćeš
:D

Kad to skineš, otvori pretinac u naslonu za ruku, izvuci posudu(uz prednji rub ju nečim na polugu digni, pa će iskočiti) i dolje imaš 4 torx vijka. Odvrni i skini cijeli taj "toranj" naslon za ruku.
E, onda imaš tunel za maknuti. Iskreno ne znam gdje su šarafi na pamet, ali ima ih nekoliko i moraš plastiku oko ručne maknuti(ono gdje je posudica i držač za bocu), to ide na klik gore. Onda, ako se ne varam, imaš još dva torx vijka lijevo i desno od mjenjača, oni isto drže tunel.
I onda tunel ide gore, sa zadnje strane ga naginji i istovremeno izvlači.

Kad dođeš do žaruljice, ide W1.2W žarulja, grlo je 99% ispalo i nije nagurano gdje treba biti na tunelu, nego je negdje palo. To je grlo na crnoj žici, i kod mene je tako bilo palo, jedva našao, pecao ju vješalicom. Zamijeni žarulju, na grlo stavi malo, ali malo, malo ljepila. Plavi Loctite ili ono UHU koje klinci koriste za lijepljenje slika na papir. Znači samo minijaturnu točkicu da ne ispadne opet. Ili ako ti se da, nekakvu kajlu smisli. I onda sastavi
:D


Da si mi blizu, to bi za pol sata bilo riješeno, a ovako ti mogu samo sreću poželjeti
:D
 

igorricar

Member
Pregorila ti je žarulja u pepeljari. Ali ajde mi slikaj kako ti izgleda upaljač/12V utičnica na centralnoj konzoli kod ručne.

Copy-paste mog posta sa srpskog foruma od nekidan :D

A ****da ti je malo doći do te žaruljice.

Prvo moraš skinuti one dvije trokutaste plastike lijevo i desno od radija i klime. One su na klik, a najlakše ih skineš ako izvučeš radio. Ispod njih su dva torx šarafa, njih odvrneš. Onda skineš kožu sa mjenjača i plastiku koja ju drži. Onda tu plastiku koju su držala dva torx vijka skineš tako da kreneš odozdo i naginješ ju prema gore, kao da otvaraš pivu. Malo moraš cim cim jer ju ona kadica ispod ladice(ili ekrana ako imaš navigaciju) malo drži, pa treba i lagano izvlačiti istovremeno. Skužit ćeš
:D

Kad to skineš, otvori pretinac u naslonu za ruku, izvuci posudu(uz prednji rub ju nečim na polugu digni, pa će iskočiti) i dolje imaš 4 torx vijka. Odvrni i skini cijeli taj "toranj" naslon za ruku.
E, onda imaš tunel za maknuti. Iskreno ne znam gdje su šarafi na pamet, ali ima ih nekoliko i moraš plastiku oko ručne maknuti(ono gdje je posudica i držač za bocu), to ide na klik gore. Onda, ako se ne varam, imaš još dva torx vijka lijevo i desno od mjenjača, oni isto drže tunel.
I onda tunel ide gore, sa zadnje strane ga naginji i istovremeno izvlači.

Kad dođeš do žaruljice, ide W1.2W žarulja, grlo je 99% ispalo i nije nagurano gdje treba biti na tunelu, nego je negdje palo. To je grlo na crnoj žici, i kod mene je tako bilo palo, jedva našao, pecao ju vješalicom. Zamijeni žarulju, na grlo stavi malo, ali malo, malo ljepila. Plavi Loctite ili ono UHU koje klinci koriste za lijepljenje slika na papir. Znači samo minijaturnu točkicu da ne ispadne opet. Ili ako ti se da, nekakvu kajlu smisli. I onda sastavi
:D


Da si mi blizu, to bi za pol sata bilo riješeno, a ovako ti mogu samo sreću poželjeti
:D
IMG_20220127_012211.jpg
 

igorricar

Member
Uspeo sam da popravim stvar ali polovicno, otkacio sam i opet zakacio konektor za 12v i sad svetle one esp off i p off, ali onaj drugi prikljucak(sa cigaretom) nisam uspeo otkaciti, pa jos uvek ne svetli krug oko. Onu crnu plastiku na sredini nemogu da otkacim, valjda prvo treba oba dva prikljucaka otkaciti pa onda izvaditi plastiku pa zameniti zarulje, ali ne ide nemogu ruku provuci ispod... IMG_20220131_160555.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Ako se dobro sjećam, treba ručnu potegnut da se da plastika skinuti. Ja mislim da sam ja normalno mogao otkačiti konektore.
 

igorricar

Member
Pousao sam i sa spustenom i krenutom rucnom, ali plastika nemoze da se izvadi dok se konektori ne otkace, necu da na silom vadim da ne polomim plastiku...
 

igorricar

Member
Da, skinuo sam i naslon za ruku a i onu plastiku oko radija i menjaca (mada mislim da ona nema neku ulogu moze i da se ne skida). Kod mene u naslonu za ruku ima cd changer, usput da kazem da i on nesto nece da radi.
 

Cutac

Prèkaroš
onu plastiku oko radija i menjaca (mada mislim da ona nema neku ulogu moze i da se ne skida)
Nju trebaš skinuti da bi skinuo cijeli tunel i došao do žarulje za pepeljaru.

Ne znam onda zašto ne možeš skinuti tu plastiku sa utičnicama, ja sam mogao normalno.

on nesto nece da radi.
Kad kažeš nešto neće, šta točno misliš? Ne radi uopće ili?
 

igorricar

Member
Nju trebaš skinuti da bi skinuo cijeli tunel i došao do žarulje za pepeljaru.

Ne znam onda zašto ne možeš skinuti tu plastiku sa utičnicama, ja sam mogao normalno.


Kad kažeš nešto neće, šta točno misliš? Ne radi uopće ili?
Neznam koji je tunel, mislis na ono oko crne plastike?IMG_20220131_160539_01.jpg
Nece uopste da radi cd changer, imao je unutra polomljeni cd, izvadio sam ga ocistio ali opet nista.. Pojaljuje se onaj znak da pebacim na radiju ali nema nista. Dobro je povezan cim daje znak, svetle i one brojke na njemu.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja to kad sam skidao sam uhvatio za ovaj crveno zaokruženi dio i potegao kao prema naprijed, nazad i gore. I onda nekako natezao i zakrenuo da dođem do konektora.

Danas imam masu posla pa neću moći do auta, ali ajd sutra mogu otići vidjeti kak to ide kod mene.
1643724879990.png
E to nisam uradio, znaci prvo vadim tunel pa onda otkacim konektore
Ne, ne, moraš prvo konektore otkačiti da možeš skinuti tunel. Ja mislim, sad evo stvarno nisam siguran više.
 

igorricar

Member
Ja to kad sam skidao sam uhvatio za ovaj crveno zaokruženi dio i potegao kao prema naprijed, nazad i gore. I onda nekako natezao i zakrenuo da dođem do konektora.

Danas imam masu posla pa neću moći do auta, ali ajd sutra mogu otići vidjeti kak to ide kod mene.
Pogledajte privitak 5164

Ne, ne, moraš prvo konektore otkačiti da možeš skinuti tunel. Ja mislim, sad evo stvarno nisam siguran više.
Hvala ti puno
 

Cutac

Prèkaroš
Nece uopste da radi cd changer, imao je unutra polomljeni cd, izvadio sam ga ocistio ali opet nista..
Uf, onda ne znam.
Trebalo bi ga rastaviti i vidjeti jel CD napravio kakvu štetu. Jel ti normalno prima i izbacuje CD-e?
 
Na vrh