Poruka: UREA emission control

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja vidim samo obavjest da je doseg sa tankom Uree veći od 5000km, zvuči normalno. Ovaj ''Service'' lijevo je problem?

A u linku je standardna priča o tanku i čepu... istu možeš naći i na ovom forumu.
 

C4GP

New member
Ja vidim samo obavjest da je doseg sa tankom Uree veći od 5000km, zvuči normalno. Ovaj ''Service'' lijevo je problem?

A u linku je standardna priča o tanku i čepu... istu možeš naći i na ovom forumu.
Hvala lijepa na odgovoru.
Kada sam kliknuo na dugme SERVICE pojavi se poruka: No fault.


Potražit ću na forumu da vidim tu raspravu o tanku i čepu: prvi puta za nju čujem.

EDIT: evo našao sam temu koju si spomenuo - detaljno ću pročitati:
https://www.citroenforum.hr/threads/engine-fault-i-urea-lampica.9679/
Obzirom da sam radio mali servis prije 6 mjeseci, ne znam da li se u okviru njega sipa AddBlue.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kada sam kliknuo na dugme SERVICE pojavi se poruka: No fault.

Prema svemu ovome mi se čini da nemaš nikakvih problema, tekućine ima... jedino provjeri dali je čep novi ili stari
 

C4GP

New member
A radi čega ti gori service lampica? Mora javljat neku poruku kada stisnes CHECK dugme.
Koje je CHECK dugme? Ima to dugme lijevo od displaya - nakon pritiska istog dobijem poruku NO FAULT.


Koje je CHECK dugme? Ima to dugme lijevo od displaya - nakon pritiska istog dobijem poruku NO FAULT.
EDIT: fotkao sam čep, evo kako izgleda:
how to check monitor screen size
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovo je noviji, 2016. je došla ta promjena. No s obzirom da su probleme imali i ljudi na mlađim autima sa novim čepom, problem očito nije riješen
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Kada bi se bar znalo zašto pumpa rikava, tipa pumpa od goriva se hladi gorivom i vožnja na rezervi ne pomaže.
Nećkam se da li servisirat u ovlaštenom samo radi ovoga, iako mi se ne plaća 1400kn za filter ulje i dijagnostiku.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Meni je pumpa radila, (pritisak od 4 do 6+ bara), a opet sam imao Urea fault i odbrojavanje do zabrane pokretanja motora. Na kraju sam mijenjao i injektor uree i čitav spremnik, skupa s pumpom i čepom (iako je već bio ovaj noviji, plavi čep).
Par dana nakon toga, Diagbox otkrije i grešku NOx sonde!?
Neko vrijeme sam pustio tako (nisam još to mijenjao), a kad sam nedavno opet išao sve provjeravati vidim da više nema te greške i za sad sve radi OK.
Pa ti budi pametan... :)

PS: taj novi čep sam stavio sa strane, a na svom "starom" napravio malo više oduška za zrak. Ne znam je li to dobro ili nije - vrijeme će pokazati. Za sad test stlačivanja i odzračivanja kaže "prebrzo odzračivanje", a tlak je i dalje od 4 do 6+ bara. Mislim da sam time dobio bolji protok zraka u sustavu i valjda manje mogućnosti za stvaranje vakuuma i budućeg blokiranja pumpe.
Valjda... :cool:
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
To si radio pod garancijom, ili o vlastitom trošku?
Moj DS5 je stariji od 5 god (09/2015), tako da ništa od garancije. Sve o mom trošku (6.808 Kn), ali sam iskoristio popust 30% na najskuplji dio zahvaljujući članstvu u Klubu vjernosti Citroen (150 kn/god članarina, ili "besplatno" ako radiš barem jedan servis godišnje u ovl.)...
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Tko zna, možda je u tvom slučaju glavni problem u tom injektoru(veliš tlak je bio dobar). Prozujao sam malo po youtubeu, našao sam i primjer gdje je urea procurila u elektroniku pumpe. Očito s obzirom na model i generaciju više različitih problema.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Tko zna, možda je u tvom slučaju glavni problem u tom injektoru(veliš tlak je bio dobar). Prozujao sam malo po youtubeu, našao sam i primjer gdje je urea procurila u elektroniku pumpe. Očito s obzirom na model i generaciju više različitih problema.
Radi moguće blokade injektora sam prvo njega mijenjao (bio je sav zaštopan), no i s novim mi je ostala greška sustava pročišćavanja. Onda sam nakon mjesec-dva dana i ostatak sustava zamjenio...
 
Na vrh