Peugeot 308 1.6hdi ili Citroën C4 1.6hdi?

Ax boy

Well-known member
Pozdrav forumaši, dvoumim se između Peugeot ili Citroëna? 308 ili C4?. Prijatelj koji je mehaničar, kaže da su to iste karoserije i motori. Jedino mislim da je armatura u Peugeota malo bolje kvalitete nego u C4? Godinu gledam istu, 2011/12.
Savjeti ekipo, što uzet?.
Hvala puno unaprijed 🤚🤚🤗🤗
 

Prilozi

Ax boy

Well-known member
Pod kozom su identicni, tako da se sve svodi na to sta ti se vise svidja ili sta nadjes u boljem stanju za odrdjene novce
Pod kožom?? 😮 Gdje?
Pod kozom su identicni, tako da se sve svodi na to sta ti se vise svidja ili sta nadjes u boljem stanju za odrdjene novce
Ma našao nedavno 308, 1.6hdi 2011, 68kw međutim otvaranjem posude sa uljem, primijetili smo mulj unutra. Čovjek je i stavljao Castrol ulje. Navodno je inženjer i tvrdi da je marketinški trik Total ulje za Citroen /Peugeot jer je francuska marka. Mahhhhh odustao sam odmah. Strpljen spašen. Prvo prodam c3, onda ću mislit koji uzet i tražit ga.
Jel, hmm hvala. Pozdrav iz Omiša prika moj. Ti si, ako se ne varam, iz Zadra?
😎 😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

DanielZg

New member
Čitao sam u jednoj domaćoj recenziji da se vlasnici žale na velik promjer volana i na ljuljanje u zavojima. Citroen ima mekše podvozje. Ostalo je više-nanje isto.
Osobno mi je lijepši 308,ali samo ako je viši nivo opreme i felge 17". Interijer - Citoren.
 

Ax boy

Well-known member
A jok nije marketinški trik, drugi proizvođači u svoja auta ugrađuju isti PSA motor i za njega propisuju i koriste Castrol i ostala ulja i nikad nikakvih problema zbog toga.
Nije baš, ako preporuča proizvodač Citroën motora, Total. Najbolje motor radi sa tim uljem. U obitelji godinama samo total koristimo i nikad problema
Ok ok shvaćam ajde, svatko koristi ulje koje misli da je najbolje ( znam da će me naravno neki demantirat pa ne možemo svi jednako razmišljati ali valjda proizvođač motora Citroën u Francuskoj zna bolje od jednog tog nazovi inžinjera kod kojeg sam gledao 308. Kako je moguće da bude mulj u posudi? Mora biti bijela, čista. Svašta ljudi hoće uvalit i prodat.

Nego što se tiče izbora. Mislim da me okorjelo srce Citroënaša vuče na C4 💕💕🤚
Da li je dosta 68kw snaga ili ipak 84 kw? Cijene su im tu negdje...
Čitao sam u jednoj domaćoj recenziji da se vlasnici žale na velik promjer volana i na ljuljanje u zavojima. Citroen ima mekše podvozje. Ostalo je više-nanje isto.
Osobno mi je lijepši 308,ali samo ako je viši nivo opreme i felge 17". Interijer - Citoren.
Promjer volana 308 ili?? 😮
 

dinko1981

Well-known member
Čitao sam u jednoj domaćoj recenziji da se vlasnici žale na velik promjer volana i na ljuljanje u zavojima. Citroen ima mekše podvozje. Ostalo je više-nanje isto.
Osobno mi je lijepši 308,ali samo ako je viši nivo opreme i felge 17". Interijer - Citoren.
Sjedni i probaj i c4 i 308 pa sam donesi zakljucak sta ti bolje pase, to je subjektivan dojam. Mi ti ovdje samo mozemo reci da su mehanicki identicni
 

Ax boy

Well-known member
Sjedni i probaj i c4 i 308 pa sam donesi zakljucak sta ti bolje pase, to je subjektivan dojam. Mi ti ovdje samo mozemo reci da su mehanicki identicni
Hvala kolega Citroënaš. Vozio sam malo i 308 i c4. Vidjet ću što bude dosta povoljno.
Hvala vam hvala. Živjeli 🥂
 

Citraš

New member
Meni osobno nebi bio lak izbor.
Interijer je kod oba sasvim ok s tim da mi c4 ima veliki (neoprostiv) minus zbog nedostatka pokazivača temperature motora. Isto tako ne baš pregledne kazaljke brzinomjera i obrtomjera sa kružnom gravurom kao da im je uzor bila škoda.
Motor i mjenjač su isti a c4 je lagnji 100 kg (pug 1303, c4 1205 kg).
Stoga su mi službene performanse malo nelogične.
C4 180 km/h, 0-100 12.9 s
308 181 km/h, 0-100 12.4 s

Jača verzija ima naravno bolje performanse ali i probleme sa brizgalicama.

Za ulje je najbitnije da zadovoljava tražene specifikacije tako da ne mora biti total ali s obzirom na povoljne cijene totala nema potrebe za nekim drugim proizvođačem.

Da c4 ima instrument tablu kao 308 bio bi moj izbor.
Kao šta su ti i drugi forumaši rekli, isprobaj i izaberi šta ti se više svidi.
 

Ax boy

Well-known member
Meni osobno nebi bio lak izbor.
Interijer je kod oba sasvim ok s tim da mi c4 ima veliki (neoprostiv) minus zbog nedostatka pokazivača temperature motora. Isto tako ne baš pregledne kazaljke brzinomjera i obrtomjera sa kružnom gravurom kao da im je uzor bila škoda.
Motor i mjenjač su isti a c4 je lagnji 100 kg (pug 1303, c4 1205 kg).
Stoga su mi službene performanse malo nelogične.
C4 180 km/h, 0-100 12.9 s
308 181 km/h, 0-100 12.4 s

Jača verzija ima naravno bolje performanse ali i probleme sa brizgalicama.

Za ulje je najbitnije da zadovoljava tražene specifikacije tako da ne mora biti total ali s obzirom na povoljne cijene totala nema potrebe za nekim drugim proizvođačem.

Da c4 ima instrument tablu kao 308 bio bi moj izbor.
Kao šta su ti i drugi forumaši rekli, isprobaj i izaberi šta ti se više svidi.
Etooo ga bravo, nema potrebe za drugim osim Total. Međutim šalim se hahhahaha, neka koristi tko šta želi..
Ima prijatelj koji kod Purića radi, C4 2011, 1.6 84kw i to excluzive osim navigacije. Vrlo povoljno. Vidjet ću. Hvala puno i vama tu 🤚🤝
 

Cutac

Prèkaroš
Isto tako ne baš pregledne kazaljke brzinomjera i obrtomjera sa kružnom gravurom kao da im je uzor bila škoda.
C4 II ima jako dobro vidljiv prikaz brzine i okretaja. Puno bolje nego kazaljke na praktički svemu što sam vozio.
 

Ax boy

Well-known member
C4 II ima jako dobro vidljiv prikaz brzine i okretaja. Puno bolje nego kazaljke na praktički svemu što sam vozio.
Da zaista je sjajan auto.
Definitivno sam se odlučio za C4. Pogotovo jutros u Omišu vidjeh ispod prozora
Ljepotan mali
Sad samo pare skupiti i krenut u potragu...
 

Prilozi

Ax boy

Well-known member
Slatke brige. :)
Baš, ne bi se složio. 🤗🤗😂😂
Neki "kao" zainteresirani, pa otkažu. Auto je zaista dobar, mislim očuvan, servisiran u ovlaštenom Citroën servisu i sve. Par ljudi koji su dosad gledali očekuju čuda ne znam kakva. Bez crtica, savršen za 36,000, 2011.sta. Jooj
Međutim svaka roba, kupca ima.
 
Na vrh