Petrinja

zdraja

Active member
Pozdrav forumašicama i forumašima

u subotu (02.01.2020) se spreman s kombijem za Petrinju (skupili smo potrebitih stvari).
Jel ima netko u blizini ako zapnemo na putu da nam priskoci nekim okolnim cestama dati upute (moze mobiltel na P.M.)

Unaprijed hvala
🙏
 

Pavel

Lepi™
Pozdrav forumašicama i forumašima

u subotu (02.01.2020) se spreman s kombijem za Petrinju (skupili smo potrebitih stvari).
Jel ima netko u blizini ako zapnemo na putu da nam priskoci nekim okolnim cestama dati upute (moze mobiltel na P.M.)

Unaprijed hvala
🙏
Bok, ovisno s koje strane dolaziš. Imaš dvije varijante, prati Google Maps uz ove komentare:

A) od Slavonije (dolazak s istoka), dolazak s autoputa Popovača, ideš kroz Brezovicu i ne ulazis u Sisak. Neposredno prije naselja Budaševo imaš mjesto Novo Selo Palanjecko. Skrenes lijevo na obilaznicu koja te vodi direktno preko mosta za Crnac prema INA rafineriji nafte. Dolaziš u Željezaru gdje te već table navode prema Petrinji, ne možeš ju promašiti.

B) dolazak od sjevera od ZG državnom cestom (ZG - Lekenik - Sisak) preko Odranskog mosta. Vozis Zagrebačkom do rotora, na rotoru imaš odvajanje za Petrinju preko Mosta gromova. Ideš na Strossmayerovu i dalje te table vode za Petrinju.

Nema okolnih cesta ni puteva jer su dosta oštećene. U principu savjet je da konvoji i žurne službe idu tim putevima prema Petrinji

P.S. Javi se Crvenom križu ili Caritasu. Nas su u vatrogasnoj zatrpali kao i Petrinjce. Dosta je teško organizirati se pa su to humanitarni preuzeli. Navodno je skladište kod bivšeg Uradi sam, to ti je iza McDonaldsa u Sisku (na Zagrebačkoj prije rotora i Mosta gromova). Tamo se razvrstava. Ako si dogovorio s nekim osobno oke ali inače najbolje ti je tako u centralno skladište jer vode evidenciju šta kome treba.
 

Cutac

Prèkaroš
Skrenes lijevo na obilaznicu koja te vodi direktno preko mosta za Crnac prema INA rafineriji nafte.
Ništa od toga, most je u rasulu radi potresa.

Isto i za Brest, rasuo se most.
to ti je iza McDonaldsa u Sisku (na Zagrebačkoj prije rotora i Mosta gromova). Tamo se razvrstava.
Tamo je isto ogromna pukotina preko ceste.
 

Pavel

Lepi™
Mi smo išli preko Crnca ali vjerojatno su nas puštali jer smo hitna služba. Brat mi je rekao da je most malo kleknuo ali u onom adrenalinu valjda nisam ni vidio.

Zagrebacku sam vidio kad sam išao curi na Zeleni Brijeg i pao sam u nesvijest. Pa to je nova gradnja, 4 trake. Ispucalo je ko ceste u samom epicentru. Pa u Petrinji nisu takve ceste. To me šokiralo. Čak je i rotor popucao. Ali je prohodno, otvorena je cesta. Najbolje mu je dovest u uradi sam u skladiste
 

Cutac

Prèkaroš
Zovi sta treba (broj tel. na pm), imam ti zakljucanu garazu za ponuditi i kucu sa strujom bez vode
Ako trebas vodu toplu ili hladnu javi pustim te doma al to je bojler ima za dvoje ljudi se prat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

charllie

Active member
Moj sin se vratio(ekipa sa 3 auta),bili zaselak Dejanovac i Cetvrtkovac,vratio se utucen vidjenim.
Nesto su pomogli oko dva krova,mada su isli samo s namjerom dovesti stvari,prica pretezno stariji skromni ljudi, traze vecinom kruha mlijeka i lijekove tako da su dosta stvari ostavili u Petrinji u skladistu.
Bojim se da su napravili krivu stvar,no uhvatio ih mrak da podijele potrebitima.
 

zdraja

Active member
Bili smo u Petrinji
docekala nas poznanica iz CK i preuzela donaciju
provela nas kroz Petrinju, nemam komentara, katastrofa
al donacije pristižu non stop
nepregledna kolona
 

sir.Oliver

Well-known member
pošto si već bio tamo .... što misliš , koliko procenata od postojećih objekata je sposobno / uz potrebne popravke / preživeti , ostati ? ovdje se šire informacije da se Petrinja mora komplet srušiti i nanovo izgraditi .
 

dinko1981

Well-known member
Ja zivim u Sisku i bio sam neki dan u Petrinji i tesko je to procjenit ako nisi strucnjak, ali s obzirom da je Petrinja mali gradic koji se vecinom sastoji od zgrada koje su +100godina, nije tesko za povjerovat da se vecina mora gradit od nule. Okolne kuce koje su relativno novije gradnje i koje su gradjene po nekim minimalnim standardima su vecinom popravljive ali po tim okolnim selima je puno starijih kuca koje su radjene davno bez pravog nadzora od priucenih radnika i sa malo para...
 
Posljednje uređivanje:

zdraja

Active member
Ja zivim u Sisku i bio sam neki dan u Petrinji i tesko je to procjenit ako nisi strucnjak, ali s obzirom da je Petrinja mali gradic koji se vecinom sastoji od zgrada koje su +100godina, nije tesko za povjerovat da se vecina mora gradit od nule. Okolne kuce koje su relativno novije gradnje i koje su gradjene po nekim minimalnim standardima su vecinom popravljive ali po tim okolnim selima je puno starijih kuca koje su radjene davno bez pravog nadzora od priucenih radnika i sa malo para...
nisam ni ja, strucnjak za to, no ono sto je pisano u ovom postu iznad je tako.
 

sir.Oliver

Well-known member
pitao sam , jer ovdje su dvije privatne TV stanice emitirale kolaž ( isječke ) emitiranja HTV , kako se Petrinja mora totalno rušit , jer su objekti toliko oštećeni da ih je nemoguće , ili neiplativo popravljat .... i kako neki , uglavnom stariji ljudi odbijaju napustiti svoje domove , koji su toliko oštećeni da je opasno u njima boraviti ....
 

sir.Oliver

Well-known member
hijene .... ako je zlo , tu su prvi i tjednima natežu temu .... al kada je nešto dobro ... onda samo suho komentarišu a preksutra već o tome ćute , ko da se nije desilo
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
pošto si već bio tamo .... što misliš , koliko procenata od postojećih objekata je sposobno / uz potrebne popravke / preživeti , ostati ? ovdje se šire informacije da se Petrinja mora komplet srušiti i nanovo izgraditi .
evo ti par crtica iz prve ruke. Ćaća i brat su otišli gori u okolicu Petirnje. Ćaća je odvuka na prikolici šta je smatra potrebnim (osim hrane i higijene da je i benzinski agregat), i odveza je brata koji je ionako ka spelolog u HGSS-u, pa se prijavija ka volonter. Ja san bija dite dok mi je ćaća ka dobrovoljac branija okolicu Petirnje. On kaže da zna taj dio i danas ka svoj džep. Čuli smo se tad telefonski i govori mi da je stanje ka ratno šta se razaranje tiče i uspoređuje sa devedesetima govoreći da nema kuće koja ne izgleda ka da je primila taj tren 4-5 granata. Jedina je razlika spominje šta nema tragova gorenja i čađe, ali da je stupanj razorenosti takav. Tako da probaj zamisliti tu sliku. Ćaća se vratija, nije više u cvitu mladosti, a brat je osta s ekipom. Osim distrubicije pomoći, uglavnom je stavija svoju ekspertizu šta se odnosila na spušanja u jame i veranja na stijene, tako da se penje na krovoove i skida dimnjake, cigle, učvršćuje grede i šta sve ne. Kaže da ni u jednu kuću ne ulazi ni on ni itko od ekipe, ne usude se. To ti isto puno govori. Spava u autu na parkiralištu od Lidla. Kad je popodone opet tuklo 5,0 i osjetilo se i u Zadru sam mu posla poruku, kže daje taman proba malo odspavat kad je auto počeja 15 sekundi poskakivat ka da ga desetorica ljuljaju. Sranje za čitavu zemlju u 3Pm. Baš psihoza beskrajna.

I onda danas čitan, neki smrad od ovih uhljeba glupih seizmoloških, govori da ne triba zaboravit ni Dalmaciju di može tuči i priko 7,0 po rihteru. Ajde lipo u 10 pi*ki materini, šta ću ja sad s tom informacijom? Otić razapet šator na srid polja?
 

sir.Oliver

Well-known member
onda mogu zamislit kako je tamo .... tijekom rata sam bio tamo dva dana sa novinarima iz češke , slovačke i poljske .... veliko hvala za informacije iz prve ruke . ovo mi više vredi no desetak reportaža TV ekipa
 
Na vrh