Papučica spojke

Xavijer

New member
Nekad mi se dešava da papučica spojke ima kao neki povratni udarac na nogu. Spojka dobro odvaja, nije tvrda ni ništa...Kvačilo je mjenjano prije nekih 15 000km. Kao da tipa ostane sljepljena i naglo otpusti...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prati sajlu da negdje ne zapinje, podmaži po potrebi... ako ne pomogne, vjerovatno je u mjenjaču problem
 

Xavijer

New member
koliko su stari korpa kvačila i druk lager ?
Mjenjano prije nekih 15000km
Poslije zadnji put kada se to desilo nije se vozio neka 2 dana, poslje toga savršeno sve ... i onda opet isto nakon nekih 5 dana 🤔
Dali je moguće da ima zraka u sustavu?
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
Mjenjano prije nekih 15000km
Poslije zadnji put kada se to desilo nije se vozio neka 2 dana, poslje toga savršeno sve ... i onda opet isto nakon nekih 5 dana 🤔
Dali je moguće da ima zraka u sustavu?
mislim da nije zrak u pitanju . ako bi bilo zraka , ne bi odvajala iako bi pedala bila stisnuta do samog kraja , ili bi nedovoljno odvajala . sama pedala ide lagano ? ( mislim na to , da sama pedala ne zapinje negdje za nešto ... imao slučaj na mojoj elysée .... pedala do kraja i zapne za gumenu patosnicu , pa onda jednostavno , kako sam kažeš " skoči " nazad . zanimljivo da to nije bilo kontinuirano ( pri svakom stiskanju , već samo onda kada bih je stisnuo do kraja ) )
 

Xavijer

New member
mislim da nije zrak u pitanju . ako bi bilo zraka , ne bi odvajala iako bi pedala bila stisnuta do samog kraja , ili bi nedovoljno odvajala . sama pedala ide lagano ? ( mislim na to , da sama pedala ne zapinje negdje za nešto ... imao slučaj na mojoj elysée .... pedala do kraja i zapne za gumenu patosnicu , pa onda jednostavno , kako sam kažeš " skoči " nazad . zanimljivo da to nije bilo kontinuirano ( pri svakom stiskanju , već samo onda kada bih je stisnuo do kraja ) )
Fora je što pedala prema dolje ide normalno, i vraća se normalno 3/4 puta. Onda zastane... zaustavi se nakratko i trzne ostatak puta. Kad probam ovako rukom stisnut papučicu kao da ima praznog hoda tih prvih 1/4 puta, tek onda počinje "hvatati"... Uglavnom vozim ga poslije vikenda kod majstora 🤔
 
Na vrh