Pad snage motora 1.6 16 vti

frane

New member
Pozdrav svima, prije nego se upustim u otkalnjanje problema po srevisima, zanima me vaše mišljenje, dakle ovako, možda će zvučati blesavo ;), ali kad mi je tank pun ili na pola pun auto je izrazito trom, ali čim mi se upali signal za rezervu, motor živne i moment i snaga se povećaju za 15-20%. Provjerio i testirao već nebrojeno puta ne bi li bio siguran i stvarno je tako, na uzbrdici na autoputu se primjeti pogotovo. Na punom tanku odnosno u cijelom rasponu do rezerve auto se vuče i jedva savladava uzbrdice, ide on, ali kao da vrti dva kompresora od klime, nema snage, čim mi zapišti da je na rezervi, motor prodiše i vrti se s lakoćom i dobije momenta. Da li je netko to primjetio, da li netko ima ideju što bi to moglo biti i odakle da krenem sa otklanjanjem problema.
 

balki

Active member
Da je čudno je;-)
Spojit na tester i provjeriti pritiske benzina i pumpu benzina u normalnom rezimu i pod rezervom za pocetak.
 

igor

New member
Ima logike kad je pun tank i auto je teži a kad je na rezervi auto je lakši :D šala
Ali ima mi veze s pumpom goriva, podtlakom u rezervoaru i oduškom jer utječe na pumpu i pritisak odnosno nemogučnost ostvarivanja pravilnog pritiska pumpe goriva.
 

skafetin

New member
Da je čudno je;-)
Spojit na tester i provjeriti pritiske benzina i pumpu benzina u normalnom rezimu i pod rezervom za pocetak.
Potpisujem...
Pumpa jedna ili druga...
Nema dovoljno pritiska da druka gorivo..
 
Na vrh