P207 VTI 1.4 TREPERE SVIJETLA

opaki

Member
Imam neki problem sa strujom na p207, trepere svijetla kod dodavanja gasa,na minimumu je sve ok,struja punjenja je ok (mjereno na min 13,5V do 14,6V na 3000o/min, nema curenja struje,na min daje van ok 1,5 A dok na višim okretajima penje se do 5A struja punjenja.) isto tako ako se ulkjući npr. grijač zadnjeg stakla čuje se neko kliktanje ispod obd priključka kao da neki relej iskopćava i ukopčava. Baterija se ne prazni i ne ulazi u ecomode. Znači ako dodjaeš gas treperenje je izraženije i unutarnja i vanjska svjetla i tabla baš sve treperi u istom ritmu.Isto se događa i kad se u radu skine plus klema sa akumulatora. Ideje /savjeti ako je neko imao slučaj sličan ovome.
 

szahtila

Well-known member
Imam neki problem sa strujom na p207, trepere svijetla kod dodavanja gasa,na minimumu je sve ok,struja punjenja je ok (mjereno na min 13,5V do 14,6V na 3000o/min, nema curenja struje,na min daje van ok 1,5 A dok na višim okretajima penje se do 5A struja punjenja.) isto tako ako se ulkjući npr. grijač zadnjeg stakla čuje se neko kliktanje ispod obd priključka kao da neki relej iskopćava i ukopčava. Baterija se ne prazni i ne ulazi u ecomode. Znači ako dodjaeš gas treperenje je izraženije i unutarnja i vanjska svjetla i tabla baš sve treperi u istom ritmu.Isto se događa i kad se u radu skine plus klema sa akumulatora. Ideje /savjeti ako je neko imao slučaj sličan ovome.
Prije svega u radu se NIKAD ne skida klema sa akumulatora.A što se tiče treperenja vjerojatno neispravan regler ili diode u alternatoru
 

sir.Oliver

Well-known member
imaš neki feler u regleru ... ako ti to ne smeta , nemoj ništa raditi .... može tako dugo raditi . meni na signumu tako reaguje već godinama a sve radi bez problema
 

opaki

Member
Zahvaljujem na odgovorima.......tu sam i ja negdje u razmišljanjima možda regler ipak stvara problem,četkice pri kraju ili pojeden kolektori...........znam za plus klemu da se u principu neskida ali da provjeriš punjenje u amperima ipak moraš skinut klemu a ono...... bakreni crv vjerojatno :)
 
Na vrh