Opruge C4

Jose

predsjednik države
Stradala mi je opruga na zadnjem desnom točku.
Majstor kad je skinuo i izmjerio kaže da je visine cca 325 mm (trebala bi biti originalna opruga), dok u radnjama po broju šasije idu opruge visine 345-347 mm.
Zna li neko koje su stvarne dimenzije originalnih opruga za C4 2011 g. (68 kw, 1.6 HDI), odnosno da li mogu i ove 2 cm više na njega (hoće li biti previše podignut nazad)?
 

gule

Active member
Prijatelju, po "radnjama" ako nisu ovlaštene nemaju sve podatke. A jesi ti to kontao zamijeniti samo jednu oprugu? Da ne dužim, ako ćeš mijenjati samo jednu kupi na otpadu, jer je štednja u pitanju. Ali to ti nikako ne preporučam.
 

Jose

predsjednik države
Ma nisam mislio jednu, nego u paru. Samo ne mogu da nađem ove niže, pa pitam mogu li ove od 345 mm.
U ovlaštenom traže preko 200 eura za par, a baš mi se i ne daje tolika lova.
Valjda i u tim "radnjama" gledaju katalog po broju šasije.
 

Milosh

Test
Ne zamaraj se dimenzijama, obiđi par radnji sa zamjenskim dijelovima i uzmi opruge koje želiš, oni će ti naći odgovarajuće prema modelu, godištu i motoru. Auto će ti svakako biti koji cm viši kad staviš nove opruge, to je normalno, ali će pasti na normalnu visinu za par dana.
 

gule

Active member
Ako su ti originalne skupe, pokušaj od ovlaštenog trgovca Citroen dobiti šifre za opruge. Onda sa tim šiframa možeš naći zamjenske jeftinije, a neće biti pogrešne tvrdoće i visine. Iako ja na autu koji je skoro nov(2015), ne bih štedio na svojoj sigurnosti. Uz sve to originalni Citroen dijelovi imaju jamstvo 12 mjeseci i ako ne odgovaraju možeš ih vratiti, tj. nisi u obligaciji da ih kupiš. 200 eur meni nije mnogo za originalni dio.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh