Općenita iskustva sa Xsarom II (od 2000. god.)

deda

New member
Nije boljka,napravljeno je na milione primjeraka AXa,Saxa,Xsara,Berlinga i Picassa,zatim pežoleka još i više i nitko nema problema sa tim ak auto upotrebljava kak treba.Zakaj meni na Berlingu koji ima 225000km i na teretnom koji je imao 370 000km i vozio ćuda neviđena i bio sto puta pretovaren nikad nije otišao zadnji most,a ni na saxu koji je isto imao preko 220 000 km?
 

keykey

New member
Mislim da je boljka, već ga jednom mijenjao a zadnji puta mi je meho nagovijestio
da će trebati opet (da sada 190kkm prešao). Do divlje vožnje nije sigurno a još manje
do pretovarenog auta. O kvaliteti naših cesta bi se već dalo razgovarati.

Sljedeća boljka je očito modul ventilacije.

Srećom nikakvih drugih problema nisam imao...
 

quadrolg

Member
Re: iskustva

pozz zanimaju me vasa iskustva s xsarom 1.4 2001g kakvi su ti auti opcenito.imaju li neke mane i to?
ja imam xsaru 1.4 2002 god, kupljena prije cca 3 i pol godine, auto je super nisam imal ni jedan jedini kvar, jedino kaj sam mjenjal su sajle od ručne :D
 

quadrolg

Member
ja ju vozim nekih 9mj.i cini mi se ok auto.jedino sam cuo da im je elektronika malo losija
kaj se elektronike tiče mene jedino zna zezat ona ručica za paljenje svjetala gubi kontakt pa žmirka ona zelena lampica od svjetala, prije mi je stari vozil xsaru 1998god i nikad nije bilo nikakvih problema s elektronikom, evo ja sad vozim ovu 2002 i jedino me to zna zezat od elektronike a to i nije neki kvar jel svjetla normalno rade, frend mi ima xsaru 2001god sa 180tkm i nikad nije imal problema sa elektronikom
 

xsara2001

New member
kaj se elektronike tiče mene jedino zna zezat ona ručica za paljenje svjetala gubi kontakt pa žmirka ona zelena lampica od svjetala, prije mi je stari vozil xsaru 1998god i nikad nije bilo nikakvih problema s elektronikom, evo ja sad vozim ovu 2002 i jedino me to zna zezat od elektronike a to i nije neki kvar jel svjetla normalno rade, frend mi ima xsaru 2001god sa 180tkm i nikad nije imal problema sa elektronikom
i motoric ler gasa me je zajeb.ali rijesio sam to
 

Profka

New member
kaj se elektronike tiče mene jedino zna zezat ona ručica za paljenje svjetala gubi kontakt pa žmirka ona zelena lampica od svjetala, prije mi je stari vozil xsaru 1998god i nikad nije bilo nikakvih problema s elektronikom, evo ja sad vozim ovu 2002 i jedino me to zna zezat od elektronike a to i nije neki kvar jel svjetla normalno rade, frend mi ima xsaru 2001god sa 180tkm i nikad nije imal problema sa elektronikom
to muci i mene... ima li smisla popravljati (isto normalno rade svjetla, samo kaj ta lampica iritira) ili ne?
 

quadrolg

Member
to muci i mene... ima li smisla popravljati (isto normalno rade svjetla, samo kaj ta lampica iritira) ili ne?
Pa ako te smeta možež promijenit ručice ali to ti je dosta skupo preko tisuću kuna,ja sam se već priviknul na to.Kad ti počne blicat u vožnji samo malo prekidač pomakni i trebalo bi stat na neko vrijeme, ili upali i odma ugasi duga svjetla.
 

Profka

New member
Pa ako te smeta možež promijenit ručice ali to ti je dosta skupo preko tisuću kuna,ja sam se već priviknul na to.Kad ti počne blicat u vožnji samo malo prekidač pomakni i trebalo bi stat na neko vrijeme, ili upali i odma ugasi duga svjetla.
tak i radim :)
 

Randy5

Active member
Pozdrav. Ja imam problem sa svjetlima od prvog servisa kad su mi aktivirali dnevna svjetla. Tražio sam da mi ih isključe da bi auto nakon toga nekad palio svjetla sam od sebe a nekad ne. Riješio sam kvar pomirivši se s upaljenim dnevnim svjetlima.
U vožnji, kad lampica trepće, velika je vjerojatnost da će mi automatski prijeći s dugih na kratka svjetla odn. ugasit će prednja svjetla za maglu. Iritirajuće ali ne dam 1900 kn za zamjenu ručica
 

Kanader

Active member
Pa kave su to cijene dijelova? Ručica 1900, plovak 1800...Koliko bi koštao krov? 100 000 kn?:eek:
Pa ipak vidim dosta xsara na cesti. Izgleda da se većina krpa rabljenim dijelovima. Imao sam broj od jednog nezaposlenog gospodina koji se bavio prodajom rabljenih dijelova, a živio je negdje iznad Bukovačke. Još dok sam imao AX-a. Šteta što više nemam broj.
Ja nemam takovih problema, ali ručica je stvarno krhka i mislim da će se potrgati iako nježno rukujem s istom.
Ono što mi se nekad dogodi jest da prilikom uključivanja pokazivača smjera nehotice " blicnem " dugim svjetlima. Mora da je to do hoda ručice, a ne do moje nestručnosti.
 

Randy5

Active member
Ne znam današnje cijene, 2004. su mi u ovlaštenom servisu rekli da je kvar u lijevoj ručici. Cijena 1900 kn. Ne sjećam se da l' samo za ručicu ili zajedno s poslom. Mislim da me nije ni zanimalo. Unutarnji retrovizor - slomila se ruka - 400 kn pred nekih 5-6 god. Rješenje - kit za prozore. Supruga vidi otraga a ja se ravnam po vanjskim ogledalima
 

Konrad

New member
decki jeste htjeli Creative technologie LOL

cijena rucica ovisi o opremi i arhitekturi...imas ih od 1900-4800 kuna...ako trebas rucice javi pa cemo nabaviti nove s popustom
imam polovnih u dijelovima pa povremeno pokrpam nekome

ako ti je rasklimana rucica to nije nista cudno...jedna od djecjih bolesti ti je da ti na instrument ploci se pali i gasi zaruljica od kratkih svijetala (znak da su rucice za zamjenu)
 

Randy5

Active member
Meni su onda zrele za zamjenu ravno 9 godina. Srećom, nije mi se još nikada dogodilo da ostanem bez svjetala za vrijeme vožnje. Èak kad sam isprobavao kombinaciju maglenke - pozicija.
Neka ih još, nek rade kak rade dok rade. Tko zna, možda mi se slijedeće ručice pokvare tako da gase svjetla po mraku. Ovako me uvijek vratila kući
 
zasto bi ostao bez kratkih ako upalis pozicije i maglenke? kasnije lako kratka upalis
Ko ima malo petlje i i vjest je s elektronikom evo kako sam ja to popravio pre par godina :
Stage 1: skinuti plasticni cep sa vrha rucice ablenda.
2 ispod cepa u sredini nalazi sa plasticna zabica tj ona je sastavni deo tela ili osovine ablendera oko koje se okrece
prekidac , stegnuti platicnu zabicu spic klestima i pazljivo i polako izvuci plasticni prekidac deo prema gore
(to je onaj deo koji okercemo pri ukljucenu svetla i ima 3 polozaja)
PAZNJA prilikom izvlacenja istog pripaziti da ne izlete opruge koje ucvrscuju polozaj selektora.
(najbolje obuhvatiti rukom da se ne razlete po kolima)
3. kad odvojite gornji deo tj telo prekidaca videt cete mesingani kruzni kontakt prekidaca koji naljieze
na donji fiksni deo ablendera kojeg cine kontakti na flet kablu koji su fiksirani za doni fiksni deo
ti kontakti na fletu i prave problem(prljavstina oksid) ,. Sve dosta lici na pozicioni preklopnik
kod video hi fi uredjaja .
4 ocistiti kontakte na flet kablu i na mesing.kruznom kontaktu (ja sam koristio staklenu cetkicu) podmazati
kontakt sprejom .
5 pazljivo sklopiti .


Jeste malo pipavo ali usteda je velika. Pozdrav !!!:)
 

quadrolg

Member
Ko ima malo petlje i i vjest je s elektronikom evo kako sam ja to popravio pre par godina :
Stage 1: skinuti plasticni cep sa vrha rucice ablenda.
2 ispod cepa u sredini nalazi sa plasticna zabica tj ona je sastavni deo tela ili osovine ablendera oko koje se okrece
prekidac , stegnuti platicnu zabicu spic klestima i pazljivo i polako izvuci plasticni prekidac deo prema gore
(to je onaj deo koji okercemo pri ukljucenu svetla i ima 3 polozaja)
PAZNJA prilikom izvlacenja istog pripaziti da ne izlete opruge koje ucvrscuju polozaj selektora.
(najbolje obuhvatiti rukom da se ne razlete po kolima)
3. kad odvojite gornji deo tj telo prekidaca videt cete mesingani kruzni kontakt prekidaca koji naljieze
na donji fiksni deo ablendera kojeg cine kontakti na flet kablu koji su fiksirani za doni fiksni deo
ti kontakti na fletu i prave problem(prljavstina oksid) ,. Sve dosta lici na pozicioni preklopnik
kod video hi fi uredjaja .
4 ocistiti kontakte na flet kablu i na mesing.kruznom kontaktu (ja sam koristio staklenu cetkicu) podmazati
kontakt sprejom .
5 pazljivo sklopiti .


Jeste malo pipavo ali usteda je velika. Pozdrav !!!:)
pa kak ću skinut onaj plastični čepić s vrha, probal sam ja to još prije mjesec dana i nikak nejde:mad:
 
Na vrh