Općenita iskustva s novim C4

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Ciki vts

New member
Re: Novi C4

I onda potrošnja ide na kolko ? gledaš kako kazaljka od gorivo na očigled pada :D:D
šalim se..slažem se da atmosferca treba tjerat u visoke okretaje da bi izvukao ono šta može pružit..
Meni je vec na 6500rpm trenutna na 30.0L :twisted::grin:

Preko toga komp ni ne pokazuje, sto je tek onda na 7500.. :whistling:
 

1587 VTS

New member
Re: Novi C4

Meni je vec na 6500rpm trenutna na 30.0L :twisted::grin:

Preko toga komp ni ne pokazuje, sto je tek onda na 7500.. :whistling:
:confused:
Moj nikad nije toliko pokazao, najvise sta sam vidio bilo je na maksimalcu kad je pedala u podu, tad ispisuje 21.4 pri 7200 na 207 km/h. Par puta sam testirao potrosnju po kompjuteru i onu "matematicku", laze +- 0.1-0.2 L/100km. Probaj iskljucit pojacalo i subwoofer, mozda ustedis koju litru ;) :D
 

hjuzbas1

New member
Evo da se pohvalim, naručen je novi c4,seduction, siva shark, 1.6 hdi 112 ks + automatska klima. Mislim da je c4 trenutni best buy na tržištu i za one koji nisu ljubitelji citroena, a kamoli za nas koji ga volimo i vozimo godinama. Vozio sam testnog c4, benzinca sa exclusive opremom, i oduševio me koliko ima čvrsto držanje ceste, i osjećaj masivnosti. S mojim motorom i šestom brzinom bit će krstarica.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Èestitam :hello::hello:
Kad stiže ?
Šta je ovo ljudi moji ?? Ja mislio da je kriza u nas rvata,a ono svi navalili na novi c4 ( ledolomac,hjuzbas,par ekselans,rok..i citam na još nekim mjestima za njih prekonekoliko ) ko da je badava :D:D
Šalim se,naravno..stvarno je "best buy",i samo se netreba obazirat na raznorazne komentare o citroenima ko o problematičnim autima,jer da sam i sam to slušao,nikad nebi uzeo nijednog..a evo već drugi za redom i nikakvih problema ( drvo-kuc,kuc..da ne ureknem :D )
S nestrpljenjem čekam prve komentare novih vlasnika,i slike naravno..;)
 

Par Excellence

New member
Ono što mene zanima, po kojoj ste cijeni naručili? Jel bilo kakvog dodatnog popusta, poklona...?
Jer ja sam malo razočaran s ova prva dva tjedna prodaje. Prvo su mi rekli da je cijena ista za sve salone, zatim nakon par dana dobijem ponudu koja je 10k dodatno spuštena za vozila s lagera, zatim u jednom salonu dobijem za vozilo sa narudžbe dodatni popust, nakon toga ponovo obilazim sve salone u ZG žicajući veću pogodnost, i onda sve dogovorim i kaparim i sutradan me zove lik iz jednog salona da ima jači motor sa istom opremom sa dodatnih 10k kn popusta :cry:

Pitam se kakve će cijene biti za 2-3 mjeseca kad se isporuči?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Hm,to ti zavisi kak bu išla prodaja..kad im se nakupi vozila na lageru,uvjek ih se nastoje riješit nekakvim akcijama i popustima ;)
Al u principu ne vjerujem da će puno ić cijena dole..,bar zasada..
 

hjuzbas1

New member
Èestitam :hello::hello:
Kad stiže ?
Šta je ovo ljudi moji ?? Ja mislio da je kriza u nas rvata,a ono svi navalili na novi c4 ( ledolomac,hjuzbas,par ekselans,rok..i citam na još nekim mjestima za njih prekonekoliko ) ko da je badava :D:D
Šalim se,naravno..stvarno je "best buy",i samo se netreba obazirat na raznorazne komentare o citroenima ko o problematičnim autima,jer da sam i sam to slušao,nikad nebi uzeo nijednog..a evo već drugi za redom i nikakvih problema ( drvo-kuc,kuc..da ne ureknem :D )
S nestrpljenjem čekam prve komentare novih vlasnika,i slike naravno..;)
Stiže najkasnije početkom petog mjeseca, odnosno tri mjeseca je rok, ali mogao bi i ranije. Iako su mi rekli da je strašna navala u tvornici i da se zato ograđuju. Al to vjerojatno govore za sve modele.
Ja još vozim c3 i bilo je s njim akcija koje ne bi volio ponoviti, ali kad se sve zbroji i oduzme bolje poneki put otić u servis nego u startu preplatit "savršeno pouzdan" auto, koji to nije.
Ali za C4 mi se čini kao da ga je neki drugi citroen radio:D....vidjet ćemo....
 

1587 VTS

New member
samo se netreba obazirat na raznorazne komentare o citroenima ko o problematičnim autima
Kakvim problematicnim?! To moze rec samo ogranicen covjek koji il ga nikad nije vozio il je neki zatupljeni svabofil koji osim svog golfa nije nista drugo provozao. Takvima nema spasa! Povraca mi se na takve tupine :disgusted:
Svi auti se kvare, citroen tu nije nikakva iznimka.
Meni je saxo odradio 105 000 s jednom izmijenjenom zaruljom, a C2 vec pet godina radi ko sat :cool:
 

hjuzbas1

New member
Ono što mene zanima, po kojoj ste cijeni naručili? Jel bilo kakvog dodatnog popusta, poklona...?
Jer ja sam malo razočaran s ova prva dva tjedna prodaje. Prvo su mi rekli da je cijena ista za sve salone, zatim nakon par dana dobijem ponudu koja je 10k dodatno spuštena za vozila s lagera, zatim u jednom salonu dobijem za vozilo sa narudžbe dodatni popust, nakon toga ponovo obilazim sve salone u ZG žicajući veću pogodnost, i onda sve dogovorim i kaparim i sutradan me zove lik iz jednog salona da ima jači motor sa istom opremom sa dodatnih 10k kn popusta :cry:

Pitam se kakve će cijene biti za 2-3 mjeseca kad se isporuči?
Mislim da neće cijene ić dole neko vrijeme jer su ove konkurentne s obzirom šta auto nudi. Moje je mišljenje da žele privući što više ljudi koji nisu vozili citroen i cijenom i dizajnom (nije radikalan), pa i osjećajem u vožnji. S C5 je uspjelo Europi. Kod nas je tek nedavno dobio pravu cijenu i sad ih baš ima dosta na cesti.
Ja sam se izborio za mali popust, za servis gratis, tepihe. Ništa puno, ali čovjeka veseli:)
 

Par Excellence

New member
Naravno da cijene neće ići dolje, mene samo brinu ove turbo akcije. Kaj ako bude akcija pa jači motor ili bolja oprema bude jeftinije nego je mene izašlo. Može li se tada promijenit kupnja bez nekih penala, ipak sam dao kaparu?

Ja sam dobio 2000 kn popusta, gratis servis, tepihe i obveznu opremu
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
@ 1587 vts

O tome ja i pričam :D Danas više nema bezgrešnih auti..svi,ali baš svi se kvare ! Što i nije čudo s obzirom na sve veće "điđe-miđe" unutra i na svu silnu elektroniku koja se ugrađuje,da bi auto,jelte,bio što sigurniji i zadovoljavao kojekakove norme..a svi jako dobro znamo gdje se elektronika masovno proizvodi ;
Danas svi misle kak bu im auto dural milju km, i da nebuju morali niš pipnut ko nekad na golfu duji..a niko da bi prihvatio činjenicu da su tad auti imali 2 i pol elektronska sklopa :D,i da to više nije tak pokraj današnjih mali milion sklopova,senzora i kilometre kablovinja..

Ja sam dobio 2000 kn popusta, gratis servis, tepihe i obveznu opremu
Vi ste bar to dobili :D Ja sam svog piksaća uzimal u 9 mj prošle godine i niš..:hm:
A još kad mi je jedan lik na forumu rekel da je isto takvog dobil za skoro 10 tk manje,mjesec dana posle,skoro sam se za lakat grizel :D:D
 

hjuzbas1

New member
C4 je već na popustu pa ne vjerujem da će ove godine bit još dodatnih akcija. Možda pred Božić. Još ako se bude prodavao dobro.....mislim da nema puno mjesta za nekakve akcije.
Druga stvar je bila sa c3 picassom. Neralno skup za tu klasu, u početku bez popusta, pa kad ga nitko nije pogledao dali su popust od 30000 kn. Al tad je već bilo kasno i ljudi su se ohladili (ja sam među njima). Uz to, kod nas ljudi ne razumiju (za razliku od mirde:)) takva vozila i trebalo je u startu ić nižom cijenom. Ali c3 picasso se dobro prodaje vani i neće mu faliti naše tržište.
 

1587 VTS

New member
O tome ja i pričam :D Danas više nema bezgrešnih auti..svi,ali baš svi se kvare ! Što i nije čudo s obzirom na sve veće "điđe-miđe" unutra i na svu silnu elektroniku koja se ugrađuje,da bi auto,jelte,bio što sigurniji i zadovoljavao kojekakove norme..a svi jako dobro znamo gdje se elektronika masovno proizvodi ;
Danas svi misle kak bu im auto dural milju km, i da nebuju morali niš pipnut ko nekad na golfu duji..a niko da bi prihvatio činjenicu da su tad auti imali 2 i pol elektronska sklopa :D,i da to više nije tak pokraj današnjih mali milion sklopova,senzora i kilometre kablovinja.
Tocno. Samo sta neki to skrivaju ko zmija noge kako ne bi narusili ugled svog narodnog auta :D Primjerice moj susjed i njegov golf - na tom autu stalno nesto. Tip je mehanicar pa se onda samo suptilno zavuce u garazu i nema ga do 3 ujutro. Ja se vracam doma "iz zivota", a on izlazi iz garaze masan ko svinja. Pitam ga - sta je, jel se golf pokvario? Kaze - ma sta ti je, mijenjao sam "dugo". LOL
Ziva istina, i takvi su svi :D I onda slusamo kojekakve price o citroenima.. Ma daj LOL
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Neralno skup za tu klasu
Skup je,ali u odnosu na druge u toj klasi baš i ne-
Pogledajte cijene Kie Soul,Kie Venge; hyundaia ix 20; nove opel Merive; nissan Note-a ( koji btw uopće nema dizela u ponudi);honde Jazz, pa se da videt da je sve to tu negde :D
Sva sreća,na kraju je prevagnula ljubav prema citroenu :wub: ( baš zbog prijašnjih dobrih iskustava s Xsarom ) i nisam požalil ni trenutka !

Uz to, kod nas ljudi ne razumiju (za razliku od mirde:)) takva vozila
Ma,razumiju..da ne,onda nebi bilo tolko Berlinga i Partnera po cesti :D
 

hjuzbas1

New member
Sad mu je cjena OK, da je bila u startu tolika picasso bi bio prihvaćeniji. Al ja svejedno i dan danas istežem vrat kad ga vidim jer to je pravi citroen. Šest brzina i novi model su presudili, bit će prilika za neki picasso u budućnosti:).
 

ledolomac

New member
Èestitam.I ja sam uzeo sivi shark boju,a nadodao sam uz aut.klimu i paket siti.Na kraju kad sam već napravia narudžbu, rekao sam sebi ne kupuješ auto svaki dan pa daj i al.felge.Èini mi se da nisam uludo za njih dao lovu jer mi auto s njima izgleda robusnije iako ni ratkape na slikama ne izgledaju loše.Kad je bal neka je i maskenbal.
 

ledolomac

New member
popust je vjerojaatno za aute proizvedene prošle godine koja se i upisuje u prometnu.nije ni čudo da se daje popust za benza od 120 kuna kad u sed. opremi s dodanom opremom košta 124 t.kuna.Tko bi ga bio lud uzeti, svatko bi tada uzeo exs opremu.
 

1587 VTS

New member
Bio sam danas u salonu vidjet prvi put uzivo auto! Odusevljen! Jos veci mrak nego na slikama :wub: Sa starim se ne moze usporedit. Materijali su vrhunski, ne zaostaje skoro niti malo za C5. A prtljaznik :surprised: Mozes dva mrtvaca prevest. Kad se svemu pridoda cijena u usporedbi s konkurencijom, po meni definitivno best buy u klasi. Bravo za Citroen :cool: I ljudi cestitke svima koji ste ga narucili! Rado bi ga i ja parkirao u garazu ;)
 

Olaf

New member
Meni je malo glup gepek jer ima macje oci (kao novi C3 i stari C4 na onom gornjem dijelu zadnje lampe) ljepse bi izgledao da stave zarulju 5wata. Ali prednji kraj mi je bas dobar jer agresivno izgleda.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh