Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Drago mi je da je još neko spomenul da su mu mišelinke loše ;) ja sam mislil da sam si to umislil..s autom sam dobil one "enerđi sejver" i mogu reć da su na kiši tak-tak,da ne velim loše..
Sad imam gore zimulje dunlop ws3d, i jbat ga ak nisu udobnije i bolje :confused:
 

1587 VTS

New member
Nego sta nego su bolje!

Od michelina sta dalje. Osobno preferiram Continental!

Cini mi se da i citroen pomalo uci lekciju pa je tako bridgestone potenza 205/45 R17 prva ugradnja na novom DS3, a bridgestone turanza 185/60 R15 jedna od mogucih varijanti na novom C3.
I strucni su vec pohvalili taj potez.
 
Posljednje uređivanje:

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Već sam čuo te pohvale za conti..čim mi se ove mišelinke malo izađu-idu ča !
Mislim da budemo morali otvorit temu o gumama i felgama di bi ljudi mogli iznosit svoja iskustva i preporuke ;)
 

deda

New member
Malo je problem s gumama kod Citroena jer je Michelin dioničar citroena,a ako znate nekada ih je Michelin spasio propasti.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Da,to sam primjetil da imaju neki dogovor :D samo ne kužim zakaj imaju uvjek neke "divlje" tj skuplje dimenzije guma ?
 

deda

New member
Michelin im uvjetuje,zmisle nebulozne i skupe dimenzije,tak da poberu lovu dok drugi proizvođaći poćnu raditi,a za to vrijeme oni se namire.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Michelin im uvjetuje,zmisle nebulozne i skupe dimenzije,tak da poberu lovu dok drugi proizvođaći poćnu raditi,a za to vrijeme oni se namire.
I eto prilike za distributere: stave na akciju modele sa standardnim gumama. :D
 

deda

New member
Ne mogu,jer auto dobije homologaciju sa dimenzijom koju ima,što god da se drugo stavi,smatra se da je auto teh. neispravam i treba ići na ponovni atest.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
A jaki im atest :D Za moj auto su od strane citroena sljedeće dim. : 195/60/15,195/55/16 i 205/45/17 E sad, pošto su s autom na alu felgama došle ove od 16", odlučio sam za zimu uzet zimulje i č. felge od 15"
Pošto su ove 195/60/15 pun k.... para,uzeo sam 185/65/15 :),smontirao ih gore,pravac STP,oni pogledali i rekli ok- 50 kn ( da upišu tu dodatnu dimenziju)..a i rekli su mi da sam to trebal odma unijet pri tehničkom pregledu i da onda nebi niš platil..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Otvorio bi ovu temu di bi mogli iznosit iskustva i mišljenja :D

Ko što sam već napisao s autom su mi došle Michelin "energy saver" i mogu reč da mi baš ne uljevaj neko velko povjerenje..na suhom još i da,al na mokrom:whistling:..nesmije čovjek malo brže krenut il proć zavojem i auto laganini ode ! A moram priznat da nisam agresivan vozač,već više onak-penzija stil :D Sad za zimu imam gore Dunlop ws3d, i prezadovoljan s njima( bar za onih par dana kaj je bilo snjega)..i po mokrom i po suhom su stvarno odlične,tak da imaju moju preporuku..
E da, samo još da velim i da sam zadnjih 3g na xsari vozil one GoodYear "fourseason" iliti cjelogodišnje..i mogu reć da je guma čist OK..mislim, daleko je od top ljetnih i top zimskih(jbat ga, kompromis),al nisam imao nikakvih zamjerki na njih-znaš kaj imaš gore,pa se tak i voziš :D

Eto,pa sad da čujemo ostatak ekipe..
 

Dalibor

Dado Tornado
na ZX su bile mišlenke mxt, punih 15 god. i 150tkm :D
mxt legendarna guma :D
i tada su imale ripne ko da su nove :D ali proklizavale su kod kretanja i postale jajolike :(
ali rezervna jos mxt :D

imal sam mxt i na alfi. nema do mxt mišlenki :D

sada su na zxu napred briđstonke b250. jako dobra guma. dobro pogođena smjesa. nebitno o uvjetima uvijek okej. po profilu vidim da je rađena kak bi bila viša liga.
iza fulde ecocontrol. testovi kažu kak su to super gume, super smjese, asimetričnog profila... ali ne mogu se otet dojmu da su plastičnije od briđstona, a s boka podsjećaju na ne baš udobne gume. ali kak su do sada bile straga teško mi je neš konkretno reči.

na jundajiu su hankook. neki 50X. horrorrrrr!
ali ima hankook i solidnih modela
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Èul sam same pohvale za conti (2 i 3) i briđstonke da su vrh ponude.. :hm: nisam vozil pa neznam..
Ove mišelinke idu ća,čim se potroše (a trajne su do besvjesti-i nakon 5g ripna je ko nova,al nesmiju vidjet kišu :D )
Btw. felge i dunlopice sam kupil kod janeza (Furlan)..felga 15" me izišla 23€ kom (kod nas najjeftinije 400 kn),a gume sam platil nekaj manje od 50€ kom, tak da me je sve skupa došlo oko 2150 kn,a kod nas bi me došlo 3600 kn :wtf:
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
A jaki im atest :D Za moj auto su od strane citroena sljedeće dim. : 195/60/15,195/55/16 i 205/45/17 E sad, pošto su s autom na alu felgama došle ove od 16", odlučio sam za zimu uzet zimulje i č. felge od 15"
Pošto su ove 195/60/15 pun k.... para,uzeo sam 185/65/15 :),smontirao ih gore,pravac STP,oni pogledali i rekli ok- 50 kn ( da upišu tu dodatnu dimenziju)..a i rekli su mi da sam to trebal odma unijet pri tehničkom pregledu i da onda nebi niš platil..
Èekaj, čekaj. Znači ja sad mogu otići kod prve rege u STP i reći upišite mi te, te i te dimenzije? To nisam znao.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
A jesi vidio koji "deal" imaju s citroenom ? Uvjek izmisle neku nestandardnu dimenziju koja je uvjek pun k.... skuplja :mad:
 

1587 VTS

New member
Nisam toliko obracao paznju na to, vidim sad da tu ima svega.. Ni moja 195/45R16 nije bas uobicajena, al prva je ugradnja i kod nekih drugih proizvođaca.. Npr RenaultSport Twingo isto ima tu dimenziju 16", al stavljaju Conti Sport 3, bas ove koje sam ja sad nabavio. I na mazdi 2 je ta dimenzija serijska, oni ugrađuju toyo..
Jos da dodam, spomenuo sam RenaultSport, oni na sve svoje modele stavljaju ContiSportContact 3 (Twingo RS, Clio RS, Megane RS), upuceni znaju kakvi su perverznjaci u RenaultSport odjelu i kakve proizvode bolide kad je u pitanju ovjes i lezanje. Ako oni vec godinama stavljaju conti, dovoljno govori o svojstvima gume.
 
Posljednje uređivanje:

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Dobro,nemreš sad stavit neke ekstremitete-tipa da ti leže na muldama,da su preširoke itd.(onda bi moral platit taj atest koji je oko soma kuna,mislim) Velim ti da je moja dimenzija s kojom je auto došel 195/55/16 ( upisano i na štoku na onoj pločici ) al da ih citroen isporučuje i s 15" i s 17", zavisno od paketa opreme..najnormalnije sam otišel na STP i tražil da mi upišu i ovu dodatnu (zimsku 185/65/15) dimenziju.Oni su samo bacili oko kak to izgleda i ubacili to u prometnu i knjižicu kao napomenu..
Jer kak je i Deda rekel,svaki auto smatraju tehnički neispravnim ( u slučaju kakve ****arije) ak ta dimenzija koju imaš gore nije upisana ..
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh