Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Jer kak je i Deda rekel,svaki auto smatraju tehnički neispravnim ( u slučaju kakve ****arije) ak ta dimenzija koju imaš gore nije upisana ..
Zamisli tek šta onda rade kad nastane osnova za isplatu kaska, a ti s krivim gumama :meh: Nisam 100 posto o kojemu osiguranju se radilo, mojeg kuma su htjeli navući oko isplate jer nije imao zimske gume u trenu dok je nastupila šteta, jer se to dogodilo u prosincu 2009. Najbolje od svega je što se odklizao na mokroj nauljenoj cesti na +5 stupnjeva. Prednji branik i far.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
pa to se na kasko i osiguranja najviše i odnosi :twisted: Jer kad dođe do ****arije neće ti isplatit odštetu ak si vozil na gumama koje nisu upisane..
A inaće, ko te pita :whistling: jesi kad videl policajoše da ti idu provjeravat koje gume imaš gore ?
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
A inaće, ko te pita :whistling: jesi kad videl policajoše da ti idu provjeravat koje gume imaš gore ?
U zimskim uvjetima sosed Slovenac na grani redovito, i još te traži da mu pokažeš lancov. Nema zaje.ancije. :weeabooface:

Dok me u ostatku godine nerijetko traže i prvu pomoć, žarulje i trokut.

Znam jer gorivo točim u SLO.
 

deda

New member
U eu ne bi prošlo,tamo jako gledaju jel imaš prave gume.Zato vani raja najviše stavlja cjelogodišnje,da nema brige ak se kaj dogodi.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ha,ovo za slovence znam..meni je čak zadnji put provjeraval jel imam "nalepku" HR :D Al nije pravilo,sve zavisi na kog naletiš..meni se više čini da u nama vide ovce za šišanje ;)
Više sam mislil na ove naše-još do sad nikad nisam videl da bi išli provjeravat dal ti se dimenzije guma podudaraju s onim kaj ti je upisano u prometnu ( valjda im se neda saginjat :D:D )
@ Zdeslav
Kaj ti se isplati ić tankat u SLO ?? Iz VŽ ak dobro vidim..

Èekaj, čekaj. Znači ja sad mogu otići kod prve rege u STP i reći upišite mi te, te i te dimenzije? To nisam znao.
Zaboravil sam ti reč da nemoraš čekat reganje..možeš i prije toga,samo ti te gume koje misliš upisat moraju bit namontirane tak da oni to vide :D
Da nebi prošel ko ja..došel tam i rekel : ja bi da mi upišete to i to..a oni vele- daj da vidimo..a ja- pa nemam ih na autu..na šta će oni-kad budu gore dođite ponovo :twisted:
Niš,ja se okrenul i došel sutra s namontiranim gore..pogledali..rekli ok,i odite platit 55 kn..i sad sam miran-imam obje dimenzije upisane ( ljetne-195/60/16 i zimske-185/65/15 ) i nemre me niko zajebavat :D:D
 

njurcevic

New member
Otvorio bi ovu temu di bi mogli iznosit iskustva i mišljenja :D

Ko što sam već napisao s autom su mi došle Michelin "energy saver" i mogu reč da mi baš ne uljevaj neko velko povjerenje..na suhom još i da,al na mokrom:whistling:..nesmije čovjek malo brže krenut il proć zavojem i auto laganini ode ! A moram priznat da nisam agresivan vozač,već više onak-penzija stil :D Sad za zimu imam gore Dunlop ws3d, i prezadovoljan s njima( bar za onih par dana kaj je bilo snjega)..i po mokrom i po suhom su stvarno odlične,tak da imaju moju preporuku..
E da, samo još da velim i da sam zadnjih 3g na xsari vozil one GoodYear "fourseason" iliti cjelogodišnje..i mogu reć da je guma čist OK..mislim, daleko je od top ljetnih i top zimskih(jbat ga, kompromis),al nisam imao nikakvih zamjerki na njih-znaš kaj imaš gore,pa se tak i voziš :D

Eto,pa sad da čujemo ostatak ekipe..
u potpunosti se slažem.i moja iskustva su takva. na xsari sam promjenio dva kompleta nevedeih michelina a sada su mi na autu drugi komplet Goodyerove cjelogodišnje Vektor 5 s kojima sam zadovoljan
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ove GoodYear vector"4 season" su još i poboljšane u odnosu na te tvoje vector 5..i mogu ti reć da su se pokazale stvarno OK
Te su gume kompromis,ali dobar kompromis,za one koji nemaju love za dva komplete guma,il im se neda zajbavat s izmjenom,il nemaju di skladištit dodatni komplet..
Stvarno OK guma za defanzivne i umjerene vozače :D, samo što niko od nas ne želi priznat da je takav vozač LOLLOL
 

zoran37

New member
uuu, moja greska, sori, krivo napisano, promjer je za toliko MANJI :) Onda ti se poremeti i brzinomjer i puno stvari.. Pazi, koji mm je zanemariv, u ovom slucaju je rijec o 7 cm, to je previse. Stari najbolje da sam izracunas prema tvornickoj dimenziji - jednostavno - drugi broj ti je visina gume i to ti je POSTOTAK sirine (prvi broj), malo matematike i racunica je jasna :D
Pa oće ić brže il sporije jer ja i matematika smo ko krava i sedlo, moj spaljeni mozak ne seže tako daleko.
Ako nije neka velika razlika u brzini budem ih stavio jer drugih nemam. Ako je voziću na zimskima i ok.
 

deda

New member
Ovo nije čak ni za komentirati,ali recimo ako ćeš jednu gumu oštetit za koji mjesec,a gde ćeš onda kupit istu takvu,naravno nigdje, jer takve gume se izbace na tržište i dok se rasprodaju više ih nikada nigdje na svijetu nema,jer se rade po nekoj vezanoj naruđbi da se kompezira poslovanje zbog nekih razloga.Druga je opet priča da se kopirane gume nekog proizvođača pojave na tržištu,onda nastaje sudska tužba i moraju se povući,ali dok to sve prođe kroz administraciju oni su već prodali kaj su planirani i povuku se i nestanu.Treče,a to uopće ne treba spominjati što je smuljana homolagacija,a stime i garantirana kvaliteta,ne kod nas nego negdje vani,a naša inspekcija to i ne može otkriti dok im ne dođe obavjest trgovačkih sudova u EU.i to nije prvi puta,barem ovdje kod nas,bilo je toga već dosta i sve je završilo na gore opisan način.
 

deda

New member
Protektirane gume se stavljaju samo na zadnje kotače kamiona koji rade na gradilištima jer ih ionako prije potrgaju nego poderu.Guma je jedini kontakt sa cestom,jedino ona drži taj kontakt i jedino je u njezinim Rukama tvoj život i ostalih sudonika prometa i imovina.Sve može proći kemijanjem,ali gume i koćnice nikako.Kako se onda usudite razmišljati o nabavki no name guma,protektora i kojekavih bakrača,kolko će se uštedjeti,a koliko riskirati.Ako nemaš novaca nemoj se voziti,a to kažem ja koji sam već godinu dana na burzi,jedva proživljavam i ne pada mi napamet da tako neš stavljam na auto,makar napravim 5-6 000km godišnje,pa ljudi nemojte se igrati s takvim stvarima.
Isprićavam se na komentaru,ako treba nek ga administracija izbriše,ali razlog je upravo taj što sam se zbog loših guma nagledao nesreća,razbijenih auta i tragedija.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Slažem se s Dedom,apsolutno..gume i kočnice su ono o čemu ti život ovisi,i zato nebi trebali niš kemijat..
Zato i velim Zokiju,da ak su financije u pitanju,nek si uzme Savu u SLO ( 35 €)..nije vrhunska guma,al će njega zadovoljit s obzirom na kilometražu koju radi i na način na koji vozi..protektirane bi ja osobno izbjegavao,makar ima ljudi koji se kunu u njih i vele da su im OK..:confused:
 

deda

New member
Sava,Barum su provjerene marke,nemaju neke vrhunske perfomanse,ali zadovoljavaju sve prosjećne kriterije i nisu skupe i svakako je najbolji izbor kome je bitna ekonomija,a treba bježati od ovih kojekavih ćudnih i nepoznatih marki.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Imam "univerzalne" gume. Nikad nisam kupova zimske, nikad nisam kupova ljetne. Tek sad dok čitam premišljam se kakve su to "univerzalne". Jeli to za one šta bi metnili, a da ne uđe?
 

Zmix

New member
Ljudi misle da su M+S univerzalne gume a ustvari nisu iz razloga što univerzalne gume kao takve ne postoje kod nas.
Gume su ili letnje ili zimske, a oznaka M+S znači Mud+Snow i to je zimska guma.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ljudi misle da su M+S univerzalne gume a ustvari nisu iz razloga što univerzalne gume kao takve ne postoje kod nas.
Gume su ili letnje ili zimske, a oznaka M+S znači Mud+Snow i to je zimska guma.
Griješiš zmix..
M+S nije zimska guma..zimska guma je jedino i samo ona koja ima oznaku "pahuljice" u trokutu na sebi.. i da, postoje univerzalne gume kod nas, i u njihovoj proizvodnji i performansama je najdalje otišao "GoodYear"..na sebi imaju oznaku pahuljice i po svim standardima u EU zadovoljavaju uvjete za zimske gume..
I ostali gumari imaju u ponudi "all season" gume.. Već sam ti pisal o tome u temi-"gume i felge",pa proćitaj..:D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ja vozio te cjelogodišnje od goodyear-a 3 g i pokazale se odlične..bar meni :D
Proćitaj u temi o gumama..da se ne ponavljam :whistling:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh