Općenita iskustva s Citroën Nemom

ante66

Active member
Nisam vlasnik ali sam gledao taj auto za kupit .Jedno vrime ( kratko) prodavali su Nemo Plus , a kad sam kupovao onda ih nije bilo.Dojmila mi se funkcijonalnost , moj izbor je bija Nemo ali supruzi se nije svidila boja pa je na kraju ispao Picasso.Ne znam u kojoj varijanti trazis Nema , ali ona sa mogucnoscu jednostavnog pojedinacnog vadjenja zadnjih sjedista mi je super.Motori su ono sta me zadovoljavalo i dobar su izbor( citroenovi motori ).Prepalo me to sto je radjen u Turskoj kao Fiat i nije pravi citrac.Klizna vrata u salonu nismo uspili jednostavno zatvorit (?) , vrata nisu oblozena nekom ukrasnom plastikom nego je lim kao kod Jugica.Putno racunalo je Fijatovo i nepregledno.Hladjeni pretinac ne postoji ni u jednoj opremi( sta je bilo tesko potrosit 20 cm plasticne cijevi).Kod nas se prodavala nema miks kombinacija pa auto nije zazivio previse kao putnicka verzija.Vidjam po ulici jednog crnog pozeskih tablica ( Nemo Plus izvedba) i stvarno je dobar auto.
 
Ja planiram kupiti putničku verziju.
Meni se čini nekako jednostavnim i ekonomičnim vozilom za sve potrebe.
Možeš li mi malo pojasniti to s vađenjem sjedišta? To mi je bitno...
 

ante66

Active member
vađenjem sjedišta
Mene je i zanimala punicka verzija , a kod nje imas pojedinacno vadjenje sjedista.Onaj sta ima djeljivo zadnje sjediste 2/3.Isto kao i Mazda Premasy.Zgodno .Onaj sta ima straznju klupu u komadu nije bas funkcionalan.Nemo Plus je standardno imao maglenke , ljepse felge , krovne nosace i strazni senzor za parking.To je bilo u prodaji u proljece 2012 , a kad sam gledao na jesen ( tad sam kupio Picassa) vise izvedbe Plus nije bilo na trzistu.Po meni odlican auto.
 
Ima dosta povoljnu cijenu, i kao novi i kao rabljeni.
Djeluje mi kao da mu je jeftino održavanje, a da nudi dobru funkcionalnost.

Možeš li napraviti usporedbu s picassom?
 

ante66

Active member
Evo ti usporedba. Doduse nisam kupio Nema ali sam ga ispregleda na parkingu salona.Samo u startu da ti kazem , Picasso je skroz drukciji auto po namjeni i klasa je vise pa se bas i ne da usporedjivat pretjerano. Sve zavisi cemu mislis da ti sluzi.
Kod Nema nije me se dojmilo to sta je radjen u Turskoj kao Fiat. Doduse prodavac mi je pokusao objasnit da se razlikuje od Fiata .Vrata ( prtljaznika i jedna klizna) , nismo bas uspijevali glatko zatvorit.Frustrira da ni u jednoj opciji nema hladjeni pretinac(stednja na 30-tak cm plasticne cijevi).Putno racunalo je bilo bez nekih opcija na koje sam navikao na bivsem C3-SX.Vrata su neoblozena , nego je lim.Dobra stvar mu je vozacki naslon za ruke.Prtljaznik je dobar. Gledao sam i prve modele Nema koji su se pojavili u Hrvatskoj , nisu imali djeljivu klupu i nisu bas bili prebvise prakticni za putnicku varijantu.Od tad su u Citroenu puno poradili na prtljaznom prostoru putnicke varijante.Prtljaznik mu je stvarno maksimum sto se moze dobit od tako kratkog auta.Lose je to sta se nije nimalo poradilo na uredjenju vozackog i suvozackog prostora. Ocito je da je Nemo ipak u osnovi dostavno vozilo preradjeno u putnicku varijantu.Ja sam bija zapeja da ga kupim , ali hanumi se nije svidila boja ( to je nasla kao razlog) , tako da je bilo nerjeseno.
E vec kod Picassa je skroz druga stvar , svaki detalj je doradjen da bude ugodno putnicima i vozacu. Osjjeti se razlika cim sjednes.Picasso ima znatno duzi prtljazni prostor kad obori sjedista od Nema kad izvadi sjedista.Neusporedivi su Nemo -dostavno vozilo pretvoreno u putnicko, i Picasso koji je u startu konstruiran kao funkcionalni monovolumen.Ako trebas auto za svakodnevno trkanje sa stvarima po prtljazniku Nemo je super izbor.Nosivost Picassa ce te iznenaditi veca je nego kod Nema sto nikad nebi rekao. A o odrzavanju je skroz druga prica, meni je jedna guma 1600 kn ( to je komplet guma za Nema) , ulje je skuplje i ide ga vise, sve 4 su diskovi , .........To su potpono razlicite koncepcije ali i cijene.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za 1100kn po gumi ti šaljem Mchelin Pilot Exalto, Bridgestone Potenza ili Pirelli P-Zero. Sve su nove, dot 14 ;)
 
Na vrh