Neobavezni razgovori 💬

Pavel

Lepi™
Vjerojatno ovisi do gradnje i stabilnosti namjestaja. Puno faktora tu igra ulogu. Mi nemamo nikakva oštećenja na kući ali kuća je stara možda 15-20 godina. Onaj prvi udar je zatresao i porušio nekakve case i slike u okvirima. Drugi je drmao par sekundi pa su se samo otvorile ladice na nekim elementima koji su laganiji i drze par papira.

E sad, dimnjaci i zidovi su vjerojatno izloženi starosti ili neodržavanju. A ako su bliže epicentru onda su i jači udar dobili, sve ovisi kako se val širio kroz zemlju. Ja sam ga definitivno više osjetio nego onaj proljetos što je i logično.
sve 5, po richteru
Ja sam osjetio onaj u 1.30 kao laganu vibraciju, tutnjanje..Ali ništa, posebno, trgnuo me iz lakšeg sna jer sam zadrijemao par minuta prije. Ovaj jutros nisam ni znao da je bio. Mislim da je to više ipak udarilo ekipu oko Gline i Petrinje i taj potez Banije.
 

Mirage

Well-known member
Ali to mi nije jasno kako je meni srusio cetkicu za zube, nastavak za istu, termometar i nastavak za brijaci aparat, a nekima sve porusilo i pootvaralo. Ajde kuzim za kucu da joj nije nista, ali dok je meni pala cetkica za zube, frendici je srusilo skoro svu zbuku, sve dimnjake i ispucali su joj zidovi.
Ima nešto i do razlike u sastavu tla gdje se nalazi kuća neka jače prenose a neka slabije ja isto nisam ništa osjetio a stari i stara su dobro osjetili razlika 3 km ali on je na podvodnom području a ja na brdu
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda su ti temelji kuće na stijeni i imaš serklaže po ps-u... suprotna krajnost bi bila kuća na mekom tlu, u najgorij verziji od pune opeke bez ojačanja...
Pravi potres će uvijek pokazati razliku

... evo odgovorile kolege u sličnom smjeru :)
Evo opet roknuko, Petrinja... osjetilo se do Kvarnera
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Možda su ti temelji kuće na stijeni i imaš serklaže po ps-u... suprotna krajnost bi bila kuća na mekom tlu, u najgorij verziji od pune opeke bez ojačanja...
Pravi potres će uvijek pokazati razliku

... evo odgovorile kolege u sličnom smjeru :)
Evo opet roknuko, Petrinja... osjetilo se do Kvarnera
I Labin, Istra
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Jadna ona djevojka što je poginula. Baš mi ju je strašno žao. Suze su mi došle kad sam čuo. Hebeš i kuću, sagradi se nova, ali život ugašen, pretužno.
 

Cutac

Prèkaroš
N
Jadna ona djevojka što je poginula. B
Nisam to cuo, sto je bilo?

Ma horor, cuo sam se sa frendom u policiji i civilnoj zastiti u sisku, katastrofa, nema rijeci za to
Ja nade polazem u bratica i njegove boyse, inace smo ****li jeza mi sa dimnjakom
Ne rade trgovine, nemam materijala da napravim lift da sam to skinem, mogu se ****t
 

Cutac

Prèkaroš
Sad sam skuzio dvije pukotine cca 35cm u gletu/kreču.
Sad serem i gledam bojler na zidu ispred sebe hahaha

E, mazda je dobila ciglu u krov i blatobran. Krov(pleksi) srecom nije puknuo, kosta koliko i vts.
 
Na vrh