Neobavezni razgovori 💬

visaluteju

Well-known member
Narode čime da operem mrlju od ljepila na onoj "gumi" ispod šajbe koja prekriva "kokpit" (nikako da se sjetim normalnog nazva) znači što prekriva sav prednji iza volana ispod šajbe. U C4II je to gumenasti materijal prošaran onom "narandža" teksturom.

Prošle godine sam (budala) nešto privremeno pričvrstio onom dvostranom ljepljivom trakom i kako je auto bilo na suncu kada sam skinuo to umjesto trake koju sam mislio odljepiti ostala je bijela rastopljena mrlja koja se ljepi i rasteže na dodir (kastrofa).

Čime da to isperem a da NE ostane fleka i da se ne ošteti ta guma, a da se da naći pri kući i u osnovnim radnjama. Kontao sam možda WD-om pa da poslije isperem nečim
 

visaluteju

Well-known member
Jos mi je neko rekao da je benzin dovoljno jak da ocisti a ne osteti, probacu wd i benzin.
Ulje obicno sumnjam da ce ovo moju mrljtinu ocistiti.
Javim ishod
 

Milosh

Test
Mislim da je WD dosta blaži prema površini od benzina.

A za ulja se varaš, ulja najbolje rastvaraju ljepila. Najbolje koje sam ja koristio je kantarionovo. Rastvara sigurno 3-4 puta bolje od suncok. i maslinovog. A ništa ne oštećuju površinu. Jedino o čemu trebaš misliti je da li će ta površina upiti ulje ili promijeniti boju, te hoćeš li moći sa te površine očistiti masnu fleku.
 

Cutac

Prèkaroš
Imam pitanje.
Farbali su ogradu na mostu u Sisku i pošpricali mi auto. Sad je prekriven plavim točkicama koje noktom idu dolje, no to bi trebalo polirati. Da prvo kontaktiram grad Sisak i slične službe ili da se javim svom osiguranju(nemam kasko)? Može li meni osiguranje isplatiti štetu, a onda sebe naplatiti od grada?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Teško ćeš išta napraviti, trebalo bi minimum zvati policiju i imat zapisinik o svemu... pa onda vidit. A tvoje osiguranje nema ništa s time, pogotovo ako nemaš kasko. Pitanje dali je i kako osiguran izvođač radova. To se desilo na javnoj površini?
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Imam pitanje.
Farbali su ogradu na mostu u Sisku i pošpricali mi auto. Sad je prekriven plavim točkicama koje noktom idu dolje, no to bi trebalo polirati. Da prvo kontaktiram grad Sisak i slične službe ili da se javim svom osiguranju(nemam kasko)? Može li meni osiguranje isplatiti štetu, a onda sebe naplatiti od grada?
Nakon toga si preparkirao? Nemaš zapisnik o okolnostima nastanka štete? Nemaš kasko?
Imaš jednu opciju. Javiti se u Grad. Nadati se da ćeš naći nekog razumnog i od volje da te sasluša (Šanse manje od 5 posto) :) i još da t dobrovoljno obeštete - šanse manje 0,1 posto. :) Probaj. I 0,1 posto šanse je više od 0.
 

Cutac

Prèkaroš
To se desilo na javnoj površini?
Da, stajao na semaforu.

Nisu ga pošpricali da se vidi jedna fleka, nego je magla bila svuda, no nisam skužio da je ofarban dok nisam dan kasnije upalio brisače i skužio da je komplet šajba nečime pokrivena.

Nakon toga si preparkirao?
Nije bio parkiran, bio je u prometu.

šanse manje 0,1 posto
Ulijeva povjerenje :)
Sutra ću poslati mail kome god se sjetim.
 

Franz

Well-known member
Nije bio parkiran, bio je u prometu.
Ak ja dobro pamtim, ti imaš i dashcam? To bi trebao biti od koristi, ne?
Nisu ga pošpricali da se vidi jedna fleka, nego je magla bila svuda
Kakvi diletanti. Možda neki "kumovi" s "javnog natječaja". Ja sam dvorišnu ogradu farbao, pa sam pokrio pločnik i dio ceste kartonskim kutijama da ga slučajno ne pokapam bojom.
 

Cutac

Prèkaroš
To bi trebao biti od koristi, ne?
Ja se nadam, jer imam video na kojem se vidi farbanje i čuje se moj komentar kako se boja jako osjeti.

Možda neki "kumovi" s "javnog natječaja".
Ma ne mora biti, dovoljno da je radnik kojemu je dosta života i ne mari o samom sebi, a kamo li o tuđim autima.
 

Cutac

Prèkaroš
Probao sam sa starom 3M i ne ide, sutra ću uzeti(naručiti) Meguiar's Mild pa probati.
Samo se nadam da neće pojesti bezbojni.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja narucio glinu u Tokicu sad, al sam se sjetio da nisam pitao jel plava ili crvena. Nakon crvene treba polirati auto, moram ih zvati sad...
 
Na vrh