Nemo, problem rezervni kotač

Drago

New member
Kao novopečenom vlasniku vozila Nemo 1,4HDI putnička verzija zapela mi je za oko jedna čudna situacija s rezervnim kotačem. Naime probao sam skinuti isti prije nego mi u stvarnosti zatreba i nije išlo lako. Kotač sam uspio skinuti tek iz kanala!!!
Naime sajla se neda odmotati dovoljno dugo da bi kotač uopće dodirnuo asfalt, a kamoli da bi ga povukao prema natrag i slobodno otkačio sajlu. Najviše što ide je 5 cm od tla. Ulaz sajle u vinč je nekako potrgan, u biti plastični završetak sajle. Našpricao sve WD-om, ali nije do toga. Jednostavno odvrtim ključem sve do kraja, ali kotač ne ide dolje koliko bi trebao.
Možda je bivši vlasnik što kemijao s kraćom sajlom :wtf:
Može li se motalica rastaviti, skinuti sa šasije i pogledati što se unutra zbiva?
hvala svima na odgovorima
 

ante66

Active member
ne treba se bojat , pitas ljude za savjet , imaju iskustva. Takav sam vrebao , jeli to Nemo plus , ima li rastavljive siceve,.....,?Kako si zadovoljan?
 

Drago

New member
Problem s rezervnim kotačem je riješen, sajla se bila zapetljala i nešto puklo. Uglavnom popravljeno i podmazano, bez kupovanja novih dijelova.

Htio bih nabaviti još jedan čelični kotač za Nemu. Od kojih vozila bi odgovarao, nekako ih nema baš za moj auto na njuškalu. Možda nešto do fiata ili Peugeota pošto imaju bratske modele?
 
Na vrh