Nemiran rad motora nakon servisa

radojkta

Member
Imam 1,6Hdi sa 33,000km i nedavno sam radio servis sve normalno ko i dosad mjenjano u ovlaštenom servisu.Samo sad promjenio još i filter goriva.I kad sam preuzeo auto čujem kod parkiranja većinom na uzbrdici i nizbrdici da se motor penje lagano u obrtaje.Kao nekad pod čokom.To potraje par sekundi i smiri se.Napominjem samo kad se stisne kvačilo i kad auto ide po inerciji.U servisu sam ga ostavio dva dana i oni naravno to je normalno ne izbacuje grešku a do servisa se to nije dešavalo.Ne da mi se više sa njima ganjati vjetrenjače!!!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mda. Ark Mihelić pretpostavljam? Oni znaju s*ebat savršeno ispravan auto.

Odi kod poštenog (neovlaštenog, specijaliziranog) meštra po drugo mišljenje.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jesu, jako. Brdo vremena, love i živaca izgubljeno. Velim, uništavaju ispravne aute i toliko su sposobni i iskusni u ignoriranju/negiranju problema da... ma nemam riječi.

Moje iskustvo s njima je završilo prije 7 godina, ali i dalje se redovito pojavljuju ovakvi slučaji s njima. Očito je da imaju jasnu poslovnu politiku koja graniči s kriminalom. No dobra je to škola bila, skupa al dobra.
 

Krky

Lakerski profesionalac
radojkta, na krajevima crijeva što idu na filter, na pumpu, pa na onu ručnu pumpicu su ti umjesto šelni one tako zvane automatske spojke koje u sebi imaju male kak ti gumice koje dihtaju da sistem bude pod tlakom, i da ne vuče zrak, inače ima set za reparaciju tih spojki..
Tebi su na autu simtomi ti kad negdje vuče zrak, a kažeš da su mijenjali filter goriva, trebali su te spojke odpajati i natrag pripajati na filter...
A može ti bit da nigde ne vuče zrak već je u sistemu zrak koji još nije motor progutao.. probaj ga po auto putu malo potjerat sa malo jačim gasom da protjera taj zrak.. možda ti ga nisu dovoljno napumpali sa onom ručnom pumpicom, ko za tlakomjer.. probaj dali je ta pumpica mekana, ako je, napumpaj mu gorivo na nju sve dok nebude tvrda ko kamen..
U današnje vrijeme u ovlaštenima ugrađuju svakakva smeča pod psa, 20% loših jeftinih filtera ima tvorničku grešku na sebi da vuču zrak..
Ja uvijek uzmem Purflux..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Nema odušak, ima na kučištu filtera za vodu, al to nema veze za ovim..
Pumpica ti izgleda točno ko ona za tlakomjer, trebala bi ti biti na c4 kad gledaš u motor sa lijeve strane gore na motoru, ako imaš onu zaštitnu oblogu na motoru, onda mislim da ju budeš moral skinut, samo ju pocukneš, ona je na štiftima..
Netko tko ima taj c4 nek to malo bolje opiše di je kaj :D
Zlazko! :D
 

radojkta

Member
Gledao da ću skinuti poklopac na motoru al drže ga neka dva gumena kao štifta.Nisam skužio kako se skida a nisam ih htio skršiti.Na kraju odustao.Ako tko zna kako se skida nek kaže.
 

akiramar

Active member
Isti motor, isti filter, ista pumpa:
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=sVDS0pCGnDg"]https://www.youtube.com/watch?v=sVDS0pCGnDg[/ame]

Na 0:25 ti skoro prstom pokazuje pumpu - onaj crni cilindar koji strši van između dva siva priključka cijevi.

Samo skidanje filtera nije dobro prikazano, nakon što ga skineš s auta, nije ga jednostavno skinuti s kučišta, ali nije problem ako znaš trik :)

Na 4:40 se koristi pumpa, pa možeš točno vidjeti gdje se nalazi.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ta pumpica u zimi kad je jako hladno zna biti, ta guma ktuta, pa ju je dobro malo sa običnim fenom ugrijat, pa ida lakše pumpanje..
 

radojkta

Member
Ovaj video mi je pomogao nać jer mi je kolega na prijašnjem postu napisao da je pumpica ko od tlakomjera pa nisam znao noć jer je drugačija.Dal je bolje napumpati dok motor radi ili kad je ugašen.Iako se bojim da od toga ništa jer mi u obrtaje ide samo kad stisnem kvačilo a ne i kad stisnem kočnicu mora da je neki senzor.
 

ZlatkoC4

Well-known member
pumpa se dok ne postane tvrdo i tek onda pališ auto ali moraš ponoviti i par puta ako ti je povukao puno zraka. ako se i dalje to dešava treba provjeriti crijeva do i poslije filtera goriva. ako je i tu sve uredu moguće je da filter goriva prljav te ga je potrebno promijeniti.:grin:
 
Na vrh