Nece da upali

Xsahara

Member
Jutro drustvo,

jutros krenuh da upalim auto i imam sta da vidim i cujem.. nece da upali, vergla i izbacuje da ima gresku
Lampica od akumulatora blinka i primjetih da je upaljena ova lampica ali niie zute boje nego slicna boja kao pozadina ili mi se ucinilo da nije zuta, drzah ga na kontakt prvi da prodje struja kroz niega i pokusah ponovo ali nista idalje vergla, zna li neko da li je istrosen akumulator ili nesto drugo, takodje primjetih da se stoji kao da je upaljena klima, ne vozim samo ja auto pa ne znam da kako su ga ostavili sinoc.
 

Prilozi

Milosh

Test
Ako vergla onda to nema veze sa akumulatorom. Ako može verglati, može i upaliti (što se tiče akumulatora). A to je lampica od grijača, znači da je hladno i da grijači rade, to je normalno.

Jel se ta lampica gasi? Trebalo bi da se ugasi nakon 5-10 sekundi.

Znači daj kontakt i čekaj da se ugasi lampica grijača, a onda pali.
 

Xsahara

Member
Ako vergla onda to nema veze sa akumulatorom. Ako može verglati, može i upaliti (što se tiče akumulatora). A to je lampica od grijača, znači da je hladno i da grijači rade, to je normalno.

Jel se ta lampica gasi? Trebalo bi da se ugasi nakon 5-10 sekundi.

Znači daj kontakt i čekaj da se ugasi lampica grijača, a onda pali.
sad nema lampice ali nema snagu odma me prebaci u stedljiv nacin rada, ni multimedija se vise ne pali i posto je digitalno dje su kazaljke i sve sve se zacrni i samo ostane akumulator da treperi i ono klasicno check engine pojas itd.. Nije danas nista neobicno hladno + sam na primorije ne bi trebalo da je zbog toga
 

Xsahara

Member
Ja tipujem na akumulator
Tako je i bilo.. nesto je ostalo upaljeno, sta.. to niko ne zna 😄
Imam jos jedno pitanje vjerujem da ces znat odgovor, uzeo sam od majstora spravu jednu isto sa onim stipaljkama kaze da ga stavim preko noci da se napuni skroz ili ispravi baterija u akumulstor tako nesto rekao, u svemu tome zaboravih da ga pitam da li da stoji auto ugaseno i ima li neki proces kad se bude skidalo, bio je h zurbi pa mi dade samo i rece to stavi na plus crnu na masu i drzi cijelu noc.. da li je neko radio mozda to kod kuce pa da objasni ukratko ako nije problem :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Punjač za akumulator? Na punjacu stoji koja jw stipaljka plus, a koja minus. Prvo se stavlja minus, pa plus, pa tek onda ide punjac u struju. Skidanje je obrnut proces, prvo punjac iz struje, plus pa minus.
 

Xsahara

Member
Punjač za akumulator? Na punjacu stoji koja jw stipaljka plus, a koja minus. Prvo se stavlja minus, pa plus, pa tek onda ide punjac u struju. Skidanje je obrnut proces, prvo punjac iz struje, plus pa minus.
E upravo tako,
Koliko vremenski bi trebao da se puni, ja bi ga ostavio preko noci da stoji samo nemam garazu a bojim se kisa da ne padne. To je ovakav punjac ako prepoznajes. Najbolje mozda da ga stavim sad pa da prkrojem haubu sa necim ako padne kisa da se ne skvasi nista
 

Prilozi

Xsahara

Member
Ponovo zaladnilo malo vise nego proslih dana.. Nece da upali ponovo akumulator prazan.. mislim da je vrijeme da se mijenja ovaj stari akumulator, izgleda da prosli vlasnik nije mijenjao a kod njega je bio par godin..
Koja marka akumulatora je najbolja za Citroen, nije bitna cijena (C4 2014 eHdi 1.6 114hp 84kw dizelas)
 
Na vrh