Ne reagira papucica gasa

Mdrincic

New member
Pozdrav svima.

uzeo bratovog xsara picasso 2.0 hdi 2001. otisao do HR. U povratku mi prokuha. Vratim se u HR i zet promijeni supalj hladnjak. Skuzimo da je zaglavljen ventialtor. Popravi ventilator pa upalimo auto da nabije temppa da vidimo otvara li termostat i pali li se ventilator. Malo ga po gasu da sto prije nabije temp. Ne pali ventilator. Krepan osigurac 30A. Zamijenimo osigurac i vise ne prima gas. Kao da nisam ni stisnuo papucicu. Motor radi sa nekih 1100 obrtaja. Pregledali osigurace da nismo sta pobrkali. Sve ok.
Donesem autel AP200 koji koristim na mom meganu i uradim dijagnostiku. Strasno. S obzirom da sam se morao vratiti kuci ostavim auto. 2 majstora gledali i ne mogu rijesiti. Ovdje su greske koje je pokazao autel. Zbilja bih vas molio pomoc ako je neko imao sta slicno.
hvala
 

Prilozi

Mrki5

Well-known member
Da nije nešto u kratkom spoju jer ovde ima dosta grešaka? Pregledaj F 15 30 A Vidi da se nije otkačila sajla br 1 senzor papučice gasa .Screenshot 2022-08-19 at 15-20-15 Citroen.pdf.png
Screenshot 2022-08-19 at 15-19-44 Citroen.pdf.png
 
Posljednje uređivanje:

Mdrincic

New member
Hvala na diagramu, ujutro cu svakako prvo to provjeriti i naravno akumulator. Eto danas vise nije htio ni upaliti pa cu prvo ujutro vidjeti da nije jos nesto krepalo.
 

Mdrincic

New member
Evo da napravim mali update. probali smo sve vase savjete, prekontrolisali sve osigurace konektore, kablove i nista, apsoluno nista. S obzirom da sam se morao vratii u Bosnu auto sam ostavio u HR i sad je jedina mogucnost da ga doslepaju ovdje. Mnogo razocarenja jer jos auto nije moj :) ali tako to biva. Vama hvala svima na pomoci a ja se obavezujem kada ga popravimo da kazem sta je i gdje bio kvar.
 

Mrki5

Well-known member
Kada vrti anlaser da li se pokreće kazaljka od obrtaja ? Da li dobija gorivona dizne ?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh