Ne radi grijanje u kabini

WooD

New member
Pozdrav, evo malo prije sam dosao sa posla i smrzo se u autu. Kao sto sam napisao ne radi mi grijanje u kabini!!
Auto je 03' 1.4 dizel.
Dali tko zna u cemu bi bio problem i dali je popravak skup?
 

WooD

New member
Nije nista koliko znam. Relativno je kratko kod mene, cca 2mj. Sve je bilo uredu do veceras..grijao je super.. sad malo citam tu na forumu..ona temperatura motora brzo dode na 1..pa na 2..pa na 3..onda se spusti na 2 i tu ostane..ako sta to znaci..
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
I to govori da imaš vazduha u sistemu. Možeš i sam da probaš da otvoriš mali čepić koji je na crevu ispod haube, ide levo od akumulatora, vodi u kabinu. To uradiš dok je motor u radu i tako izađe vazduh jer je to najviša tačka.
 

WooD

New member
Sad sam odvozio 25km.. prije puta sam ga ozracio, nakon cca 30 sek je procurio antifriz. U voznji je digao temperaturu na 2 crtice i puhalo je mlako. Pred dolazak na posao je puhalo kako i inace toplo. Nije mi vrag dao mira i stao sam kod lokalnog mehanicara, pogledao ga i rekao da je otisao termostat..cca 500kn plus njegove ruke..oba crijeva su topla i antifriz je na mimimumu
 

WooD

New member
Veceras kad sam isao sa posla sve normalno. Grijanje ok..sad ga :cenzura::cenzura::cenzura:i..ako se opet dogodi onda mjenjam termostat!!

Ali javio mi se drugi PROBLEM!!
U kabini se cuje zvuk slican kakav daje kad pojas nije zakopcan..bip, bip,bip..ni jedna lampica nije upaljena..i nije stalno, recimo svakih 5min se cuje oko 1min i prestane..
Ja cu poluditi!!
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Obrati pažnju na displej kad se pojavi prvi put. Može biti nezatvorena vrata, rezerva goriva, prevelika temperatura rashladne tečnosti (ako je nema dovoljno ili loše čita termodavač na termostatu)...
 

WooD

New member
Dobra vjest je da auto normalno grije. Uzrok bipa nisam otkrio..
Pojavila se novi problem...
U leru pri stajanju se dogada nepravilan rad motora. Zatrese se a obrtaji miruju..
 
Na vrh