Ne rade tipke na radiju, već samo na volanu

sejo

New member
Unazad dva dana s radijom i CD playerom mogu upravljati samo komandama na volanu, jer tipke na uređaju ne rade. Je li netko imao takav problem i u čemu bi mogao biti kvar?
 

Automatic

Well-known member
Meni na c5 znao napravit da ne prihvaća komande direktno već samo one pokraj volana.Kad ugasim i ponovo upalim radio opet sve šljaka i radio i komande.To mi se događa jednom mjesečno.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa koliko pišu po forumima vani, dva najednostavnija problema, tj. rješenja su

- zapela je neka tipka i zblesavi radio - sve tipke bi trebalo prečačkat i eventualno ''oslobodit'' ako ne mrda. Zna se i nakupit prašine i ostalog iza panela, pa bi ga bilo dobro skinut i očistit sve tipke i spojeve na ploči.

- zblesavio se jer mu je tako došlo - trebalo bi resetirat BSI

Ako ovo ne riješi problem vjerovatno ćeš morat potražit profesionalca ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
www.google.com kaže:

Put the driver's window down, lift the bonnet and ensure all equipment is switched off.
Ensure all doors are closed and remove key from the ignition.
Wait for 3 minutes, disconnect the vehicle battery and wait 15 seconds.
Reconnect the vehicle battery, wait a further 10 seconds (do not open doors.).
Switch on the side lights through the driver's window.
Switch on the ignition and check system's functionality.
Hold lock button on key down for 10 seconds.
Remove key open & close door test central locking system.
Start the engine and complete the system's check.

Koliko sam skužio to je za običnu Xsaru... ali je vjerovatno isto. A možda i neko tu ima iskustva pa ti više kaže
 

Mrèela

New member
Koliko sam skužio to je za običnu Xsaru... ali je vjerovatno isto. A možda i neko tu ima iskustva pa ti više kaže
Evo i prevod,ne verujem da svi znaju Engleski :Stavite prozor vozača prema dolje, podignite poklopac motora i osigurati da sva oprema se isključuje.
Uvjerite se sva vrata se zatvaraju i izvadite ključ iz kontakt brave.
Pričekajte 3 minute, isključite bateriju vozila i pričekajte 15 sekundi.
Ponovno spojite akumulator vozila, pričekajte još 10 sekundi (ne otvarajte vrata.).
Prebacite se na bočnim svjetlima kroz prozor vozačkom.
Uključite paljenje i provjeriti funkcionalnost sustava.
Držite tipku za zaključavanje na ključu dolje za 10 sekundi.
Izvadite ključ otvoreni i zatvoreni sustav Test vrata centralno zaključavanje.
Pokrenite motor i dovršiti provjeru sustava.
 

igorricar

Member
Ikod mene isti problem sa radijom, tipke na njemu ne rade moze samo preko volana da se upravlja, jedino radi tipka za ukljucivanje i iskljucivanje. Izvadio sam radio, proverio kontakte i opet nece da radi...sad jedino da probam da resetiram BSI. Sad neznam dali moze nesto da krene na lose ako to ucinim, da ne pokvarim nesto?
 

igorricar

Member
Uradio sam reset na BSI, ali nista se nije promenilo, opet ne rade tipke na radiju, samo radi tipka za ukljucivanje i glasnost, i one na volanu.... Ponekad se ukljucuje - list of pty program-.... Dali mozda neki osiguraci su u pitanju ili crkao radio?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sumnjam da su osigurači, ne idu oni tako po konponentama radija... mislim da bi cijeli crkao u tom slučaju.
Vjerovatno bi najbolje bilo da ga neki električar pregleda
 

igorricar

Member
potrazicu nekog, ali retko ko vise popravlja takve stvari...pitao sam nekoliko i rekli mi da kupim novi, samo problem je sto preko radija idu komande u meniju....

sad sam proverio i proradili su, samo ima problem, stalno se ukljucuje na ekranu "list of pty progames" i onda opet se blokiraju pa posle nekog vremena prorade...sumljam da je ta tipka ty-pty problem...pokusacu da je ocistim ili da je nekako blokiram da se ne pali vise
 
Na vrh