Ne pali kad se vozi po mokroj cesti - C5. 2.0 HDI 2006

Djendara

New member
Pozdrav...svaki put kad vozim po mokroj cesti poslje nece da upali.Izbacuje braking sistem faulti,suspension faulti,esp...pisti sve zivo,zasvjetli STOP i nakon sto se osusi nakon dan dva sve normalno do iduce kise.HELP!?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš sreće ako se sve vraća u normalu. Meni nije, trebala je nova centrala abs-a (na c3).
Pravac električar i nek pregleda/sredi konektore, zaštitite sve od vode nekako. Jel ti fali komad oplate blatobrana, zaštite motora?
 

Djendara

New member
Vrati se sve normal nazad...sve plastike uredne.Trebao bi mi najbolje netko sa lexiom u tom trenu da napravi dijagnostiku al nemam nikog.I ja mislim da je neki kontakt mozda na senzoru abs-a al ajd znaj.
 

Djendara

New member
Evo danas...prvo braking faulty,pa suspension faulty,pa abs/esp faulty,sve jedno za drugim i ponavlja...potom power steering faulty.I kad se osusi vozi dalje.

E da i zna u voznji kazaljke samo padnu,puno se lampica upali i displej sa predjenim kilometrima pretvori brojeve u crtice.
 

visaluteju

Well-known member
To su neki zanimljivi spojevi kod tebe :)
Najbolje bi bilo imati dobrog elektricara da sve pregleda i ispita oko instalacije, kompjutera, osiguraca, akumulatora i slicno...

Jesi primjetio da li se isto desava ako npr auto ostane na kisi svu noc a sutra ga vozis bez padavina i ako ga vozis za vrijeme padavina, po lokvama i to?

Da pokusas skontati da li mu vise smeta kad pokisne ili kad prodje kroz lokve pa se skvasi odozdo.

Ne znam kako je uradjeno u c5 ali u moj c4 se cjedila voda sa sajbe u losu kutiju osiguraca...
 

Milosh

Test
Otići na pravu dijagnostiku da se pročita koje je tačno greške detektovao ABS modul, pa onda tragom tih grešaka tražiti odgovarajuće žice i konektore.
 

Djendara

New member
Evo danas jaka kiša,nakon 7km voznje i to lagane sa izbjegavanjem lokvi koliko se moglo poceo je sa pistanjem i bacanjem raznih gore vec spomenutih greski.
Nakon sto dobro pokisne kao recimo danas do 13h uvijek upali.Kutije sa osiguracima sve suhe.Vjerujem da je dole oko kotaca ili negdje problem u nekom kontaktu ili zici.Gledali jesmo ali nista nismo nasli.Bojim se da mi ne gine ovlasteni servis jer nemogu vise ovako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj, ali teško će ti ovlašteni pomoć. Dobrog električara nađi, al ono... baš dobrog. Sa iskustvom, znanjem i alatom.
 
Na vrh