Narančasta lampica u obliku motora

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zvuči mi ko da je onda nekakav rent ili testni bio prije? Te aute se ne pazi, nažalost, riskantna su kupovina. Al to je više nebitno u ovom trenutku, nadam se da će sve bit u redu, pogotovo uz redovnu 100ku i malo sreće :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Auto sam kupio prije pet mjeseci tako da nemam pojma sto je u njega lijevano.
e ovo sad već baca pogled u drugom smjeru. tko zna što je prije rađeno sa autom dali si auto kod kupnje provjerio u servisu da je sve ok.

ostalo samo ovisi koliko mu se dodaje aditiva za oktanski broj,njegova čistoča i kalorična vrijednost
Mislim da je ovdje upitanju upravo ova tvoja rečenica čistoća goriva

Naravno da nema previše veze dali je 95 ili 100 s tim da bih sa 100 trebao znatnije bolje raditi startnije itd. po iskustvima drugih samo kažem da je 100 čišći od 95, oktani su tu najmanji problem
 

rinenad

New member
@Ivan 222 Auto nije bio testni. gospodja je jednostavno pozeljela MB 300E Cabrio i ovog je ostavila u auto kuci koja prodaje iskljucivo ekskluzivne Mercedese. Cak su i onu vodu za staklo kupovali originalnu i Imam sve racune od prvog dana. Auto nema niti najmanju tockicu. inace pored kuce mi se nalazi Total pumpa i sve vrijeme sam lijevao gorivo na njoj i nikada nije bilo problema eto dok nisam ulio neko bezveze. Inace ovdje ljudi koji zele ustedjeti na gorivu toce na Kauflandovim crpkama. To su me odmah u servisu pitali. Da nije gorivo sa tih pumpi...nemam pojma, danas je sve ok. Dolijevacu svaki drugi dan taj 102 benzin pa cu pisati ako se ponovi.
Inace hvala svima.
 

La Marche

Iskreni optimist
Ajde Bože daj da ti se tako sve riješi. Kako sam spomenuo već davno, jedan tank mi je auto na niskim okretajima povremeno isprekidano radio. Do sljedećeg tankiranja. Odonda, već više od 100.000 km sve ok.
1. Želim i tebi tako.
2. Malo, bar malo mi je utješno da se priča poznata iz HR može dogoditi i u D. ��
3. Ne znam Nijemca koji ne želi uštedjeti, pa mi izgleda da Kauflandu cvate posao. ��
4. Radije piši još nešto o autu, a ne samo kad nešto ne valja. Zanimalo bi barem mene, ako nikog drugog. DS4 mi je jedna od opcija za sljedeći auto. Skromnije motoriziran ipak.
 

La Marche

Iskreni optimist
Najviše me zanimaju dvije, tri stvari:
1. Da li se u dva-tri satnim vožnjama putnici otraga dobro osjećaju?
2. Da li Nijemci s kojima se srećeš pitaju zašto si kupio taj auto, imaju li kakvih komentara?
3. Da li si (ako izuzmemo ovu zadnju epizodu) zadovoljan odlukom da kupiš taj auto?
 
Posljednje uređivanje:

rinenad

New member
Idemo redom, ne znam za udobnost otraga jedini koji se vozi je moj cetverogodisnji sin. Rekao bih da DS4 u Njemackoj izaziva jako malo paznje na prvi pogled, tek kada zavire u unutrasnjost zbune se. Instrument tablu i vrata oblozena kozom imaju samo najskuplji auti ovdje. Dosta toga se dobije za ne puno novaca. Za novce Koje platite dvije godine star DS4 sa jako malo kilometara ne moze se kupiti npr. posljednji model A3 ni u osnovnoj izvedbi. Zadovoljan sam. Najveci mi je gust kada vidim u retrovizoru svaki prosjecni BMW :)...
 

mariola

Active member
Njemac ne kupuje Citroen.
A komentar bude otprilike "ne izgleda lose, al je francuz". A umjesto ovog francuz ide bilo koja marka auta koja nije njemacka.
 

Lix

Active member
vidim najepnicu "volim grad koji teče", dođi ti prijatelju u taj grad na pivu ili kavu ovisi šta pijes da sjednemo u karolinu i bacimo ćakulu, kupi filter ja ti ga promjenim, odemo dsa probat na grobnik i to je to ispunimo dan bez greške :grin:
 

rinenad

New member
Konacno rijesen Problem. Promijenjena cijela einspritz pumpa u servisu. Hvala svima na savjetima. Da sve je odradjeno u Bosch servisu. Obavezno tociti gorivo vece oktanske vrijednosti savjetovali su mi.
 

Stapel

New member
Pozdrav! Meni se danas uplalila lampica motora. Prije toga sam osjetila trokiranje... Ato vozi na plin. Kadaje plinski sustav ugraden, prije 2 godine, dogadalo se isto i bila je bobina u pitanju. Prije 2 tjedna promijenjena je ekektronika plinskig sustava (naravno, nekoliko dana po isteku garancije), i sad se cini i ovo na novo.. Ima li tko savjet? Hvala 😀
 

vborovic

C5 modifikator
Koji plinski sustav je ugrađen? Landi Renzo, BRC, nešto treće? Auto ne bi bilo loše odfurati na dijagnostiku da se pokaže što zapravo javlja, da li je problem pri izgaranju, uopće protoku plina ili što već. Da li ima razlike kada se voziš na plin u odnosu na benzin/dizel (ne znamo koji je motor u pitanju)?
 

Stapel

New member
Motor je benzinac 1.6, 80kw
Ugraden je Landi Renzo.
Probala sam prebaciti i na benzin, ali cinilo mi se da je isto. To mi se dogodilo na putu. Skuzila sam daako ga vozim npr. 70km/h u trecoj, onda mu je ok....

Godiste 2009., 145000km, veliki servis napravljen prije 10-ak dana. Nisam jos mijenjala remen...
 

vborovic

C5 modifikator
To mi se dogodilo na putu
Znači, u vožnji je počelo trokirati? Stupanj prijenosa u kojem se auto nalazi u pravilu nema prevelikog utjecaja na rad motora na način kako je opisano, to je stvar samo prijenosa ... 70 km/h se može voziti i u 5.oj ... e sad, ako bi bilo da npr trokira u 4-5.oj a ne u 3.oj, onda bi moglo biti nešto sa samim prijenosom/mjenjačem, što za sad nećemo razmatrati.

Da li se pozna nekakva povećana potrošnja plina nego uobičajeno?
 

Dalibor

Dado Tornado
ako vise ne trokira kupi na njuskalo OBD 2 bluetooth citac, i kada ga ukopčiš na auto spojis se sa mobitelom (besplatni programi obd car doctor, scan master)preko bletootha i obrises ocitanu gresku nakon sto vidis koja je.
nije neuobicajeno da se na plinasima pale lampice, te obd 2 citace i kupuju najvise oni koji voze na plin.
 

vborovic

C5 modifikator
To nije rješenje problema, a i (valjda) opće poznata stvar je da ti BT OBD čitači brišu samo greške koje BSI sprema, a od niti jednog drugog ECU-a se neće vidjeti ... što je otprilike 1/25-tina onoga što se na standardnoj dijagnostici vidi
 

ZlatkoC4

Well-known member
Godiste 2009., 145000km, veliki servis napravljen prije 10-ak dana. Nisam jos mijenjala remen...
napravili ste veliki servis a remen niste mijenjali to i nije baš uobičajeno ?

Nema ti druge nego li otići na dijagnostiku kod nekog tko se zaista kuži a najbolje kod ovlaštenog.
 

Cutac

Prèkaroš
1.6 VTi?
Pa taj ima lanac, zar ne?
Ako ima moj, a isti je vrag, oba BMW-ovi prinčevi, čudno bi bilo da tvoj nema lanac.
 
Na vrh