MOtor ne prima gas ni ne pali

Antel

New member
Pozdrav,
Imam C5 2.0D sa 181 PS iz 2017 cca 170 000 km, automatik
Do prije 2 godine sve odlično a nakon toga:
- adblue -1000 EUR
- 2 nosača motora
- kugle na vilicama
- glavni ventilator kabine
- selen blokovi
- injektor ad blue-a
uglavnom počeo me je izluđivati.

Prije dva dana tijekom vožnje odjedamputa gas prestao primati i upalila se žuta lampica od akumulatora, ugasio ga i više ga ne mogu upaliti. Vergla ali neće se pokrenuti.
Ima li kakva ideja što bi moglo biti?
LP
 

Mrki5

Well-known member
Teško je tu bilo šta reći bez dijagnostike. Treba ga tada kada neće da upali prikopčati na dijagnostiku pa videti sihronizaciju senzora radilice i bregaste, pritisak goriva, senzor pritiska goriva itd.
 
Posljednje uređivanje:

Antel

New member
Teško je tu bilo šta reći bez dijagnostike. Treba ga tada kada neće da upali prikopčati na dijagnostiku pa videti sihronizaciju senzora radilice i bregaste, pritisak goriva, senzor pritiska goriva itd.
Da sutra ide. Samo vergla nikako neće paliti
 

gambler072

C5 enthusiast
Uh, ne zvuci dobro :/ ko god da je proizvodjac, dobavljac treba priznati svu nastalu stetu, citaj polugeneralka motora vjerovatno, jer svi daju garanciju min 3 godine i 60tkm
 

Antel

New member
Uh, ne zvuci dobro :/ ko god da je proizvodjac, dobavljac treba priznati svu nastalu stetu, citaj polugeneralka motora vjerovatno, jer svi daju garanciju min 3 godine i 60tkm
Proizvodjac Continental original, cijena je bila duplo veca od drugih i kupio sam ga u njemackoj.. Svi spaneri i role su dobro pricvrsceni i sada tako da je remen ocito glavni uzrok. Za sada idem s promjenom 2obe bregaste, klackalica, podizaca ventila, podloski dizni i naravno remena...pa cemo vidjeti da li je sta drugo nastradalo.
Slike remena:
 

Prilozi

gambler072

C5 enthusiast
Proizvodjac Continental original
Katastrofa
I ja sam nedavno razmatrao kupovinu Conti seta u Njemackoj jer je jeftiniji nego u Bosni, ali sam na kraju odustao zbog garancije u slucaju da se nesto ne daj boze desi.
Ja sam nakon 5 godina skinuo SKF set sa auta, ni spaner, roler pumpa fino vrte, bez ikakvog neprirodnog zvuka, remen bez ikakvih napuklina ili ostecenja. A Conti sam uvijek smatrao prekvalitetnim, katastrofa jednom rjecju. Nadam se da nece biti dodatnih dijelova za zamjenu i da ces nekako uspjeti istjerati reklamaciju.
P.S. u kakvom su stanju okretni dijelovi, ovo na slici mi djeluje kao da je nesto zablokiralo remen pa ga radilica ili bregasta sastrugale?
 

Franz

Well-known member
ali sam na kraju odustao zbog garancije u slucaju da se nesto ne daj boze desi.
Kako u praksi funkcioniraju te reklamacije sa zupčastim? Uvijek imam dojam da će naći 356 razloga zbog kojih jamstvo ne vrijedi. Npr. brata su nedavno isprcali s akumulatorom, jer nije ugrađen kod ovlaštenog električara s njihovog popisa.
 

Antel

New member
Katastrofa
I ja sam nedavno razmatrao kupovinu Conti seta u Njemackoj jer je jeftiniji nego u Bosni, ali sam na kraju odustao zbog garancije u slucaju da se nesto ne daj boze desi.
Ja sam nakon 5 godina skinuo SKF set sa auta, ni spaner, roler pumpa fino vrte, bez ikakvog neprirodnog zvuka, remen bez ikakvih napuklina ili ostecenja. A Conti sam uvijek smatrao prekvalitetnim, katastrofa jednom rjecju. Nadam se da nece biti dodatnih dijelova za zamjenu i da ces nekako uspjeti istjerati reklamaciju.
P.S. u kakvom su stanju okretni dijelovi, ovo na slici mi djeluje kao da je nesto zablokiralo remen pa ga radilica ili bregasta sastrugale?
Klipići na bregastoj su se zakrenuli jer nisu od istoga komada....ostaje nada da ventili nisu dobili...
Katastrofa
I ja sam nedavno razmatrao kupovinu Conti seta u Njemackoj jer je jeftiniji nego u Bosni, ali sam na kraju odustao zbog garancije u slucaju da se nesto ne daj boze desi.
Ja sam nakon 5 godina skinuo SKF set sa auta, ni spaner, roler pumpa fino vrte, bez ikakvog neprirodnog zvuka, remen bez ikakvih napuklina ili ostecenja. A Conti sam uvijek smatrao prekvalitetnim, katastrofa jednom rjecju. Nadam se da nece biti dodatnih dijelova za zamjenu i da ces nekako uspjeti istjerati reklamaciju.
P.S. u kakvom su stanju okretni dijelovi, ovo na slici mi djeluje kao da je nesto zablokiralo remen pa ga radilica ili bregasta sastrugale?
Nisam htio cont nego bas continental...puno skuplji !"#$% a za k.....
 

gambler072

C5 enthusiast
Kako u praksi funkcioniraju te reklamacije sa zupčastim?
Na forumu se nekome desilo prije par godina. Ja licno ne znam, i nadam se da necu biti u toj situaciji, i istog sam misljenja da bi bilo dosta povlacenja da se istjera pravda.
 

sir.Oliver

Well-known member
zdeslave , ako bi sve bilo uradjeno kako valja .... nikada nebi ni primjetio da je sastavljeno iz više komada ..... ( očto je bila ili slabija termička obrada ili je negdje drugdje došlo do pogreške prilikom izrade )
 
Na vrh