Moment ključ

Gorski

Member
Nadam se da nije krivo mjesto za ovu temu.
Namjeravam kupiti moment ključ, znači i za sve prateće što ide uz to.

Interesira me, kojeg raspona snage odabrati moment ključ kako bi zadovoljio sve potrebe prilikom te rabote. I da li je to uopće moguće sa jednim istim?

Nadalje, gdje uopće pronaći podatke pritezanja recimo matice remenice na radilici, vijaka poklopca glave motora, natezača zupčastog...

Također, da li je za pravilno postavljanje zupčastog remena i lanca bregastih osovina nužan set alata za dovođenje motora u fazu ili se može i improvizirati isti?

Ako netko zna molio bih lijepo. 😊
P
Nadam se da nije krivo mjesto za ovu temu.
Namjeravam kupiti moment ključ, znači i za sve prateće što ide uz to.

Interesira me, kojeg raspona snage odabrati moment ključ kako bi zadovoljio sve potrebe prilikom te rabote. I da li je to uopće moguće sa jednim istim?

Nadalje, gdje uopće pronaći podatke pritezanja recimo matice remenice na radilici, vijaka poklopca glave motora, natezača zupčastog...

Također, da li je za pravilno postavljanje zupčastog remena i lanca bregastih osovina nužan set alata za dovođenje motora u fazu ili se može i improvizirati isti?

Ako netko zna molio bih lijepo. 😊
Pardon, valjda sam izbrisao slučajno, trebam izmijeniti bregastu osovinu ispuha, i odraditi sve ostalo u vezi sa time.
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
blokatore motora možeš i improvizirati .... nije neophodan specijalni set alata . mnogo važnije je znati odraditi posao . ako nemaš iskustva , uzmi nekoga tko ima , ali samo kao mentora . ti radiš on samo nadgleda , kontroliše i po potrebi ispravlja pogreške . i ja sam tako učio ....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Interesira me, kojeg raspona snage odabrati moment ključ kako bi zadovoljio sve potrebe prilikom te rabote. I da li je to uopće moguće sa jednim istim?

Meni Wisentov 20-110Nm odrađuje 99% posla.


Nadalje, gdje uopće pronaći podatke pritezanja recimo matice remenice na radilici, vijaka poklopca glave motora, natezača zupčastog...

Podatke nekada dobiješ u paketu sa dijelovima, a nekad trebaju i servisna uputstva... za Berlu postoji Haynes, dobro ulaganje ako misliš auto zadržati dulje vrijeme
 
Posljednje uređivanje:

Gorski

Member
Berlu = Berlingo?
Inače trenutno imam C8, i Saxo. C8 nadam se bar 3 g još iako je sada neispravan i očekuje popravak.
A i ubuduće Citroen, vjerujem.

Što je Haynes?

110 kN taj Wisentov?

A remenica radilice npr., sa koliko se priteže?
Vidim taj Wisentov, u Bauhausu 330,00 kn.
Ja sam mislio da treba biti 1000,00+ kn da bi bio dobar.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Berlu = Berlingo?
Da :)

Što je Haynes?
Servisne knjige, jedne od najkvalitetnijih svoje vrste, ali izumiru...
https://haynes.com/en-us/Ja sam kupio preko eBaya, a znaju se pojaviti i na njuškalu... .samo je za svaki model posebna knjiga.
Ima nešto i na internetu za skinuti... ali treba se potruditi dok se nađe


110 kN taj Wisentov?
Da, taj koji si našao... za amaterski rad je OK po meni. Odradio je generalku na C3 1.4, auto još uvije vozi nakon par godina.
Lidlov mi se recimo u kratkom roku raspao... pa se isplati po meni dati malo više za ovaj.
A ovi ključevi od 1000+kn... nemogu ih komentirati jer nisam radio sa njima :) Ali vjerovatno vrijede.

A remenica radilice npr., sa koliko se priteže?
Ovisi o autu, motoru... mislim da je na 1.4 benzincu nešto sitno, 25nm
 

Gorski

Member
Potražiti ću taj Haynes. Nije 2.0 HDI 100 kW RHR rijedak motor, ugrađivao se u 20 modela kako sam pročitao negdje. Možda negdje ima.

Što se tiče ključa, ma ja sam inače bedast za te stvari pa volim kupiti profesionalni alat kad god mi zatreba.
 

zulufer

Active member
Ja sam kupio moment ključ u Pevexu raspona 40-210Nm, marke "Suki" za 189 kunića. Samo sam vijke kotača zatezao za sada. Čini mi se ok.
 

Dalibor

Dado Tornado
kako često lidl i kauflad imaju te auto akcije, trebao bi moment k. od 5-25 za do oko 150 kn, ima li u ovom trenutku toga negdje??????????????????
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Kupio ja neki dan u Bauhausu te Wisentove: 5-30 i 20-110 kN.
to ti je dobra investicija. Imaš i certifikat da je propisno baždaren, imaš i jamstvo. Dobru i preglednu skalu, adekvatnu dršku kaj ne klizi iz ruke.
Nemoj ga sam zaboravit vrnut na nulu posle zatezanja. :)

Onaj u lidlu nema niš osim TUV certifikata kaj mi niš ne govori. A i taj TUV lijepe kaj žvakače po podu, od kuhinjskog miksera do šarafa. :)
 
Na vrh