Metropolis Concept (budući DS9)

Dalibor

Dado Tornado
vjerijatno je isti dizajner, jer je bivši citroenov dizajner domagoj đukec prije cca 2 godine prešao u bmw.

inače ovi noviji bmw 2 i 4 serije izgledaju jako lijepo...
 

Dalibor

Dado Tornado
đuki je, negdje prošlo ljeto, postao šef dizajna... tak da su ovi zadnji mpdeli njegovi. samo nisam ziher za električne modele, mislim da na njihovom dizajne rade malo dulje
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hmmmm... jedino što djele po meni su okrugli kotači.

Bočna linija ala Mercedes CLS, straga mutirana Panamera a od naprijed Corsa. Ništa zanimljivo



Daleko od neostvarene fantazije Metropolisa :D
 

deda

New member
Od kada se kompjuterski dizajniraju auti nestala je mašta,nitko više nema muda dizajnirati nešto iz vlastite glave,sve je postalo jedno te isto.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bedastoće. Ako su auti bili isti, onda je to bilo kroz provjest... To što je Citroen imao orginalnijih faza kroz tu istu povjest je druga stvar.
Nevezano za ovu temu.
 

deda

New member
Gle,nekad kada si vidio auto,znao si i bez natpisa i značke koje je marke,čak i za modele koje nisi znao,prepoznali su se po dizajnu kojoj kući pripada.Danas je sve svejedno,kvaliteta,karakteristike a pogotovo dizajn,dok ne pročitaš kaj na njemu piše,nemaš pojma koji je.
 

vborovic

C5 modifikator
Mislim da je Citroen i dalje po dizajnu ne-zamjenjiv, u odnosu na većinu drugih ... i dalje imaju svoj stil, koji se ne mora nužno svima sviđati, ali je sigurno jedinstven na cesti
 

markan1000

Well-known member
s kojim autom možeš zamijeniti c3 npr u svim generacijama? nećeš ni c4 sigurno zamijeniti za nijednog nijemca ili japanca? stari c4, koji nije tako star model, po dizajnu je definitivno bio jedinstven, pogotovo coupe verzija.
stari c5 (opet ne toliko star) je također bio posebniji od konkurencije (ne znači nužno i ljepši, ali svakako drugačiji). jedino je sadašnji c5 nekako malo švapski.
o ds linij valjda ne trebamo trošiti riječi, prepoznatljivi su na kilometar. a c4 picasso? c3 picasso? to što si nekad imao (karikiram) 5 ozbiljnih proizvođača, a danas ih imaš 20, ne znači da si izgubio na šarmu, nego je normalno da se teže istaknuti. ali mislim da citroenu još uvijek to prilično uspijeva
 

deda

New member
Kojih 5,a da ima danas 20,o ćem pričaš.Nekad je bilo puno više tvornica nego danas,puno ih je propalo,a koji su bili nekada ti su i danas,osim nekoliko koreanaca koji su došli na europsko tržište.
Pogledaj razliku C3,Clio,Corsa,Ciesta,Polo,Toyota,Alfa,Fiat...
Pogledaj razliku C4,P308,Megan,A3,I30,Astra,
Pogledajrazliku C5,A4,Bmw 5,Oktavia,Pasat...
Sve je isto,lampa sim lampa tam,ovakva,onakva lajsna,linije potpuno iste,neki brži,neki sporiji,neki veči,neki manji,sve je isto,razlike su beznačajne,osim cijene,a i tu se bore tko će više nametati drangulija u auto.
Ista stvar kao i sa mobitelima,svejedno koje je marke,više to nitko i ne gleda,svi sve imaju isto i jednako izgledaju.
Danas je potpuno svejedno koji auto voziš i koje marke,svi jednako traju,jednako se kvare i više te nitko ni ne pita u ćem se voziš jer je to postalo svejedno,a i takvi su i auti.
 

markan1000

Well-known member
o kvarenju auta se možemo složiti, tu je to sve isto, ali ja nisam ulazio u kvalitetu, nego sam se držao dizajna.
usporedba s mobitelima ne stoji, jer tu su razlike nevjerojatne, niti svi sve imaju isto, niti su ni približno iste kvalitete, počev od softvera, pa do hardvera itd. u kući imam takvih par "istih" mobitela raznih cjenovnih razreda, samo totalno neuk čovjek ne primjeti razliku. ja sam neuk po tom pitanju, pa kužim da su ogromne razlike. ali mobiteli sad nisu tema.
c3 sa svojim karakterističnim oblim krovom teško može biti zamjenjiv s bilo kojim nabrojenim od konkurencije.
c4 se donekle s francuzima da usporediti, ali s ostatkom neću ni komentirati. ako je i usporedivo, novi i30 i nova astra su došli prilično poslije novog c4, a stari i30 i staru astru mislim da je uvredljivo uopće uspoređivati po dizajnu s c4.
c5 sam odmah rekao da je najviše švapski i najsličniji sa svim nabrojenim.
picasso i ds seriju vidim da nisi komentirao, a miislim da ni nema potrebe jer su definitivno uspjeli u današnjem dobu zadržati posebnost.
osim dizajna, osjećaj za volanom i udobnost sigurno nisu jednaki u astri ili u c4. ne kažem da je c4 bolji, ali je svakako drugačiji od većine kompakata na tržištu.
po pitanju kvalitete se slažemo.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pogledaj razliku C3,Clio,Corsa,Ciesta,Polo,Toyota,Alfa,Fiat...
Pogledaj razliku C4,P308,Megan,A3,I30,Astra,
Pogledajrazliku C5,A4,Bmw 5,Oktavia,Pasat...
Znaš tko je još originalan - FORD :D :D Svojeg Focusa raspoznajem na 150 metara, novog na 180-200, osim ak ga ne zamijenim za A. Martina :D

C4 stari, kojeg imam, taj jajasti oblik je isto nezamjenjiv i originalan.
 
Na vrh