Lupanje prednjeg lijevog kotača...

Bekspejs

New member
Pozdrav...
Imam nekih problema s ovjesom, a više nemam ideju što napravit.
Naime, pri vožnji po neravnoj cesti, npr. krpane ceste s malim neravninama, lupa mi nešto u lijevom prednjem kotaču (vozačka strana)... Nema lupanja kad se penjem ili silazim s rinzola ili kad se vozim po dobroj cesti. Ne lupa ništa ni kod skretanja ni kod kretanja ni kod kočenja.. Osim ako te radnje ne radim po neravnoj cesti.
Promijenio sam stabilizatore, krajnike, selene, opruge amortizera i ležaje opruge/amortizera... Napravio i špur... I nema promjene. Lupa ko da nisam ništa mijenjao. Èak sam dva ležaja (oba nova) opruge promijenio jer smo sumnjali da je u njima problem...
Auto ne visi ni na jednu stranu, u vožnji se ponaša normalno... Ali lupa. Klong-klong-klong....
Ima netko kakvu ideju?
 

ZlatkoC4

Well-known member
možda ti nešto drugo lupka unutar područja motora, baterija,blatobran, plastike dr. nešto labavo pa kod podrhtavanja prenosi zvuk kao da je ovjes.
 

Bekspejs

New member
Velim, sve je moguće... Lupanje se događa samo i jedino kad prednji lijevi kotač prelazi po neravninama... I to malim neravninama.. :hm:
 

charllie

Active member
Logicki bi bilo stabilizator,jel taj novi ispravan provjeri,ovjes getr:confused:ibe ili kak deda veli most.Sad neznam za C4,ali kad skines tocak iza amortizera se vidi matica di je most spojen na karoseriju.

A je-iga gremlini i vragi se sve bolje skrijeju.:confused:

Pogledaj jos akumulator,posuda za vodu a mislim da me na Bx-u zezela i plastika(zastita) blatobrana.
 
Posljednje uređivanje:

Automatic

Well-known member
Stabilizatore si mjenjao ,a jesi li mjenjao gumice(selene) torzione osovine ,jer ako je sve ok jedino nju nisi spominjao.
 

Automatic

Well-known member
To ni ne znam što je?
To su ti gumice na onoj osovini gdje se šarafe stabilizatori ,znači jedan kraj na amortizer a drugi na tu osovinu.E sad ta osovina ti je uglavljena u dva selelna i pričvrščena na most ili šasiju .U tim selenima ti dobije lufta pa lupa ko kugla i sl.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Probaj izvaditi rezervni kotač ( ako ga imaš ) i sve iz gepeka van :whistling:
Tak je i meni nekaj stalno lupkalo ko i tebi, na kratkim neravninama...neprestano sam osluškival i pokušaval otkrit di i kaj..čas sam mislil da zvuk dolazi od lijevo napred, pa mi se činilo da je odnazad, pa desno napred..nikak otkrit :gaah:
Na kraju mi je frend rekel da probam izvadit sve iz gepeka i da vidim da nije tam nekaj...
Na kraju priče, kad sam sve zehital van, fakat je bilo iz gepeka :D
Rezervni kotač i dizalica u njemu..metal o metal, a zvuk se prenosil po cijelom autu :wtf:

I dalje mi lupka, al sad znam kaj je :sise:
 

Bekspejs

New member
Probaj izvaditi rezervni kotač ( ako ga imaš ) i sve iz gepeka van :whistling:
Tak je i meni nekaj stalno lupkalo ko i tebi, na kratkim neravninama...neprestano sam osluškival i pokušaval otkrit di i kaj..čas sam mislil da zvuk dolazi od lijevo napred, pa mi se činilo da je odnazad, pa desno napred..nikak otkrit :gaah:
Na kraju mi je frend rekel da probam izvadit sve iz gepeka i da vidim da nije tam nekaj...
Na kraju priče, kad sam sve zehital van, fakat je bilo iz gepeka :D
Rezervni kotač i dizalica u njemu..metal o metal, a zvuk se prenosil po cijelom autu :wtf:

I dalje mi lupka, al sad znam kaj je :sise:
Hahahaha, ovo je predobro
 
Na vrh