Lexia 3 vs. Delphi

nightwish80

New member
Uzeo bih neku dijagnostiku, da mogu i sam neke stvari da uradim na autu (C4 Picasso 1.6 HDi, 2012.g.). Možete li mi dati vaše mišljenje/savjet koja bi dijagnostika bila najpogodnija za moj automobil?
Kako sam pročitao po forumima, vjerovatno bi Lexia bila bolja, ali može da radi samo na Win7, dok Delphi može i na Win10 (vjerovatno i na Win11). Kakva su vaša iskustva?
 

Mrki5

Well-known member
Uzeo bih neku dijagnostiku, da mogu i sam neke stvari da uradim na autu (C4 Picasso 1.6 HDi, 2012.g.). Možete li mi dati vaše mišljenje/savjet koja bi dijagnostika bila najpogodnija za moj automobil?
Kako sam pročitao po forumima, vjerovatno bi Lexia bila bolja, ali može da radi samo na Win7, dok Delphi može i na Win10 (vjerovatno i na Win11). Kakva su vaša iskustva?
Može i lexia da radi na vin 10 64 bita.
 

Mrki5

Well-known member
Imam tu kompletnu instalaciju ako hoćeš da ti pošaljem ? Može da radi na vin 10 kako sam i rekao, samo ti neće niko dati aktivacioni kod.
 

nightwish80

New member
Imam tu kompletnu instalaciju ako hoćeš da ti pošaljem ? Može da radi na vin 10 kako sam i rekao, samo ti neće niko dati aktivacioni kod.
Hvala Mrki, ali ne znači mi to onda ništa. Svakako moram da uzmem onu elektroniku, a uz nju se uglavnom dobija i instalacioni program.....
Ako instaliraš u virtual machine, radi na bilo čemu
Može li i na androidu?
 

Mrki5

Well-known member
Hvala Mrki, ali ne znači mi to onda ništa. Svakako moram da uzmem onu elektroniku, a uz nju se uglavnom dobija i instalacioni program.....
Sve to imam sedam godina kao, Delphi , ELM 327 sa kablom i bez .
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Pa šta bi od toga meni preporučio? Treba mi za moju ličnu upotrebu. Šta ti se najbolje pokazalo?
Ako ne misliš ništa ozbiljnije da radiš, kupi dobar ELM 327 čita motor a možeš da obrišeš greške kao i da ih pročitaš . Inataliraš softver Torqe na tel. za tvoju potrebu dovoljno. Za ovo drugo treba više para , a i dosta znanja da bi nešto radio.

https://www.aliexpress.com/i/4000790522080.html
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Virtuelna mašina zahtjeva dvije stvari, program koji je instaliran na računaru domaćinu (host, može biti Windows ili Linux mašina) i da se unutar tog programa instalira gost operativni sistem koji se onda pokreće i izgleda i radi kao samostalni operativni sistem. Unutar guest os-a se onda instalira dijagnostika.

Kod svega toga najviše prostora zauzima hard disk fajl od instaliranog guest os-a, a on koliko znam može biti na eksternom disku.

Ali time se samo dobija ušteda prostora, jer na računaru na kojem se to pokreće i dalje mora biti instaliran program za VM.
 

nightwish80

New member
Ako ne misliš ništa ozbiljnije da radiš, kupi dobar ELM 327 čita motor a možeš da obrišeš greške kao i da ih pročitaš . Inataliraš softver Torqe na tel. za tvoju potrebu dovoljno. Za ovo drugo treba više para , a i dosta znanja da bi nešto radio.

https://www.aliexpress.com/i/4000790522080.html
Volio bih da mogu uraditi nešto više tj. ozbiljnije. Koju bi mi ti konkretno preporučio Lexia 3 ili Delphi? Da li bi mi poslao link za tu dijagnostiku (od koga si ti uzimao)?
 

Mrki5

Well-known member
Volio bih da mogu uraditi nešto više tj. ozbiljnije. Koju bi mi ti konkretno preporučio Lexia 3 ili Delphi? Da li bi mi poslao link za tu dijagnostiku (od koga si ti uzimao)?
Link nemam jer sam je odavno je kupio . Ništa, onda kupi lexiu. 50.03€ 4% di SCONTO|Strumento diagnostico professionale Lexia3 921815C Lexia 3 PP2000 V48/V25 Diagbox V7.83 per Peugeot/c itroen Scanner automatico con PSA|Code Readers & Scan Tools| - AliExpress Traži sa ful čipom i da je što manja cena kao i poštarina.
 
Na vrh