Letva volana - Ri i okolica

drmrgood

New member
Bio sam na servisu nedavno i mehaničar mi je rekao da mi treba nova/polovna letva volana. Nova je cca 2500 kn tako da bi volio ako negdje mogu naći polovnu.

Pa ako netko može pomoći gdje u Ri ili okolici pronaći letvu volana za C3 benzinac 2006 godina?

Zvao sam već auto Birtić na Viškovu al se nitko ne javlja, da li rade oni uopće?

Hvala unaprijed svima na pomoći!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Rekli su da se to ne moze i da treba nova odn. polovna. Jer je hrdjava i porozna posto je po njoj tekao antifriz duze vremena.
Ciak zna imati tvornički repariranih po OK cijenama. Dobiješ je zapakiranu, urednu s godinom jamstva.
 

drmrgood

New member
Zvao jucer. Nemaju, imaju samo novu, kaze lik da je cijena s popustom 6000 kn. Ne znam odakle je izvadio tu cifru posto je cijena na silux.hr 2100 kn.
E da, kako da znam koja letva mi pase? Jel se to mijenjalo po godistima ili sta? Jer vidim da recimo na silux.hr imaju letvu koja ima na obe strane jednaku manzetu, a po oglasima sam vidjao letve koje imaju vecu i manju manzetu.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ne znam odakle je izvadio tu cifru posto je cijena na silux.hr 2100 kn.
Uzmi u obzir da Silux ima neke zamjenske (Polcar, kinez) reparirane, a moraš im poslati i svoju natrag. Ciak od repariranih, ako ima, drži samo originale i ne trebaš vraćati svoju letvu. Ova od 6.000 je očito OEM nova.
Osobno sa Siluxom ne bih imao posla. Vrlo loša iskustva. Najdalje bih od njih naručio gumeni tepih. U ZG nazovi Angor servise (Anđelić Goran). Probaj dobit njega osobno i vidit može li ti poslati repariranu. Ima ih puno na lageru. Kod njega isto moraš kaucirati letvu, pa kad mu pošalješ svoju, vrati kauciju. ;)
 

Ruske

Active member
iskreno ja kod nas nisam vidio nijednu repariranu original, mozda se ida nabaviti, ali preko webshopa ovako nabrzaka, sve nam nedostupno, osim 1 modela koji je pune cijene 7700kn (kazem pune, jer neznam koliko popusta imas i dal imas ikoga tko ima popust, pa da uzmes preko njega). neznam zasto tako puno. i ne pise nigdje dal je repariran, al po meni gledajuci cijenu nije, nego nov, s time da se naplacuje i kaucija od 2300+pdv koja se vraca kad se vrati rabljeni dio
isao sam pod prepostavkom da je 1.4 model, cisto sumnjam da je bolja situacija sa drugim benzincima
i iskreno znao sam vidjeti puno bolje ponude (i cijene) kod drugih auta, mozda je ovo specifican slucaj
baci oko na autodoc.si
 

drmrgood

New member
Nasao polovnu za 1000 kn. Valjda ce bit ok, idem sutra vidit. Nije mi nitko odgovorio da li za 1.4 benzinca 2006 postoji samo jedna letva ili ih ima vise ovisno o ne znam, mjesecu proizvodnje ili sl?
 

Ruske

Active member
pitanje za tebe: radije bis dao sad 1000kn za polovnu, pa (mozda) se desi da za par mj/1 god bude opet propisala ili kozna sta ta rabljena, pa onda ces najvj htjet uzeti novu repariranu, pa ces platit jos bubam 2500kn, umjesto da odmah to platis i ustedis 1000kn u startu? za ruke ne pricam. tu isto ide 2x montaza u slucaju da treba...
ili ako namjeravas prodat auto jako uskoro, onda ajde...
kad smo kod modela, ne daje mi nes previse modela, osim rucni i automatski mjenjac, a kod trw-a mi na jednoj pise za 15 i 16 cola, a na drugoj mi ne pise nista, pa pretpostavljam da je za 14 cola? mada nigdje kod drugih proizvodaca ne pise da ovise o colazi, al ugl mozes pripaziti na to kad budes uzimao ili rabljenu ili novu repariranu
 

drmrgood

New member
Nema sta tu propisat posto je letva na struju. I ova koju sam uzeo izgleda ko nova. Po tvojoj teoriji onda je najpametnije dati 6500 kuna za novu pa bit na miru, ja bas i ne namjeravam nakon 6400 kuna koje sam dao majstoru dati jos toliko plus 1000 kuna ruke sto bi iznosilo skoro 2000 € ukupno. A auto mi vrijedi u tip top stanju 2500 €. Stavit cu ovo pa ako je ova izdrzala 15 godina valjda ce i oa jos 5. Jedini razlog zasto ju mijenjam je taj sto ju je pojeo antifriz i voda koji su po njoj tekli pa je, kako kaze mehanicar, ruzinava i porozna.
Postoji samo jedan jedini model za citroen C3 od 2002 do 2010 a i rekli su mi da mogu slobodno vratit ako ne pase, imam racun.
 

Ruske

Active member
ako ne pase da, ali ako prividno pase, pa se montira, pa se vidi da negdje neki fi ne valja ili neznam sta, kakav pin ili nesto, nema povrata montirane ili polumontirane robe. pazi na to
i nisam skuzio za sta si dao 6400kn?
 
Na vrh