LED osvjeteljenje tablice

Franz

Well-known member
Izgorila mi je jedna žaruljica na osvjetljenu tablice. Već neko vrijeme želim staviti LEDice. Sad mi se učinila kao prava prlika. Malo gledam po Aliju i sve što je tamo dostupno mi se čini presvijetlo, da ne kažem suludo bliješteće. Ovo je npr. slika iz recienzije kupaca i sve su na tu šemu. Što vi mislite? Too much ili je to OK?



Stock ledica na autima nisu ni blizu ovako snažne. Ni pred kućom mi ovako ne svjetli. :)
 

Franz

Well-known member
Ja kažem too much.
Ma, skroz, da. Baš je pretjerano, ali sam htio čuti ostala mišljenja. Ove s linka si ti imao i bile su OK što se inteziteta tiče?

Edit: Sad vidim fotku u prvom postu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Te su bas jake, ja ove koristim, jeftine su, i kako pregore, zamenim. Nemaju polaritet, nema greške.
Uzimam sa ukupno 4 diode, ne treba jača.

€ 0,28 21%OFF | 1x T10 LED Canbus No error 5W5 Car W5W 194 LED Signal Light 12V 7000K White 2/4/6/8/10 SMD Auto Door Wedge Side Clearance Lamps
https://a.aliexpress.com/_mPt2eMKIMG_20220319_080542.jpg
 

dinko1981

Well-known member
Nakon kineskih sranja ja sam stavio Osram, i miran sam bar 6g. Jačina svjetla optimalna, ne baca grešku. Jedino koliko vidim više nema u ponudi tih iz premium serije sa 6 godina jamstva već samo modeli sa 4 godine.

 

szahtila

Well-known member
Nakon kineskih sranja ja sam stavio Osram, i miran sam bar 6g. Jačina svjetla optimalna, ne baca grešku. Jedino koliko vidim više nema u ponudi tih iz premium serije sa 6 godina jamstva već samo modeli sa 4 godine.

Ja sam nedavno na tehničkom pregledu morao vaditi ledice koje su bile na mjestu pozicije na predbjim farovima. Šta kažete na to?
 

Milosh

Test
Ja sam nedavno na tehničkom pregledu morao vaditi ledice koje su bile na mjestu pozicije na predbjim farovima. Šta kažete na to?
Tako je i po BiH zakonu, pa ne čudi da je i u Hrvatskoj. Imam ja primjera sa drugog foruma gdje su ljude zezali zbog originalnog spojlera.
 

Franz

Well-known member
Nakon kineskih sranja ja sam stavio Osram, i miran sam bar 6g. Jačina svjetla optimalna, ne baca grešku. Jedino koliko vidim više nema u ponudi tih iz premium serije sa 6 godina jamstva već samo modeli sa 4 godine.

Hvala, mislim da ću ovo uzeti sutra. Nije mi palo napamet. Kad bolje razmislim i ne da mi se čekati mjesec-dva za par ledica iz Azije. ;)
 

2mario2

Well-known member
Neznam baš da ima igdje u zakonu stavka da se nesmiju ledice staviti za tablice ili unutrašnjost. Ja sam stavio oboje i puno bolje i ljepše se vidi s tim da ove kod tablice nisu prejake i ne smetaju vozaču iza mene sigurno
 
Na vrh