Lampičar

h5n1

Member
Evo pošto sam vidio da sam deklariran kao lampičar što osobno smatram uvredljivim, odlućio sam se napraviti nešto da maknem taj status. Znaći deklaraciju sam dobio jer malo postam, a malo postam jer se nerazumijem u automehaniku po meni je bolje ne postati nego postati gluposti. Ali zato se jako dobro razumijem u elektroniku (ne auto-elektriku nego elektroniku općenito)
Pa u slučaju da nekom treba pomoć oko ugradnje raznoraznih aftermarket dodataka u naše miljene c5-ice nek pita. Znaći ja sam sebi ugrađivao sam. Kompletan razglas zvućnike, pojačalo, sub, ugradio sam parking senzore, rikverc kameru. senzor unutarnje temperature. Led dnevna svijetla, GPS tracker (lokator). Pa eto ako kome treba.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ajmo lampicar, slike, videa detalji :) ! Ja se pak nerazumijem u dosta toga al et znam pisat gluposti /pa me moderator delozira iz teme u temu! :D Necu vise g. 222 majke mi!/ vozim par citraca pa volim pogledat, procitat i izmjenit iskustva tu na forumu! Naucis nesto novo, upoznas svoje auto bolje i tak...
 

Milosh

Test
Hvala na ponudi za pomoć! Ako se razumiješ u elektroniku ja ću te sigurno nešto pitati..

Kao što Mengela reče, to sve što si radio mogao si slikati i lijepo opisati u zasebnim DIY temama, da bude od pomoći širokim masama.
 

h5n1

Member
Ma jasno mi je da sam trebao al to se akumuliralo godinama i nisam snimao kad sam radio tako da nažalost... A najvise ne slikavam zato šta auto nije baš u kozmetički dobrom stanju kupio sam ga dosta izgrebanog i oštečenog a meni osobno to nisu prioriteti tako da ulažem u funkcionalnost a ne u izgled. Uglavnom objavit cu par slika kako to izgleda. (p.s. Evo nisam više lampičar :-D jupi. Postao sam novi član. A član od 24.07.2015. napredujem :-D )

mengela Rikverc kamera je Ugrađena u branik bušenjem istog znaći najmanja moguća kamera koju sam našao da ima na sebi led rasvijetu, promijera 2,2cm Kabele sam vukao za struju na zadnje lijevo štop svijetlo a AV kabeli sa lijeve strane ispod plastićnih lajsni do radia. Radio je JVC-KD avx20 ima opciju automatskog paljenja kad se ubaci u rikverc (zica isto dovucena s zadnjeg štop svijetla). Slike kao što rekoh Malo kasnije.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odi gore lijevo na ''Moj profil i opcije'', zatim lijevo sa odaberi ''Izmjeni podatke'' i tu možeš mijenjati osobni opis... pa dopiši po želji nešto o sebi :D

Radio je JVC-KD avx20
Ubacio ga u gugl, jako lijep radio.. .sviđa mi se kao 1din riješenje s ekranom :)
 

h5n1

Member
Evo neznam kako citirati pa ću ovako odgovoriti

1: diegos - Gps sam stavio sa ebaya imam aplikaciju na mobitelu i pratim auto bilo kada bilo gdje. Instalacija 30min max triba mu samo 12v vodotporan je može se staviti bilo gdje na auto.
(https://www.ebay.com/itm/Car-Vehicle-Motorcycle-GSM-GPS-Tracker-Locator-Global-Real-Time-Trac-Device-RF/172786210407?hash=item283adc5667:g:haIAAOSwhilZZuf-)

2: ivan222 JVC-ac mi je savršen prezadovoljan s njime imao sam prije neku jeftinu verziju onog radija šta mu izlazi ekran od 7" iz radija ali to je ful nepraktično neda ti se nikad čekati da izađe ekran samo da bi se parkirao uz kameru, štosan je al samo za Šminku praktićnost nula. Jvc ja vrh praktičnosti a o kvaliteti zvuka da i ne govorim, sad mi je u planu nabaviti noviji model isto avx samo 33. A ako dobijem na lotu onda avx77. Ti stari JVC-i su radia dok su se još radila radija kako spada.

Evo Par slika na poslu sam pa nemogu u detalje (ne gledati zaguljenost branika :-D )








Sad kad vako gledam slike dođe mi da odem piturat branik ali traže mi 800kn za to a to mi se baš i nedaje :-D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovaj tamni dio možeš sam pobrusiti i onda ili sprej one boje za plastiku na bazi smole (jeftinije) ili plastidip ;)
 

h5n1

Member
Ma nepatim od kozmetike pa me nije puno briga za to. Glavno da sve radi a to sta je on izguljen friga mi se😀😃😀 svakako hvala na ideji.
 

h5n1

Member
Ma jok takav je branik od prvog dana od kad je u mene auto. Ja ga nisam ostetio nista. Sa kamericom se dobije kruna za busenje rupe na tocno njenu dimenziju. Malo je zaguljeno zicom uc u gepek, vjerojatno bi lakse bilo da se skine branik sigurno ima neki otvor predvidjen za kablove. Ali ja sam glatko podigao gumeni keder i odmah ispod njega busilicom probio rupu i provukao zice vratio keder nazad i nista se ne vidi. Kamerica je dobra ali senzori su bolji. Zao mi je jedino sta je nisam naprid staviha umisto zada. Ali imam u planu u bliskoj buducnosti i naprid nesto ubacit.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Bitno je stavit, sad naprid il straga, kako se ukaze prilika! :D :D

Kolika je odprilike financijski investicija ugradnja kamere i dal je spajas na struju rikverc svijetala? P.s nemam ekran navigacije
 

h5n1

Member
Je ziva istina stavljenje je jako bitno😉 Financijski zanemarivo kamera me izasla nekih 80ak kn plus par sati rada moga. Nemam ni ja centralnu navig. Ali imam radio sa video ulazom. Tebi bi mozda najbolje odgovarala. Neka varijanta koja ima svoj ekran zgodne su one s ekranom u retrovizoru malo zeznutije za ugradit ali stosno. I nije skupo pretjerano.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Thanks h5n1! imas 'zarazan' nick! Cekam jednoga da ugradi tu kameru, ima povelik spisak radova na ajkuli pa kad dodje kamera na red znat cu sta se jos moze izvest :) pozz
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Gdje je pajdo tutno display nebi mi palo napamet nikad! Hvala milosh o ovom budem ozbiljno razmislio, a necini se problem ugradit samom :)
 

Milosh

Test
Ma nije sigurno problem, malo spretnosti oko tih sitnih poslova i lako se to završi.

Još kad bi uzeo onu kameru sa wifi prenosom slike, da ne moraš provlačiti kabal kroz cijelu kabinu, bilo bi još lakše.
 
Na vrh