Lajtung goriva curi

Dean24

Member
Curi lajtung goriva, tj metalno crijevo na zadnjem cilindru, ispod plasticnog poklopca motora . Rupica je minijaturna i kod veceg gasa ,tek se onda vidi gdje curi . Radi se o citroenu C4 1.6 hdi 2008.
Pitanje jel to dovod goriva u motor ili povrat goriva ??
Dali netko ima objasnjenje kako ga promijeniti tj dali je komplicirano posto je motor zabijen i nedostupan ?
Gdje ga nabaviti u Zagrebu i kolika je cijena ?
Kratko imam citroena i ovo je prvi manji kvar pa bi bio zahvalan na kvalitetnom odgovoru :)
 

AX-ja

èudo jedno
ako mislis na deblju metalnu cijev koja se spaja na diznu to je dovod goriva,povrati su ti "gumeni" i idu ti s jedne dizne na drugu.

mozes probati pritegnuti maticu,ali ako bas vidis da je rupica onda pomoci nema.
moras skinuti poklopac,kuciste filtera zraka i onda ces vidjet rampu di se spaja cijev za svaki cilindar,nije problem zamijenit samo je malo usko,ali nije neki problem.
 

Dean24

Member
Isao sam provjeriti na netu .... da to je dovod goriva , ali nije kod matice nego bas na crijevu ,mozda 3 cm od ulaza u diznu.
 

AX-ja

èudo jedno
onda moras mijenjati.

da se to i zavariti ali sve ovisi o majstoru.
normalno,cijev treba skinuti dolje prilikom varenja.
 

fullcool

New member
Pazi samo ako je visokotlačna metalna cijev onda ti tanki mlaz nafte može odrezat prst jer je pod velikim pritiskom, uvijek čekaj pol minute nakon što ugasiš auto prije nego što počneš čačkat po tome.
 
Na vrh